Kilpailu 3.2.2018, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY

[A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, pikkumini 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 55,50 3,33 6,50 0 6,50  
2 4 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 54,39 3,40 5,39 5 10,39  
  1 papill Aura MILLAN AURORA GOREALIS Niina Nurmi FPUKO         HYL  
  2 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  3 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 14, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 40,55 4,56 -8,45 0 -8,45  
2 13 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 42,68 4,33 -6,32 0 -6,32  
3 9 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 45,63 4,05 -3,37 0 -3,37  
4 17 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 50,59 3,66 1,59 0 1,59  
  7 kääsna Minttu RAVEN'S TOT FEEL AT HOME Matilda Salo TAMMI         HYL  
  8 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  11 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen ACE         HYL  
  12 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  14 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  15 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo         HYL  
  16 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  18 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  19 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  20 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         HYL  
  5 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  6 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä I-HAH         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:40, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74,50 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 39,90 4,64 -9,10 0 -9,10 SERT-A
2 78 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 48,04 3,85 -0,96 0 -0,96  
3 33 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 41,46 4,46 -7,54 5 5  
4 25 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 43,22 4,28 -5,78 5 5  
5 29 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 56,33 3,28 7,33 0 7,33  
  23 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  24 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  26 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU         HYL  
  27 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  28 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  30 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  32 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  35 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  34 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 53,23 3,87 -0,77 5 5  
2 75 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO 65,98 3,12 11,98 15 26,98  
  1 papill Aura MILLAN AURORA GOREALIS Niina Nurmi FPUKO         HYL  
  2 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  3 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 11:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 16, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander IMPHA 50,98 4,04 -3,02 0 -3,02  
2 15 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo 54,77 3,76 0,77 0 0,77  
3 13 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 50,21 4,10 -3,79 5 5  
4 18 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 52,50 3,92 -1,50 5 5  
5 10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA 49,21 4,19 -4,79 15 15  
6 17 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 61,03 3,38 7,03 10 17,03  
  7 kääsna Minttu RAVEN'S TOT FEEL AT HOME Matilda Salo TAMMI         HYL  
  8 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  11 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen ACE         HYL  
  12 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU         HYL  
  14 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  
  16 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  19 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  20 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA         HYL  
  21 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  22 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         HYL  
  5 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  6 kääsna Juju Xtravaschnauza Juxtapose Karoliina Mäkelä I-HAH         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 12:00, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 17, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 52,88 3,90 -1,12 0 -1,12  
2 33 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 44,58 4,62 -9,42 5 5  
3 37 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 50,05 4,12 -3,95 5 5  
4 74 novnou Iisi Nitric Slow 'n' Easy Tuomo Syvänperä TUUKK 52,67 3,91 -1,33 10 10  
5 30 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK 65,34 3,15 11,34 15 26,34  
  23 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  24 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  25 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  26 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU         HYL  
  27 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  28 espves Lilla Bonachón Lilla Maria Wahlström LÄGI         HYL  
  29 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  31 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  32 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  35 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  36 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA         HYL  
  38 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  34 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 12:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 papill Sofi Lagoon Zulu Susan Nuurtila KIRSUT 47,71 3,98 0,71 0 0,71  
2 2 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 51,56 3,69 4,56 15 19,56  
  3 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  75 papill Dita Afrodite Niina Nurmi FPUKO         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 12:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO 40,34 4,71 -6,66 0 -6,66 SERT-H
2 20 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander IMPHA 40,88 4,65 -6,12 0 -6,12  
3 11 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen ACE 44,06 4,31 -2,94 0 -2,94  
4 13 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Kristina Lehtomäki LÄGI 46,47 4,09 -0,53 5 5  
5 18 käävil Massimo BACKSEAT DRIVER'S MASSIMO Ulla Viholainen FPUKO 48,82 3,89 1,82 5 6,82  
  7 kääsna Minttu RAVEN'S TOT FEEL AT HOME Matilda Salo TAMMI         HYL  
  8 käävil Tami BACKSEAT DRIVER'S TAMBEST Ulla Viholainen FPUKO         HYL  
  10 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari HI-HA         HYL  
  15 caiter Rico Hilpakan Mökömökö Salla Tetri NoDo         HYL  
  16 kääpin Madde Ice Storm Earthquake Miia Kallio I-HAH         HYL  
  21 kääpin Väinö Sainen Pippuri Aino Oikari I-HAH         HYL  
  5 cocspa Aisha Rizi-Bizi B-Aisa Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  19 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         POIS  
  22 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri HAU         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 isllam Natta Nuppusen Nattanemona Kaisa Saarinen ATT 48,49 3,92 1,49 0 1,49  
2 23 cocspa Ofi FROSTY MORNING'S OPHELIA Evita Siekkinen PORSK 38,00 5,00 -9,00 5 5  
3 24 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 46,79 4,06 -0,21 5 5  
4 37 pyrpal Siili Tottakai Caaheen Caanis Sami Suvanto LÄGI 42,58 4,46 -4,42 10 10  
5 26 shelam Amigo Amigo Katja Taskinen TSAU 44,18 4,30 -2,82 10 10  
6 33 shelam Teddy SNOWGLOW'S CABINBOY MILLIOT Tanja Ingelin PORSK 46,01 4,13 -0,99 10 10  
  25 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  27 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  30 schape Pilke Lumikuono Pamplona Jamona Sanni Ahanen MYNSK         HYL  
  31 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  32 pyrpap Gráinne (Gronja) Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  35 espves Pika Concurrido Jubileo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  36 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RIMA         HYL  
  38 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  74 novnou Iisi Nitric Slow 'n' Easy Satu Syvänperä TUUKK         HYL  
  34 cocspa Malva Lahjakas Aamelia Tea Huotari I-HAH         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 13:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT 45,26 4,20 -1,74 0 -1,74 SERT-H
2 48 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro IMPHA 41,52 4,58 -5,48 5 5  
  39 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NoDo         HYL  
  40 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         HYL  
  41 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW         HYL  
  43 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  45 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  46 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  47 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  76 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia ida vuorinen SLAGO         HYL  
  44 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 13:45, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 70,50 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA 36,99 5,14 -10,01 0 -10,01  
2 55 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 38,25 4,97 -8,75 0 -8,75  
3 65 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 44,46 4,27 -2,54 0 -2,54  
4 59 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 42,12 4,51 -4,88 5 5  
5 67 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 37,85 5,02 -9,15 10 10  
6 53 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 44,63 4,26 -2,37 10 10  
7 61 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof LÄGI 55,18 3,44 8,18 5 13,18  
  52 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  54 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  56 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HAU         HYL  
  57 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         HYL  
  58 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  60 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  62 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  63 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  64 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  66 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  69 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  70 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  73 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  77 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  51 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW 45,33 4,54 -8,67 0 -8,67  
2 76 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia ida vuorinen SLAGO 58,24 3,54 4,24 0 4,24  
3 40 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 51,72 3,98 -2,28 10 10  
  39 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NoDo         HYL  
  42 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  43 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  45 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  46 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  49 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  50 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  44 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 14:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 24, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA 43,65 4,72 -10,35 0 -10,35  
2 59 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 44,64 4,61 -9,36 5 5  
  51 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI         HYL  
  52 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  53 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  54 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  55 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  56 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HAU         HYL  
  57 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK         HYL  
  58 belpag Mila No-How Fifth Element Daniela Roms CITYB         HYL  
  60 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  61 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof LÄGI         HYL  
  62 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  63 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  64 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  65 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  66 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  67 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  69 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  70 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  71 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof LÄGI         HYL  
  72 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA         HYL  
  73 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  77 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 38,71 4,91 -11,29 0 -11,29  
2 76 lagrom Gio Tulan Vengo Con Gioia ida vuorinen SLAGO 59,85 3,17 9,85 5 14,85  
3 41 borcol Voltti LITTLE STEP'S VOLT Saija Mustonen LAW 38,80 4,90 -11,20 15 15  
  39 pyrpal Ilo Ilo Des Forges De Thor Taika Kämppi NoDo         HYL  
  40 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         HYL  
  42 borcol Siro Shadoway's Forever Magic Suvi Väliharju ATT         HYL  
  43 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  49 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  44 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 15:50, tuomari Jari Suomalainen, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 auskel Pinko Ringarooma Hime Susanna Korhonen LÄGI 40,87 4,65 -9,13 0 -9,13 SERT-A
2 61 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof LÄGI 52,86 3,59 2,86 0 2,86  
3 59 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 44,27 4,29 -5,73 5 5  
4 57 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto E-HKK 50,24 3,78 0,24 10 10,24  
  52 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  53 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  54 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  55 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  56 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HAU         HYL  
  60 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  62 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren HSKH         HYL  
  63 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  64 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  65 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  66 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  67 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  71 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof LÄGI         HYL  
  72 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro IMPHA         HYL  
  73 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  77 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  68 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander IMPHA         POIS