Kilpailu 21.5.2017, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut Hii-Hau ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 49,74 3,00 4,74 10 14,74  
2 6 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW 46,14 3,23 1,14 15 16,14  
  1 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  2 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  4 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  5 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH 41,62 3,58 -3,38 5 5  
2 10 shelam Quattro Mustantassun Pikkutähti Sanna Savola IMPHA 47,63 3,13 2,63 10 12,63  
  7 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  
  8 lagrom Ariel Hurly Curly Ariel Sarianna Härkönen KAT         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU 35,57 4,19 -9,43 5 5  
2 14 auspai Topi Connaclan Escallonia Mervi Ryynänen VEIKK 44,13 3,38 -0,87 5 5  
3 13 espves Indy Aquacrest Moet Leena Haakana MKK 45,42 3,28 0,42 10 10,42  
  12 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  15 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  17 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  18 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI         HYL  
  19 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  21 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  22 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi HI-HA         HYL  
  23 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  20 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW 38,38 4,17 -9,62 0 -9,62 LUVA
2 3 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 48,01 3,33 0,01 5 5,01  
  1 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  4 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  5 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 10:55, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Romeo Linnaisten Bravoo Mikä Hurmuri Saija Mustonen LAW 38,35 4,17 -9,65 0 -9,65 LUVA
2 9 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH 48,63 3,29 0,63 15 15,63  
  8 lagrom Ariel Hurly Curly Ariel Sarianna Härkönen KAT         HYL  
  10 shelam Quattro Mustantassun Pikkutähti Sanna Savola IMPHA         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Henri Luomala, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU 34,12 4,69 -13,88 0 -13,88 LUVA
2 14 auspai Topi Connaclan Escallonia Mervi Ryynänen VEIKK 42,54 3,76 -5,46 0 -5,46 SERT
3 12 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 41,04 3,90 -6,96 5 5  
4 16 x-rotu Lana Lana Neea Peltonen HI-HA 45,82 3,49 -2,18 5 5  
5 22 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi HI-HA 47,15 3,39 -0,85 10 10  
6 18 parcol Mysi Ovenslope Dancing Queen Eija Kansanaho-Palonen LÄGI 47,55 3,37 -0,45 10 10  
  13 espves Indy Aquacrest Moet Leena Haakana MKK         HYL  
  15 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  21 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  23 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         HYL  
  24 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  25 espves Nada Milla Marina Ensenada Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  20 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 38,37 3,26 3,37 5 8,37  
2 6 shelam Notte Karhuveljen Kaunotar Saija Mustonen LAW 41,44 3,02 6,44 10 16,44  
  1 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka NAS         HYL  
  2 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  3 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  5 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola HANKO         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 11:50, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Taisto Halogeenin Asfalttisoturi Paula Ropponen I-HAH 35,62 3,51 0,62 10 10,62  
2 10 shelam Quattro Mustantassun Pikkutähti Sanna Savola IMPHA 41,45 3,02 6,45 10 16,45  
  11 shelam RASMUS Snowpaw Baritone Man Tuija Kaipainen LÄGI         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU 25,18 4,96 -9,82 5 5  
2 12 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 27,75 4,51 -7,25 5 5  
3 22 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi HI-HA 27,87 4,49 -7,13 5 5  
4 15 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK 28,27 4,42 -6,73 5 5  
5 17 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 28,29 4,42 -6,71 10 10  
  16 x-rotu Lana Lana Neea Peltonen HI-HA         HYL  
  19 borcol Kurko Tending Wisdom Nina Manner HAU         HYL  
  21 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  20 sakpai Usva Vigoroso Kristelle Anne Juntunen LÄGI         POIS  
  23 borcol Leia Peatdigger Rebel Eva Bergman KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 42,39 3,00 8,39 0 8,39  
2 27 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH 35,70 3,56 1,70 10 11,70  
3 31 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 41,91 3,03 7,91 5 12,91  
4 30 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA 28,26 4,49 -5,74 15 15  
5 32 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 51,29 2,48 17,29 5 22,29  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 28,00 4,54 -6,00 5 5  
2 37 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 45,52 2,79 11,52 10 21,52  
3 38 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 45,84 2,77 11,84 10 21,84  
  34 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH         HYL  
  35 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  
  40 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 2, ihanneaika 34 s, enimmäisaika 68 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 55,81 2,28 21,81 10 31,81  
2 41 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 64,74 1,96 30,74 5 35,74  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU 41,73 3,83 -5,27 5 5  
2 29 isovil Ginny Zanita's Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 50,75 3,15 3,75 5 8,75  
3 26 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 56,57 2,83 9,57 5 14,57  
4 30 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA 37,30 4,29 -9,70 15 15  
5 32 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 61,59 2,60 14,59 10 24,59  
  27 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  28 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         HYL  
  31 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 13:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 36,05 4,44 -10,95 5 5  
2 34 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 37,57 4,26 -9,43 5 5  
3 38 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 41,07 3,90 -5,93 20 20  
  35 shelam Tomo Karhuveljen Anda Tiina Linna LÄGI         HYL  
  36 pinser Kina Ceriinan Ursina Mia Pyykkö AGRY         HYL  
  37 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK         HYL  
  40 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:20, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 48,82 3,28 1,82 5 6,82  
2 41 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 75,63 2,12 28,63 0 28,63  
3 44 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 73,97 2,16 26,97 10 36,97  
  42 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 43,95 3,64 -3,05 0 -3,05 LUVA
2 32 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 50,74 3,15 3,74 0 3,74  
3 26 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 54,69 2,93 7,69 0 7,69  
4 29 isovil Ginny Zanita's Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 53,10 3,01 6,10 10 16,10  
  27 borcol Jose Tronic Yep Yep Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  30 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  33 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  28 doberm Reino San Soul Defender Junior Satu Santamäki PORSK         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 shelam Taika Sopuriinan Taika Yrjö Rajaheimo KKK 42,15 3,80 -4,85 0 -4,85 SERT
2 39 kromfo Flaksi Raasillan Chestnut Teemu Kollanen JAU 41,77 3,83 -5,23 10 10  
3 34 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 44,61 3,59 -2,39 10 10  
4 38 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 46,68 3,43 -0,32 10 10  
  36 pinser Kina Ceriinan Ursina Mia Pyykkö AGRY         HYL  
  40 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 käävil Hera Gemmabo Eris Heidi Tenkanen HAU 39,61 4,04 -7,39 0 -7,39 LUVA
2 43 ranbul Martti Tanderoza Gangsta's Paradise Riikka Reikko VEIKK 54,20 2,95 7,20 0 7,20  
3 41 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 68,74 2,33 21,74 0 21,74  
  44 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA         HYL