Kilpailu 20.5.2017, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut Hii-Hau ry

[A Maksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 21, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU 34,37 4,80 -12,63 0 -12,63  
2 2 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 37,42 4,41 -9,58 0 -9,58 SERT-A, FI AVA
3 15 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU 38,77 4,26 -8,23 0 -8,23  
4 5 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 40,80 4,04 -6,20 0 -6,20  
5 21 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 35,83 4,61 -11,17 5 5  
6 18 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 36,93 4,47 -10,07 5 5  
7 10 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU 40,31 4,09 -6,69 5 5  
8 22 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 44,55 3,70 -2,45 5 5  
9 1 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 50,18 3,29 3,18 5 8,18  
10 3 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 38,75 4,26 -8,25 10 10  
11 23 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 48,82 3,38 1,82 10 11,82  
12 7 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 37,18 4,44 -9,82 15 15  
13 11 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 40,21 4,10 -6,79 20 20  
14 17 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA 58,51 2,82 11,51 15 26,51  
  4 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  8 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  13 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  14 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT         HYL  
  19 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  20 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  24 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  16 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 10:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO 34,52 4,78 -12,48 0 -12,48  
2 27 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 35,08 4,70 -11,92 0 -11,92  
3 32 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 35,27 4,68 -11,73 0 -11,73  
4 34 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT 35,24 4,68 -11,76 5 5  
5 39 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 36,82 4,48 -10,18 5 5  
6 35 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 43,42 3,80 -3,58 5 5  
7 36 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD 44,83 3,68 -2,17 10 10  
  26 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  28 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  31 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  33 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  37 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 10:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 48,73 3,39 1,73 0 1,73  
2 41 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 50,08 3,30 3,08 0 3,08  
3 45 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT 43,38 3,80 -3,62 5 5  
  42 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  46 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT         HYL  
  50 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  47 shelam Stenley Elbar S Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 11:25, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 22, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 38,61 4,92 -15,39 0 -15,39  
2 14 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 41,80 4,55 -12,20 0 -12,20  
3 20 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 43,01 4,42 -10,99 0 -10,99  
4 7 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 43,33 4,39 -10,67 0 -10,67  
5 11 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH 44,32 4,29 -9,68 0 -9,68  
6 1 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 48,47 3,92 -5,53 0 -5,53  
7 12 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK 48,83 3,89 -5,17 0 -5,17  
8 22 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT 49,36 3,85 -4,64 0 -4,64  
9 4 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 50,17 3,79 -3,83 0 -3,83  
10 21 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 45,05 4,22 -8,95 10 10  
11 17 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA 43,67 4,35 -10,33 15 15  
12 8 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 46,34 4,10 -7,66 15 15  
  2 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  3 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  5 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  6 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  10 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         HYL  
  13 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT         HYL  
  15 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  18 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  23 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  24 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  9 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         POIS  
  16 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 11:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO 40,41 4,70 -13,59 0 -13,59  
2 32 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 40,80 4,66 -13,20 0 -13,20  
3 31 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 41,44 4,59 -12,56 0 -12,56  
4 30 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 50,57 3,76 -3,43 0 -3,43  
5 28 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH 44,97 4,22 -9,03 5 5  
6 35 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 47,57 3,99 -6,43 10 10  
7 39 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 53,11 3,58 -0,89 10 10  
8 26 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK 53,22 3,57 -0,78 15 15  
  27 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  29 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  33 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  34 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  36 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD         HYL  
  37 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  

B agilityrata, mini 3, kello 12:10, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 10, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 44,88 4,23 -9,12 0 -9,12  
2 43 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström RFF 46,09 4,12 -7,91 0 -7,91  
3 40 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 51,17 3,71 -2,83 0 -2,83  
4 48 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 53,46 3,55 -0,54 0 -0,54  
5 42 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 47,89 3,97 -6,11 5 5  
  41 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  44 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  45 lanhee Poca Coppercoat's Pocahontas Heel Rita Larjava ATT         HYL  
  49 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  50 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  47 shelam Stenley Elbar S Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:50, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 19, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 borcol Becks Johan On Boogie Esa Lehdistö ATT 28,54 4,97 -7,46 0 -7,46 SERT-H, FI AVA-H
2 19 borcol Pixie Tronic Pandora Marianne Asikainen TSAU 29,01 4,89 -6,99 0 -6,99  
3 8 pitcol Kössi Maple Yard Jumping Jack High Päivi Suomi I-HAH 30,21 4,70 -5,79 0 -5,79  
4 5 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 31,36 4,53 -4,64 0 -4,64  
5 14 auspai Chili Cryptonite Kittyhawk Kaisa Kivi ATT 28,23 5,03 -7,77 5 5  
6 2 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW 30,90 4,59 -5,10 5 5  
7 3 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 32,61 4,35 -3,39 5 5  
8 1 lyhcol Elli Kangasvuokon Ellyse Sanna Paajanen SCY 37,88 3,75 1,88 5 6,88  
9 17 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA 32,85 4,32 -3,15 10 10  
10 20 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 37,47 3,79 1,47 10 11,47  
  4 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  6 borcol Freya All Zet By All Means Freya Marianne Asikainen TSAU         HYL  
  7 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  11 borcol Molly Gwynion Rubel Anni Strang HSKH         HYL  
  12 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK         HYL  
  15 lyhcol Marsa Dane Amor Victory Of Love Paula Koskinen TSAU         HYL  
  18 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  21 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  23 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  9 borcol Niki Skogsvallarens Unika Liisa Männistö JAU         POIS  
  10 tsepai Proto Harjusalaman Astronautti Hanna Stammeier KOIVU         POIS  
  16 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         POIS  
  22 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten KIRSUT         POIS  
  24 borcol REMO Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:20, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 15, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 koohon Yego Amoenus Yego Jari Laitinen KKK 29 4,90 -8,00 0 -8,00  
2 27 espves Wilma Nadador Frente Furiosa Tiina Nordlund HANKO 29,32 4,84 -7,68 0 -7,68  
3 29 shelam Kriisi Minimonsin Shockingcrisis Ilari Heikkinen VEIKK 29,62 4,79 -7,38 0 -7,38  
4 31 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 30,02 4,73 -6,98 0 -6,98  
5 35 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA 30,25 4,69 -6,75 0 -6,75  
6 30 cocspa Enya Eben's My Girl Rules Eva Bensky AST 34,63 4,10 -2,37 0 -2,37  
7 36 kesvil Jake Dragonflame's New Moon Anni Aaltonen ATD 37,32 3,81 0,32 0 0,32  
8 39 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 31,41 4,52 -5,59 5 5  
9 25 kromfo Timppa Jazzmo Galoppi Minna Vilmi SKROMFO 32,71 4,34 -4,29 5 5  
10 33 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH 34,09 4,16 -2,91 5 5  
11 38 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Minna Vilmi SKROMFO 35,76 3,97 -1,24 10 10  
  26 espves Essi Caraydan Oceana Anne-Mari Tenhovalo KKK         HYL  
  28 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Tea Huotari I-HAH         HYL  
  34 shelam Riski Amazing Avici Of Endless Bina's Love Jenna Kantola ATT         HYL  
  37 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:40, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 9, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 30,53 4,65 -7,47 0 -7,47 SERT-H, FI AVA-H
2 46 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 30,76 4,62 -7,24 0 -7,24  
3 40 cocspa Jazzy Great Escape Swings Withjazz Eva Bensky AST 34,79 4,08 -3,21 0 -3,21  
4 50 papill Minttu Pompeux Me Myself And I Marika Hiltunen VEIKK 36,36 3,90 -1,64 0 -1,64  
5 48 cocspa Shirley Eben's Singin' In The Rain Eva Bensky AST 37,29 3,81 -0,71 0 -0,71  
6 49 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 39,10 3,63 1,10 0 1,10  
7 42 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen VEIKK 37,02 3,84 -0,98 5 5  
  41 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  43 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström RFF         HYL  
  47 shelam Stenley Elbar S Golden Dominik Dmitri Kargin (EST)         POIS