Kilpailu 20.5.2018, paikka Tervanummi, 03100 Nummela, järjestäjä HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3]

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 43,79 3,97 -6,21 0 -6,21  
2 107 cocspa Jazzy GREAT ESCAPE SWINGS WITHJAZZ Eva Bensky AST 47,45 3,67 -2,55 0 -2,55  
3 104 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU 51,55 3,38 1,55 0 1,55  
4 105 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 41,97 4,15 -8,03 5 5  
5 106 shelam Cooper Mustantassun Pikkarainen Kai Suomalainen JAU 42,92 4,05 -7,08 10 10  
6 100 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 42,95 4,05 -7,05 10 10  
  101 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  102 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  103 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  108 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  110 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  112 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  111 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 38,49 4,52 -11,51 0 -11,51  
2 121 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 41,58 4,18 -8,42 0 -8,42  
3 127 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 47,31 3,68 -2,69 0 -2,69  
4 126 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 43,60 3,99 -6,40 5 5  
5 116 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 43,74 3,98 -6,26 5 5  
  118 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  119 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK         HYL  
  120 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  123 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA         HYL  
  124 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         HYL  
  125 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH         HYL  
  128 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  129 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  130 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  122 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         POIS  
  131 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 46,68 3,73 -3,32 5 5  
  138 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  140 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  
  141 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  21 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen VEIKK         HYL  

A agilityrata, maksi 3, kello 10:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI 43,99 3,96 -6,01 0 -6,01 SERT-A
2 142 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 43,32 4,02 -6,68 5 5  
3 151 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW 52,12 3,34 2,12 10 12,12  
4 143 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 61,64 2,82 11,64 10 21,64  
  144 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  145 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY         HYL  
  146 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  148 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  149 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  150 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  152 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  153 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         HYL  
  154 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 11:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 44,32 4,17 -7,68 0 -7,68 SERT-A
2 114 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI 44,91 4,12 -7,09 0 -7,09  
3 104 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU 47,24 3,92 -4,76 0 -4,76  
4 113 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 49,11 3,77 -2,89 0 -2,89  
5 110 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 50,60 3,66 -1,40 0 -1,40  
6 106 shelam Cooper Mustantassun Pikkarainen Kai Suomalainen JAU 45,87 4,03 -6,13 10 10  
  100 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  101 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL  
  102 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  105 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  107 cocspa Jazzy GREAT ESCAPE SWINGS WITHJAZZ Eva Bensky AST         HYL  
  108 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  109 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  112 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  111 parson Elmo GREEN PERRY'S BOOMER annina myllyaho JAU         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 16, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 38,96 4,75 -13,04 0 -13,04  
2 129 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK 39,64 4,67 -12,36 0 -12,36  
3 121 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 39,95 4,63 -12,05 0 -12,05  
4 116 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH 40,58 4,56 -11,42 0 -11,42  
5 119 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 40,95 4,52 -11,05 0 -11,05  
6 125 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 41,61 4,45 -10,39 0 -10,39  
7 132 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT 44,18 4,19 -7,82 0 -7,82  
8 127 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 46,44 3,98 -5,56 0 -5,56  
9 117 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 39,69 4,66 -12,31 5 5  
10 123 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA 44,35 4,17 -7,65 5 5  
  118 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  120 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  122 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI         HYL  
  124 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST         HYL  
  128 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  130 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  131 parson Valtti GREEN PERRY'S PETER O'TOOLE annina myllyaho JAU         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 138 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 40,81 4,53 -11,19 0 -11,19  
2 21 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen VEIKK 46,05 4,02 -5,95 0 -5,95  
3 141 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH 40,28 4,59 -11,72 5 5  
  139 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  140 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 142 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 45,09 4,10 -6,91 0 -6,91  
2 148 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 38,91 4,75 -13,09 5 5  
3 155 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 41,29 4,48 -10,71 5 5  
4 153 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 46,46 3,98 -5,54 5 5  
5 146 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK 38,12 4,85 -13,88 15 15  
6 150 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 57,10 3,24 5,10 20 25,10  
  143 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  144 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  145 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY         HYL  
  147 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  149 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU         HYL  
  151 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW         HYL  
  152 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  154 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  

C agilityrata, mini 3, kello 13:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 37,23 4,78 -12,77 0 -12,77  
2 100 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 40,95 4,35 -9,05 0 -9,05  
3 103 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO 41,93 4,25 -8,07 0 -8,07  
4 112 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva KIRSUT 48,29 3,69 -1,71 10 10  
5 101 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 55,24 3,22 5,24 5 10,24  
  102 boster Zara Great Gremlin's Afrodite Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  104 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Ruokamo HAU         HYL  
  105 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  
  107 cocspa Jazzy GREAT ESCAPE SWINGS WITHJAZZ Eva Bensky AST         HYL  
  108 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  110 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  114 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen LÄGI         HYL  

C agilityrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 kesvil Ville Celesterling Sun Shower Eeva Ihatsu JAU 37,41 4,76 -12,59 0 -12,59  
2 121 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 39,75 4,48 -10,25 0 -10,25  
3 124 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 44,86 3,97 -5,14 0 -5,14  
4 127 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 45,79 3,89 -4,21 0 -4,21  
5 125 lagrom Kärtty Gewitter La Pupa Laura Nissinen HSKH 41,65 4,27 -8,35 5 5  
6 119 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Toivola KKK 45,72 3,89 -4,28 5 5  
7 130 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 48,28 3,69 -1,72 5 5  
8 123 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho IMPHA 48,18 3,69 -1,82 10 10  
9 122 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu LÄGI 50,23 3,54 0,23 15 15,23  
  116 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Koskinen HSKH         HYL  
  118 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  128 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  129 x-rotu Rosa ROSA Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  132 shelam Niilo Followinsea Ivanka's Ironfist Saara Koivumäki KIRSUT         HYL  

C agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 140 auspai Päre Ardiente Lindo Pjojo Laura Ruissalo HI-HA 44,29 4,02 -5,71 10 10  
2 139 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 55,92 3,18 5,92 5 10,92  
  138 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  141 auspai Vekki Ardiente Don Perro Melissa Markki HSKH         HYL  
  21 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen VEIKK         HYL  

C agilityrata, maksi 3, kello 14:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 145 belpat Hani MUSTANAAMION HONEY MOON Tor Jansson SBPKY 51,35 3,47 1,35 0 1,35  
2 149 borcol Rapp Jenzan Rapp Petri Mannonen TSAU 37,72 4,72 -12,28 5 5  
3 142 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,97 4,14 -7,03 5 5  
4 148 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 44,84 3,97 -5,16 5 5  
5 152 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 48,06 3,70 -1,94 5 5  
6 144 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 43,83 4,06 -6,17 10 10  
7 153 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 48,54 3,67 -1,46 15 15  
8 143 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 49,01 3,63 -0,99 15 15  
  146 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  147 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  150 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         HYL  
  151 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen SHW         HYL  
  154 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  155 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL