Kilpailu 19.5.2018, paikka Tervanummi, 03100 Nummela, järjestäjä HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY

[A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1]

A agilityrata, pikkumini 2, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 pomera Nitta Dacabe Kansas Rose Sonja Nyman FPUKO 53,77 2,66 10,77 5 15,77  

A agilityrata, mini 2, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 39,59 3,61 -3,41 5 5  
2 2 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK 40,42 3,54 -2,58 5 5  
  3 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU         HYL  
  5 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 34,07 4,20 -8,93 5 5  
2 13 espves Maddy Pacoritas Crisalida Tiina Nordlund HANKO 42,79 3,34 -0,21 5 5  
3 48 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI 49,53 2,89 6,53 10 16,53  
  47 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST 65,82 2,17 22,82 15 HYL  
  8 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  9 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  11 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI         HYL  
  12 parson Juri Miselin Marshall riina puranen LAGU         HYL  
  14 shelam Dallas Incantation Fulfilled Dream Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  15 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH         HYL  
  16 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 9:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor tuuli strang HAU 44,80 3,19 1,80 5 6,80  
2 18 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 47,77 2,99 4,77 5 9,77  
  19 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 9:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF 36,42 3,93 -6,58 5 5  
2 28 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 43,10 3,32 0,10 5 5,10  
3 26 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 44,09 3,24 1,09 5 6,09  
4 31 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU 34,65 4,13 -8,35 10 10  
5 30 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK 45,14 3,17 2,14 10 12,14  
  25 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST         HYL  
  29 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  32 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY         HYL  
  57 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen HAU         HYL  
  63 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  33 isovil Ginny ZANITA'S GINNY WEASLEY Laura Honkanen HI-HA         POIS  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 10:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 pomera Nitta Dacabe Kansas Rose Sonja Nyman FPUKO 47,68 3,17 1,68 0 1,68  

B agilityrata, mini 2, kello 10:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU 41,60 3,63 -4,40 0 -4,40 LUVA
2 2 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK 42,29 3,57 -3,71 10 10  
3 4 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 44,05 3,43 -1,95 10 10  
  5 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 10:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 32,42 4,66 -13,58 0 -13,58 OIVA
2 10 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA 35,34 4,27 -10,66 0 -10,66 OIVA
3 13 espves Maddy Pacoritas Crisalida Tiina Nordlund HANKO 35,54 4,25 -10,46 0 -10,46 OIVA
4 17 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 44,83 3,37 -1,17 0 -1,17  
5 9 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI 37,21 4,06 -8,79 10 10  
6 8 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 44,53 3,39 -1,47 10 10  
  11 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI         HYL  
  12 parson Juri Miselin Marshall riina puranen LAGU         HYL  
  14 shelam Dallas Incantation Fulfilled Dream Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  16 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  47 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  48 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 10:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 35,43 4,26 -10,57 5 5  
2 20 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor tuuli strang HAU 41,28 3,66 -4,72 5 5  
3 18 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 48,14 3,14 2,14 10 12,14  

B agilityrata, maksi 2, kello 10:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 32,67 4,62 -13,33 0 -13,33 LUVA
2 63 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA 35,24 4,28 -10,76 0 -10,76 LUVA
3 26 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 40,11 3,76 -5,89 0 -5,89  
4 28 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT 35,49 4,25 -10,51 10 10  
  27 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF         HYL  
  29 borcol Raika Määtilan Revontuli Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  30 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  31 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU         HYL  
  32 lyhcol Moona CINNABERRY'S MOONLIGHT SHADOW Sanna Paajanen SCY         HYL  
  57 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen HAU         HYL  
  33 isovil Ginny ZANITA'S GINNY WEASLEY Laura Honkanen HI-HA         POIS  

C agilityrata, pikkumini 2, kello 11:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  1 pomera Nitta Dacabe Kansas Rose Sonja Nyman FPUKO 76,07 2,17 26,07 5 HYL  

C agilityrata, mini 2, kello 11:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 käävil Jack ACTIONVILLA'S TRICKSTER Helena Liikala JAU 52,75 3,13 2,75 5 7,75  
2 4 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 53,61 3,08 3,61 10 13,61  
  2 shelam Fay Cerebellum's Pure Imagination Pia Helander VEIKK         HYL  
  5 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  

C agilityrata, medi 2, kello 11:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 lagrom Ceri Yestas Scilla Monica Smeds TAMMI 49,16 3,36 -0,84 0 -0,84 LUVA
2 17 pumi Faina Noisy Dog's Faina Susanne Backman-Mendelin TAMMI 51,55 3,20 1,55 0 1,55  
3 48 lagrom Tessa Stoltas Presidentessa Tarja Monica Smeds TAMMI 56,78 2,91 6,78 0 6,78  
4 15 espves Pepe Symbolic El Triunfo Nina Kuuskoski I-HAH 48,56 3,40 -1,44 10 10  
  9 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  14 shelam Dallas Incantation Fulfilled Dream Elina Häkkinen HSKH         HYL  
  16 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  47 stbter Hedy Of Greenline In The Mood Irmeli Westermarck AST         HYL  
  10 shelam Wilma Adalwilma Jyri Poutanen KOTKA         POIS  
  13 espves Maddy Pacoritas Crisalida Tiina Nordlund HANKO         POIS  

C agilityrata, pikkumaksi 2, kello 11:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Vito TRIMAC VITO AT SYKERON Susanna Niiranen KKK 44,28 3,73 -5,72 10 10  
2 20 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor tuuli strang HAU 62,41 2,64 12,41 10 22,41  
  18 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU         HYL  

C agilityrata, maksi 2, kello 11:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 auspai Piki Red'n Ready The Beast Tiia Lempiäinen AST 39,93 4,13 -10,07 10 10  
2 26 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI 44,55 3,70 -5,45 10 10  
3 31 borcol Boogie Mustela Pasi Kosonen HAU 43,78 3,77 -6,22 20 20  
  27 lyhcol Signe Tender Wind's Invisible Touch Petronella Jansson JKF         HYL  
  28 borcol Roya VINDICATE'S HIGHSPIRITS Kaisa Kivi ATT         HYL  
  30 parcol Hulda Aingeal Cinnamon Bun Annika Kapanen KKK         HYL  
  57 belpat Lätty Rokkitassun La Sirenetta Anna Keskinen HAU         HYL  
  63 borcol Zap TENDING BRAND Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  33 isovil Ginny ZANITA'S GINNY WEASLEY Laura Honkanen HI-HA         POIS  

A agilityrata, pikkumini 1, kello 12:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  35 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 12:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH 48,66 3,00 0,66 0 0,66  
  37 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 12:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 2, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 60,37 2,42 12,37 10 22,37  
  46 espves Tatu Santran Shaman Tiina Keto HI-HA         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 38,47 3,80 -9,53 10 10  
2 50 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 38,79 3,76 -9,21 10 10  
3 53 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 32,42 4,50 -15,58 15 15  
  49 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         HYL  
  51 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 12:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD 26,91 5,43 -21,09 0 -21,09 LUVA
2 67 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 36,04 4,05 -11,96 0 -11,96 LUVA
3 55 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Pauliina Kuronen HI-HA 30,34 4,81 -17,66 5 5  
4 60 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 39,29 3,72 -8,71 5 5  
5 69 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang HAU 41,51 3,52 -6,49 10 10  
6 61 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 47,78 3,06 -0,22 10 10  
7 62 kulnou Ellu WAUHTI-WIIVAN GALADRIEL Janette Virkkula ERTTI 45,16 3,23 -2,84 15 15  
  59 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  64 borcol Joe Joe Niina Aho NAS         HYL  
  65 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo NAS         HYL  
  66 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH         HYL  
  68 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL  
  56 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         POIS  
  70 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW         POIS  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 13:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 lanhee Kerttu Peikkonevan Loch Arail Heli Roström ATT 48,48 2,76 4,48 25 29,48  

B agilityrata, mini 1, kello 13:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH 46,47 2,88 2,47 10 12,47  
  37 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 13:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 54,68 2,45 10,68 5 15,68  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 13:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Tempo TEMPO Mari Raulio I-HAH 32,19 4,16 -11,81 0 -11,81 LUVA
2 53 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 31,63 4,24 -12,37 10 10  
  50 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  51 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 13:35, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 66 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT 31,19 4,30 -12,81 0 -12,81 OIVA
2 61 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 35,55 3,77 -8,45 0 -8,45 LUVA
3 64 borcol Joe Joe Niina Aho NAS 37,07 3,61 -6,93 10 10  
4 62 kulnou Ellu WAUHTI-WIIVAN GALADRIEL Janette Virkkula ERTTI 38,85 3,45 -5,15 10 10  
5 69 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang HAU 39,99 3,35 -4,01 10 10  
6 67 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 36,22 3,70 -7,78 15 15  
7 65 auspai Dia Hazelmoor Butter Biscuit Kira Varesvuo NAS 40,16 3,34 -3,84 15 15  
8 66 borcol Trixi Dreadful Vixens Bellatrix Lestrange Anni Strang HSKH 48,02 2,79 4,02 15 19,02  
  55 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  58 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD         HYL  
  60 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  68 hovawa Hups SENITA HÜBSCH Niina Sorvari LÄGI         HYL  
  70 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW         POIS  

C agilityrata, mini 1, kello 14:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 auster Seela Truozzy's Come Come Come Riikka Koski HSKH 66,32 2,25 17,32 10 27,32  
  37 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         POIS  

C agilityrata, medi 1, kello 14:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 espves Tatu Santran Shaman Tiina Keto HI-HA 37,06 4,02 -11,94 5 5  
2 45 kesvil Nelli LAST MINUTE TWILIGHT VELVET Lotta Lipponen SVK 56,63 2,63 7,63 0 7,63  

C agilityrata, pikkumaksi 1, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 37,61 3,96 -11,39 10 10  
  51 mudi Rieha Vimmatun Ähäkuttiässä Laura Jaakola HSKH         HYL  
  53 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  

C agilityrata, maksi 1, kello 14:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 73,50 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 kulnou Ellu WAUHTI-WIIVAN GALADRIEL Janette Virkkula ERTTI 41,12 3,62 -7,88 0 -7,88 LUVA
2 60 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 31,00 4,81 -18,00 5 5  
3 58 borcol Nano Daere Ballarat Heli Kutvonen ATD 36,04 4,13 -12,96 15 15  
  55 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  59 borcol Messi Look Sharp Adorable Silver Blue Heli Välipirtti KAT         HYL  
  69 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang HAU         POIS  
  70 borcol Roy Shadow Of Aire Once Upon A Time Saija Mustonen LAW         POIS