Kilpailu 22.8.2015, paikka Nummela, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja , koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 54,15 2,59 10,15 0 10,15  
2 2 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Leif Skogberg HI-HA 47,16 2,97 3,16 10 13,16  
3 1 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 45,46 3,08 1,46 20 21,46  
  3 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  5 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja , koirakoita 5, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander VEIKK 38,47 3,64 -5,53 0 -5,53 LUVA
2 10 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 32,40 4,32 -11,60 5 5  
3 7 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 36,71 3,81 -7,29 5 5  
4 6 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY 47,09 2,97 3,09 5 8,09  
  11 borter Magnus Foxilux Magnus Meisseli Jessica Hopea PORSK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Anne Savioja , koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 32,46 4,31 -11,54 5 5  
2 18 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 38 3,68 -6,00 5 5  
3 21 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK 32,88 4,26 -11,12 10 10  
4 13 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK 34,73 4,03 -9,27 10 10  
5 23 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 38,79 3,61 -5,21 10 10  
  12 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  14 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  15 borcol Mindy Invincible Power Of Dreams A Melody Of Joy Paulina Lindroth HAU         HYL  
  16 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI         HYL  
  17 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  20 borcol Lucy Maccabee Delightfully Yours Leena Himberg IMPHA         HYL  
  22 borcol REMO Xeniitin Demo Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  25 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  26 pitcol Apila Black Sara's Queen Quadrifoglio Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  24 belpat Sigma Tarkatan Neon Anna Laitinen BAT         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 57,99 2,33 14,99 0 14,99  
  1 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  2 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Leif Skogberg HI-HA         HYL  
  3 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         HYL  
  5 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI 39,03 3,46 -3,97 5 5  
2 6 brater Max Monsterosa Neferefre Katri Karhunen AGRY 40,74 3,31 -2,26 10 10  
3 10 espves Elli Vivaracho Corazoncito Jarno Puranen KKK 35,78 3,77 -7,22 15 15  
  9 shelam Wilson Foula's Secret Who Pia Helander VEIKK         HYL  
  11 borter Magnus Foxilux Magnus Meisseli Jessica Hopea PORSK         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 13, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 30,64 4,41 -12,36 5 5  
2 22 borcol REMO Xeniitin Demo Jarkko Jormanainen LÄGI 35,75 3,78 -7,25 10 10  
3 18 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 35,88 3,76 -7,12 10 10  
4 16 lagrom Hevi Yestas Quiliano Mia Laine LÄGI 45,05 3,00 2,05 15 17,05  
  12 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  13 borcol Whoopy Little Step's Whoopy Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  14 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  15 borcol Mindy Invincible Power Of Dreams A Melody Of Joy Paulina Lindroth HAU         HYL  
  17 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  19 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  20 borcol Lucy Maccabee Delightfully Yours Leena Himberg IMPHA         HYL  
  21 belpam Pika Ruutipussi Quick Susanna Stark PORSK         HYL  
  25 borcol Bud Garth Bud Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  24 belpat Sigma Tarkatan Neon Anna Laitinen BAT         POIS  
  26 pitcol Apila Black Sara's Queen Quadrifoglio Taru Mertoniemi HI-HA         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 12:00, tuomari Anne Savioja , koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 34,69 3,89 -5,31 5 5  
2 34 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KIRSUT 46,30 2,92 6,30 0 6,30  
3 31 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 41,18 3,28 1,18 10 11,18  
4 33 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 48,17 2,80 8,17 5 13,17  
5 27 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 57,80 2,34 17,80 10 27,80  
  32 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         HYL  
  35 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB         HYL  
  36 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 12:00, tuomari Anne Savioja , koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE 30,40 4,44 -9,60 0 -9,60  
2 42 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH 36,26 3,72 -3,74 5 5  
  38 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT         HYL  
  39 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT         HYL  
  40 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA         HYL  
  41 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 12:00, tuomari Anne Savioja , koirakoita 12, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 34,79 3,88 -5,21 0 -5,21 LUVA
  43 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  44 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  46 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  48 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Suvi Reini ATT         HYL  
  49 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  50 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  51 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  52 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  53 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  54 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Annika Lundell KIRSUT         HYL  
  55 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 43,36 3,58 -2,64 5 5  
2 33 cavspa Milda Magnumin Ambrose Emmiina Varjonen MYNSK 60,35 2,57 14,35 5 19,35  
3 35 pkkämä Ruska Hiucan Kaunis Sanna Mikkonen CITYB 64,11 2,42 18,11 10 28,11  
4 27 boster Manta Deana At Nevicata's Z Certovej Zahrady Minna Palviainen ERTTI 68,85 2,25 22,85 15 37,85  
  28 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA         HYL  
  29 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK         HYL  
  32 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         HYL  
  34 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KIRSUT         HYL  
  36 x-rotu Taotao Tao-Tao Marju Kiri LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT 38,77 4,00 -7,23 5 5  
2 38 koohon Maggie Oorbellen Maggie Suvi Reini ATT 39,33 3,94 -6,67 5 5  
3 42 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH 47,73 3,25 1,73 10 11,73  
4 40 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA 56,76 2,73 10,76 10 20,76  
  41 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI         HYL  
  37 mudi Skitso Mustantassun April Elsi Pulli ACE         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 39,19 3,95 -6,81 0 -6,81 LUVA
2 45 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 37,28 4,16 -8,72 5 5  
3 48 belpat Kauko Flammeus U Should Know Me Suvi Reini ATT 38,69 4,01 -7,31 5 5  
  43 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  44 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  46 borcol Vuokko Myytin Asfaltti Polttaa Jari Leino ATT         HYL  
  49 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH         HYL  
  50 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK         HYL  
  51 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  53 dalmat Pippa Pinewater´s Freixenet Tarja Helsi-Ojaranta ATT         HYL  
  54 belpat Voitto Kuunsirpin Winning Kind Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  55 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KIRSUT 38,52 3,84 -3,48 5 5  
2 28 parson Free Double Barrel's Simone Timo Puusaari RIMA 41,64 3,55 -0,36 5 5  
3 29 kääpin Luna Grande Gremin's Felicienne Paula Syrjä KKK 48,39 3,06 6,39 10 16,39  
  30 x-rotu Nukka Nukka Linda Hyttinen VEIKK         HYL  
  31 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  32 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu ACE         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 kesvil Jake Dragonflame´s New Moon Anni Aaltonen HSKH 41,34 3,58 -0,66 0 -0,66  
2 39 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty KIRSUT 42,83 3,46 0,83 15 15,83  
  40 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Elina Skogberg HI-HA         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 borcol Pätmän Colin Pasi Honkanen RIMA 32,40 4,57 -9,60 0 -9,60 LUVA
2 43 pitcol Ava Maple Yard Jealous Sky Nina Karhunen HI-HA 33,36 4,44 -8,64 0 -8,64 LUVA
3 50 belpag Samba Tempranillo Fake It Kati Halonen KKK 34,95 4,24 -7,05 0 -7,05  
4 44 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK 35,92 4,12 -6,08 0 -6,08  
5 49 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot Sini-Satu Immonen HSKH 38,35 3,86 -3,65 0 -3,65  
6 55 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH 34,78 4,26 -7,22 10 10  
  45 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  47 lyhcol Gini Keyword Partydoll Marianne Haavisto HSKH         HYL  
  52 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL