Kilpailu 27.8.2016, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut Hii-Hau ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [B Maksi 1] [B Mini 1] [C Maksi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 45,06 3,11 -0,94 0 -0,94 SERT
2 5 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB 44,51 3,14 -1,49 5 5  
3 7 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 45,56 3,07 -0,44 5 5  
4 1 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK 50,72 2,76 4,72 5 9,72  
5 8 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 41,16 3,40 -4,84 10 10  
6 6 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 36,31 3,86 -9,69 25 25  
  9 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT         HYL  
  10 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi SPOK 32,20 4,35 -13,80 0 -13,80 SERT
2 12 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander VEIKK 37,19 3,76 -8,81 0 -8,81 SERT

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA 38,84 3,61 -7,16 5 5  
2 14 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 43,40 3,23 -2,60 5 5  
3 13 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 53,03 2,64 7,03 5 12,03  
  17 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  15 shelam Juuso Männynkävyn Turn Up The Sun Jemina Immonen VAU         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 34,61 4,05 -11,39 0 -11,39 LUVA
2 7 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 41,67 3,36 -4,33 0 -4,33 SERT
3 9 borcol Live Valmis Live Jasmina Mero ATT 33,40 4,19 -12,60 5 5  
4 1 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK 49,46 2,83 3,46 5 8,46  
5 6 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 32,47 4,31 -13,53 15 15  
  3 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  4 isovil Peppi Zanita`s Mystique Laura Honkanen HI-HA         HYL  
  5 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB         HYL  
  10 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA 46,72 3,00 0,72 5 5,72  
2 13 tarupi Capu Nybygårds Personliga Per Anna Vanhala IMPHA 46,78 2,99 0,78 5 5,78  
3 17 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 52,14 2,68 6,14 10 16,14  
  14 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  15 shelam Juuso Männynkävyn Turn Up The Sun Jemina Immonen VAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 11:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 belpag Moja Finn Noir Mamma Mia Hanna Maronen CITYB 35,79 3,55 -4,21 5 5  
2 6 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 30,43 4,17 -9,57 10 10  
3 4 isovil Peppi Zanita`s Mystique Laura Honkanen HI-HA 48,32 2,63 8,32 5 13,32  
  1 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  3 borcol Nini Oakmeadow Little Starlight Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  8 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 11:45, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  14 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  17 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  15 shelam Juuso Männynkävyn Turn Up The Sun Jemina Immonen VAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 12:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 x-rotu Joda Joda Tor Jansson SBPKY 32,04 3,78 -3,96 0 -3,96 LUVA
2 20 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 33,44 3,62 -2,56 0 -2,56 LUVA
3 7 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 36,76 3,29 0,76 0 0,76  
4 2 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 46,51 2,60 10,51 0 10,51  
5 21 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 26,19 4,62 -9,81 15 15  
6 19 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK 28,04 4,32 -7,96 15 15  
  18 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  26 belpam Myy Mystery Van De Vaardekenshoeve Tuula Andersson KKK         HYL  
  28 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 12:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 34,38 3,52 -1,62 5 5  
  30 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 36 s, enimmäisaika 54 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander VEIKK 41,44 2,92 5,44 20 25,44  
  29 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 12:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 42,13 3,25 -0,87 5 5  
2 27 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 30,36 4,51 -12,64 10 10  
3 2 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 55,70 2,46 12,70 0 12,70  
  18 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  19 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  22 x-rotu Joda Joda Tor Jansson SBPKY         HYL  
  23 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  24 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  25 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK         HYL  
  26 belpam Myy Mystery Van De Vaardekenshoeve Tuula Andersson KKK         HYL  
  28 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 12:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander VEIKK 40,52 3,38 -2,48 0 -2,48 LUVA
  29 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  11 kromfo Veto Jazzmo Grazioso Anu Niemi SPOK         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 12:50, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,50 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK 41,11 3,33 -1,89 0 -1,89 LUVA
2 30 popopk Alsu Krumme Furche Alegria Tanja Manninen JAU 53,38 2,57 10,38 5 15,38  
  32 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Krista Leino HI-HA         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 13:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 hovawa Rokka Dagdahoff Aengus Fûnfte Maija Nousiainen KARKK 35,68 3,70 -4,32 0 -4,32 LUVA
  18 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  19 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  22 x-rotu Joda Joda Tor Jansson SBPKY         HYL  
  23 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  24 borcol Neo Myytin Fiksu Ja Kypsä Anna-Leena Väätänen HAU         HYL  
  26 belpam Myy Mystery Van De Vaardekenshoeve Tuula Andersson KKK         HYL  
  27 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  28 borcol Ilo Kiri Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 13:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 34,24 3,86 -5,76 5 5  

A agilityrata, mini 2, kello 13:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Krista Leino HI-HA 44,56 2,96 4,56 5 9,56  
  31 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela VEIKK         HYL