Kilpailu 23.8.2015 F joukkuekilpailu yhteistulos, paikka Nummela, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[Mini-joukkue] [Medi-joukkue] [Maksi-joukkue]

Mini-joukkue yhteistulos, kello 11:50, tuomari Anne Savioja, joukkueita 13
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 4 Järvenpään Agilityurheilijat ry JAU 108,65 -17,35 5 5  
  1 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala 34,48 -7,52 5 5 *
  2 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä       POIS  
  3 käävil Sirkku Firefly Maarit Saarikoski 36,75 -5,25 0 -5,25 *
  4 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink       HYL  
  5 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen 37,42 -4,58 0 -4,58 *
2 8 Tuusulan Kennelkerho ry TUUKK 147,38 21,38 0 21,38  
  1 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani carita mäkinen       HYL  
  2 caiter Nelli Heckler's More Than That elina mauno 45,73 3,73 0 3,73 *
  3 ranbul Litmanen Huitukan George Best hanna kauko 48,39 6,39 0 6,39 *
  4 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo martti takala 53,26 11,26 0 11,26 *
  5 caiter Elsa Heckler's I Need More Cash elina mauno       VARA  
  1 Keravan Agility Team ry KAT       HYL  
  1 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen       HYL  
  2 phalen Keelo Thairghay's Adrenaline Jaana Salonen       HYL  
  3 käävil Rico Canmoy's Flying Men Jenni Vaaksio       HYL  
  4 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen 35,02 -6,98 5 5  
  2 Hiiden Haukut ry HI-HA       HYL  
  1 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino       HYL  
  2 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen 39,56 -2,44 5 5  
  3 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen       HYL  
  4 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen       HYL  
  3 Lohjan Kirsut ry KIRSUT       HYL  
  1 käävil Cecilia Froggies Nighty-Night Leena Syväoja 54,10 12,10 0 12,10  
  2 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva       HYL  
  3 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki       HYL  
  4 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja 54,74 12,74 0 12,74  
  5 papill Dino Golden Thing´s Power Off Love Susan Nuurtila       VARA  
  5 Impivaaran Hallit ry IMPHA       HYL  
  1 kääsna Jippu Super Play's Black Jewel Susanna Karlsson       HYL  
  2 kääsna Max Top Target Maestro Seija Louhivuori       HYL  
  3 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson       HYL  
  4 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä       HYL  
  5 lanhee Väinö Marmalade´s Indian Smoke Seija Louhivuori       VARA  
  7 Nu-Pun Koiraklubi ry NU-PU       HYL  
  1 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri       HYL  
  2 mittel Nelli Karhunpesän Vauhti-Veera Päivi Koivuniemi       HYL  
  3 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri       HYL  
  4 parson Stara Tupla-Täplän Tähdet Tähdet Heli Saukkola       HYL  
  5 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri       VARA  
  9 Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry LÄGI       HYL  
  1 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari 41,61 -0,39 0 -0,39  
  2 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski       HYL  
  3 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi       HYL  
  4 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen 36,77 -5,23 0 -5,23  
  5 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari       VARA  
  10 Veikkolan Koirakerho ry VEIKK       HYL  
  1 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen 38,08 -3,92 5 5  
  2 papill Bixie Pompeux Magic Power Marika Hiltunen       HYL  
  3 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Ilari Heikkinen       HYL  
  4 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jenna Ojanen       POIS  
  5 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela       HYL  
  11 Kirkkonummen Kennelkerho KKK ry KKK       HYL  
  1 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo 36,89 -5,11 0 -5,11  
  2 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg       HYL  
  3 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen       HYL  
  4 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo       POIS  
  5 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala       HYL  
  12 Mäntsälän Koirakerho ry MÄNTS       HYL  
  1 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Anne Sarajärvi       HYL  
  2 lägpys Åsa Cimillan Lina Laulava Laura Leppänen       HYL  
  3 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti       HYL  
  4 jackru Into Saunajaakon Snowboard King Taija Mäkelä 45,20 3,20 5 8,20  
  5 lägpys Unna Cimillan Unna Unelmastatotta Hanna Toiviainen       VARA  
  13 Porvoonseudun Koiraharrastajat ry PORSK       HYL  
  1 borter Liki Heathberry´s First In Line Maria Eriksson       HYL  
  2 käävil Siiri Equerry´s Sweet Lie Jenni Ikävalko       HYL  
  3 mittel Riki Pienenpolun Riki Kirsi Eloranta       HYL  
  4 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola       HYL  
  14 Keravan Agility Team 2 KAT       HYL  
  1 caiter Jilli Yavanna's Jillian Tiina Farin       HYL  
  2 jackru Vivi Amories Vanilla Jacky Sini Grönberg       HYL  
  3 kääsna Zosie Moon Regiys Zhosien Getsmart Boruzele Leena Rantamäki 47,54 5,54 0 5,54  
  4 kääpin Stella Kleinwesen Stella Arctica Harri Kauhanen 37,54 -4,46 0 -4,46  
  5 parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Sallinen       VARA  
  6 Hyvinkään Seudun Kennelkerho HSKK       POIS  
  1 jackru Pepe Pinocchio Terhi Puusniekka 49,87 7,87 0 7,87  
  2 petbra Kasmir Zazou Kashmir The Golden Helmi Vuohtoniemi       POIS  
  3 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice Erja Luoma       POIS  
  4 jackru Mimmi Mimmi Terhi Puusniekka 46,27 4,27 10 14,27  

Medi-joukkue yhteistulos, kello 13:15, tuomari Anne Savioja, joukkueita 13
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  15 Impivaaran Hallit ry IMPHA       HYL  
  1 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä       HYL  
  2 schape Metku Hästängens Alltid Redo Tiina Terho       HYL  
  3 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio 45,06 3,06 0 3,06  
  4 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen 38,08 -3,92 0 -3,92  
  16 Hyvinkään Seudun Kennelkerho HSKK       HYL  
  1 lakter Windi Big Lady's Micro-Wind Paula Polvinen       HYL  
  2 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen       HYL  
  3 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius       HYL  
  4 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula 34,87 -7,13 0 -7,13  
  5 espves Vida Concurrido Efimera Sanna Pasma       VARA  
  17 Lohjan Kirsut ry KIRSUT       HYL  
  1 shelam Niilo Followinsea Ivanka´s Ironfist Saara Koivumäki       HYL  
  2 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto 64,51 22,51 0 22,51  
  3 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder Susan Nuurtila       HYL  
  4 parson Ada Carremumba's Billabong Hanna Räty       HYL  
  5 parson Alfons Tupla-Täplän Rider Hanna Räty       VARA  
  18 Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry LÄGI       HYL  
  1 kesvil Sirius Woolly Bohemia's Stone Cold Crazy Kalle Kekarainen       HYL  
  2 shelam Teddy Merry Moonray's Giorgio Armani Karoliina Söderlund       HYL  
  3 tarupi Calle Merramäen Pyry Lotta Rönnholm 34,04 -7,96 5 5  
  4 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin 34,70 -7,30 0 -7,30  
  5 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki       VARA  
  19 Kirkkonummen Kennelkerho KKK ry KKK       HYL  
  1 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo       POIS  
  2 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo 42,25 0,25 0 0,25  
  3 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen 35,38 -6,62 5 5  
  4 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen       POIS  
  5 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen       HYL  
  20 Nu-Pun Koiraklubi ry NU-PU       HYL  
  1 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela       HYL  
  2 parson Pava Tupla-Täplän Maximus Toni Koutu       HYL  
  3 parson Pokka Tupla-Täplän Pikku Prinssi Heli Saukkola 41,03 -0,97 0 -0,97  
  4 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara       HYL  
  21 Järvenpään Agilityurheilijat ry JAU       HYL  
  1 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin 38,95 -3,05 0 -3,05  
  2 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds       HYL  
  3 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja       HYL  
  4 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin 34,67 -7,33 0 -7,33  
  5 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin       VARA  
  22 Hiiden Haukut ry HI-HA       HYL  
  1 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg       HYL  
  2 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander       HYL  
  3 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg 40,68 -1,32 0 -1,32  
  23 Porsk Medit PORSK       HYL  
  1 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala       HYL  
  2 shelam Taimi Bumtsi Bum Time After Time Linda Loikkanen 37,37 -4,63 5 5  
  3 espves Soya Concurrido Navidena Nevada Annika Hyvönen 41,38 -0,62 5 5  
  4 borter Magnus Foxilux Magnus Meisseli Jessica Hopea       HYL  
  5 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala       VARA  
  24 Mäntsälän Koirakerho ry MÄNTS       HYL  
  1 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg 41,73 -0,27 0 -0,27  
  2 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti       HYL  
  3 pumi Piki Noisy Dog's Elegia Carita Friberg 43,78 1,78 0 1,78  
  4 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti       HYL  
  5 x-rotu Tytti Tytti Henna Uotila       VARA  
  25 Keravan Agility Team ry KAT       HYL  
  1 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen       HYL  
  2 lagrom Ambra Jarlein Ambra Sirpa Jääskeläinen       HYL  
  3 x-rotu Rauha Rauha Tanja Rokkanen       HYL  
  4 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen       HYL  
  26 Tuukk Medit TUUKK       HYL  
  1 engspa Alta Bivråkens Syrena Arja-Leena Aho       HYL  
  2 slapko Salli Klomppen Alsikeapila Maiju Turunen       HYL  
  3 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen       HYL  
  4 shelam Ruuti Looney Toonie's Indiana Jones Mari Heinonen       HYL  
  5 shelam Tikru Looney Toonie's Eye Of The Tiger Mari Heinonen       VARA  
  27 Veikkolan Koirakerho ry VEIKK       HYL  
  1 koohon Vili Oorbellen Kyle Reijo Korhonen       HYL  
  2 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela       HYL  
  3 shelam Elvie Snowglow's You Make It Thunder Pia Helander       HYL  
  4 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen 33,36 -8,64 0 -8,64  
  5 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander       VARA  

Maksi-joukkue yhteistulos, kello 15:15, tuomari Anne Savioja, joukkueita 15
Sija Nro Joukkue Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 39 Mäntsälän Koirakerho ry MÄNTS 104,70 -21,30 0 -21,30  
  1 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen       HYL  
  2 borcol Usva Xeniitin Desire Minna Kiviniemi-Riihinen 34,83 -7,17 0 -7,17 *
  3 borcol Himo Karmiwan Qmis Taija Mäkelä 34,93 -7,07 0 -7,07 *
  4 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen 34,94 -7,06 0 -7,06 *
2 32 Koirakerho Heiluhännät ry HEILU 124,77 7,54 0 7,54  
  1 borcol Ruuti Walking Disaster's Llancayo Vesa Naukkarinen       POIS  
  2 stahou Peppi Ohped Dal Sähäkkä Suffeli Tero Kähärä 49,54 7,54 0 7,54 *
  3 borcol Kron Woollandian Kaarina Maununtytär Iina Viitanen       HYL  
  4 borcol Saana Myytin Sanansaattaja Essi Sirola 38,96 -3,04 0 -3,04 *
  5 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola 36,27 -5,73 0 -5,73 *
  28 Lohjan Kirsut ry KIRSUT       HYL  
  1 x-rotu Judy Judy Tua Axelsson 53,89 11,89 10 21,89  
  2 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell       HYL  
  3 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnstén       POIS  
  4 snauts Affe Tacillan Captain Hook Pasi Miettinen       POIS  
  5 belpat Vitsi Kuunsirpin Xpect The Best Annika Lundell       HYL  
  29 Keravan Agility Team ry KAT       HYL  
  1 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén       HYL  
  2 borcol Prime Saunajaakon Lotus Päivi Karjalainen       HYL  
  3 novnou Hilla Comaberenices Sanna Merivirta       HYL  
  4 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen       POIS  
  5 novnou Leevi Hedera's Wicked Game Maiju Grönholm       VARA  
  30 Hyvinkään Seudun Kennelkerho HSKK       HYL  
  1 auskel Iisa Musnat Deeragun Matti Tynkkynen       HYL  
  2 valpai Elvis Lumisuden Ikuinen Tähti Julia Heiskanen       HYL  
  3 novnou Hippu Nitric Spin Me Faster Minna Lindholm 38,38 -3,62 0 -3,62  
  4 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen       HYL  
  5 espves Nana Concurrido Vainilla Raisa Saviaho       VARA  
  31 Hiiden Haukut ry HI-HA       HYL  
  1 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro 41,09 -0,91 0 -0,91  
  2 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas       HYL  
  3 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell 35,29 -6,71 10 10  
  4 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola       HYL  
  5 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro       VARA  
  33 Impivaaran Hallit ry IMPHA       HYL  
  1 auspai Svea Sugarwind's Red Velvet Cake Vilja Kämppi       HYL  
  2 borcol Danny Maccabee Flip Flop'n Fly Leena Himberg       POIS  
  3 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Taika Kämppi 43,07 1,07 0 1,07  
  4 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen       HYL  
  5 borcol Pirkko Little Step's Vault Laura Isohanni-Honkanen       HYL  
  34 Nu-Pun Koiraklubi ry NU-PU       HYL  
  1 belpat Taisto Eero Jessi Landen       HYL  
  2 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara 51,45 9,45 5 14,45  
  3 borcol Prio Never Never Land X'maverick Hannaleena Salmi 37,56 -4,44 5 5  
  4 labnou Simba Pikku-uikun Tusse Patukka Jessi Landen       HYL  
  5 auskel Liekki Kelmi Noheva Narttu Elina Kukkasjärvi       VARA  
  35 Porvoonseudun Koiraharrastajat ry PORSK       HYL  
  1 borcol Tricci Koikkeriinan Auspicious Antoinet Maria Huttunen 33,32 -8,68 5 5  
  2 snauts Jeppe Tacillan Xylitol Vivian Slätis       HYL  
  3 belpat Sally Flying Orange De Haute Volée Pernilla Tallberg 34,87 -7,13 5 5  
  4 novnou Uuno Redadict Into Chasing Game Merja Penttinen       HYL  
  36 Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry LÄGI       HYL  
  1 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki       HYL  
  2 borcol Laava Maple Yard First Of All Marjo Korander-Taavitsainen       POIS  
  3 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki 37,65 -4,35 0 -4,35  
  4 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen       HYL  
  5 borcol Selma Maple Yard Impiger Marjo Korander-Taavitsainen       HYL  
  37 Tuusulan Kennelkerho ry Maksi TUUKK       HYL  
  1 porves Polkka Elfstone Power Polka Ulla Heikkilä 55,47 13,47 5 18,47  
  2 x-rotu Rocky Rocky Moona Laitinen       HYL  
  3 auspai Sisu Ardiente Nene Mimoso Tia Hirvonen       HYL  
  4 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala 36,24 -5,76 0 -5,76  
  5 espves Tesla Milla Marina Estela Annastiina Lähdesmäki       VARA  
  38 Järvenpään Agilityurheilijat ry JAU       HYL  
  1 borcol Räppi River Riikka Karinen       HYL  
  2 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin       HYL  
  3 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro 36,47 -5,53 0 -5,53  
  4 slapko Ursa Nutukas Ursula Susanna Kangasvuo 41,20 -0,80 0 -0,80  
  5 auspai Kaija Montana Vilma Flink       VARA  
  40 Kirkkonummen Kennelkerho KKK ry KKK       HYL  
  1 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen 38,77 -3,23 0 -3,23  
  2 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen       HYL  
  3 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen 42,97 0,97 5 5,97  
  4 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki       HYL  
  5 borcol Håp Invictus Minna Viitanen       VARA  
  41 Veikkolan Koirakerho ry VEIKK       HYL  
  1 borcol Salsa Briskness Kätevä Emäntä Fredrik Widenäs       POIS  
  2 borcol Draama Myytin Maailma On Sun Senni Huotari       HYL  
  3 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen       POIS  
  4 borcol Lilla Muussen Peatdigger Bute Senni Huotari 38,22 -3,78 10 10  
  5 espves Into Aquagruaz Frontinto Nina Koskinen       HYL  
  42 Sibbo Sporthundar ry SISU       HYL  
  1 borcol Jim Armati's Jolly Jim Kari Mankinen       HYL  
  2 espves Jetta Unna's Una Jera Marko Huikuri       HYL  
  3 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen       HYL  
  4 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen       HYL  
  5 borcol Samsam Doublej Samsam Saara Kattainen       VARA  

*) huomioitu yhteistuloksessa