Kilpailu 20.8.2017, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut Hii-Hau ry

[A Maksi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Maksi 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 22, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 38,71 3,75 -2,29 0 -2,29  
2 2 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 39,04 3,71 -1,96 0 -1,96 SERT-A, FI-AVA
3 9 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 34,38 4,22 -6,62 5 5  
4 12 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 34,42 4,21 -6,58 5 5  
5 17 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH 35,46 4,09 -5,54 5 5  
6 5 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 38,61 3,76 -2,39 5 5  
7 4 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 39,76 3,65 -1,24 5 5  
8 20 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY 41,08 3,53 0,08 5 5,08  
9 11 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 33,88 4,28 -7,12 10 10  
10 21 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 43,70 3,32 2,70 15 17,70  
  1 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  3 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  7 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  10 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  13 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  14 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  15 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  16 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK         HYL  
  18 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  22 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen P-HAU         HYL  
  23 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  24 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 10:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 32,83 4,42 -8,17 0 -8,17  
2 35 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 38,34 3,78 -2,66 0 -2,66  
3 41 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 38,52 3,76 -2,48 0 -2,48  
4 33 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 36,79 3,94 -4,21 5 5  
5 39 auspai Cipe Popotin Chocolate Anna Jokinen JANKK 45,59 3,18 4,59 5 9,59  
6 37 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,21 3,14 5,21 5 10,21  
7 40 shelam Teddy Snowglow's Cabinboy Milliot Tanja Ingelin PORSK 38,16 3,80 -2,84 20 20  
  25 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  26 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander-Taavitsainen SISU         HYL  
  27 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  28 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  32 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT         HYL  
  36 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT         HYL  
  38 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  29 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 8, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen SISU 37,46 3,87 -3,54 0 -3,54  
2 51 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 41,41 3,50 0,41 0 0,41  
3 52 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 43,80 3,31 2,80 0 2,80  
4 44 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Petra Skogberg HI-HA 50,59 2,87 9,59 10 19,59  
  47 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA         HYL  
  48 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  50 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Krista Leino HI-HA         HYL  
  53 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 11:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 22, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 35,68 4,06 -6,32 0 -6,32  
2 2 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 38,71 3,75 -3,29 0 -3,29  
3 23 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 39,81 3,64 -2,19 0 -2,19  
4 5 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 42,02 3,45 0,02 0 0,02  
5 3 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 34,62 4,19 -7,38 5 5  
6 11 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU 35,10 4,13 -6,90 5 5  
7 16 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 37,81 3,84 -4,19 5 5  
8 24 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU 44,92 3,23 2,92 5 7,92  
9 6 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 40,66 3,57 -1,34 10 10  
  1 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  4 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  7 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  9 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  10 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  13 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA         HYL  
  14 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  15 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  17 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  18 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  20 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  21 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  22 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen P-HAU         HYL  

B agilityrata, medi 3, kello 12:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 34,01 4,26 -7,99 0 -7,99  
2 33 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 34,87 4,16 -7,13 0 -7,13  
3 32 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 36,06 4,02 -5,94 0 -5,94  
4 26 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander-Taavitsainen SISU 36,29 4,00 -5,71 0 -5,71  
5 36 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 36,69 3,95 -5,31 0 -5,31  
6 41 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 38,34 3,78 -3,66 0 -3,66  
7 27 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA 39,01 3,72 -2,99 0 -2,99  
8 30 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH 40,08 3,62 -1,92 0 -1,92  
9 37 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 46,41 3,12 4,41 0 4,41  
10 28 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA 42,31 3,43 0,31 5 5,31  
11 40 shelam Teddy Snowglow's Cabinboy Milliot Tanja Ingelin PORSK 42,99 3,37 0,99 5 5,99  
  25 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  31 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH         HYL  
  35 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  38 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  39 auspai Cipe Popotin Chocolate Anna Jokinen JANKK         HYL  
  29 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 12:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen SISU 38,68 3,75 -3,32 0 -3,32  
2 51 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 39,06 3,71 -2,94 0 -2,94  
3 47 lägpys Terra Krösaskogens Teija Jouni Rokkonen HI-HA 43,62 3,32 1,62 0 1,62  
4 46 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU 38,82 3,73 -3,18 5 5  
5 45 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 50,37 2,88 8,37 5 13,37  
6 54 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 47,98 3,02 5,98 10 15,98  
  42 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  43 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  44 shelam Penni Käpäläkoplan A Pretty Penny Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  48 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  52 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI         HYL  
  53 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 13:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 23, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 41,98 3,53 -0,02 0 -0,02 SERT-H
2 8 borcol Rytsölä Magical Joy Dream Lover Marjo Korander-Taavitsainen SISU 30,97 4,78 -11,03 5 5  
3 23 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 33,96 4,36 -8,04 5 5  
4 9 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 34,00 4,35 -8,00 5 5  
5 16 porves Hippu Mimakon Wagoneer Sini Johansson VEIKK 43,39 3,41 1,39 5 6,39  
6 12 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki SPOK 32,48 4,56 -9,52 10 10  
7 13 borcol Remo Xeniitin Demo Sari Thil HI-HA 36,55 4,05 -5,45 10 10  
  1 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  2 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  3 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  4 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  6 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  7 borcol NINJA Xeniitin Daredevil Jarkko Jormanainen LÄGI         HYL  
  10 auskel Roima Cefeus Sir Roima Ii Sanna Nummelin JAU         HYL  
  11 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  14 borcol Pinja Peatdigger Bracken Tiina Järvinen LAW         HYL  
  15 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  17 borcol Ralf Mindpower Wizard Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  18 borcol Aku Peatdigger Kyz Junior Marika Juden HAU         HYL  
  19 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  20 belpag Leo Finn Noir Napoléon Tor Jansson SBPKY         HYL  
  22 auspai Ässä Popotin Bärchen Henni Siltanen P-HAU         HYL  
  24 lyhcol Zorya Allegory Rowena Niina Manninen TSAU         HYL  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:45, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 mudi Kiri Take One Blue Starlight Sini Tikkaniemi HAU 32,64 4,53 -9,36 0 -9,36  
2 38 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 34,07 4,34 -7,93 0 -7,93  
3 41 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 34,66 4,27 -7,34 0 -7,34  
4 32 pumi Mila Jellum's Kayla Anja Ahonen BAT 34,80 4,25 -7,20 0 -7,20  
5 36 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen BAT 35,02 4,23 -6,98 0 -6,98  
6 25 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK 37,75 3,92 -4,25 0 -4,25  
7 31 bedlin Cinna Heinäkengän Quunsirppi Jaana Tunturi HSKH 41,20 3,59 -0,80 0 -0,80  
8 33 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 33,22 4,45 -8,78 5 5  
9 26 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Marjo Korander-Taavitsainen SISU 37,36 3,96 -4,64 5 5  
  27 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  30 mudi Musi Vimmatun Venaavähän Ainoleena Nagy HSKH         HYL  
  35 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  39 auspai Cipe Popotin Chocolate Anna Jokinen JANKK         HYL  
  40 shelam Teddy Snowglow's Cabinboy Milliot Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  29 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 10, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen SISU 35,26 4,20 -6,74 0 -6,74 SERT-H
2 54 jackru Liinu Pieceof Fruitcake Lime Jenni Pitkänen HI-HA 37,92 3,90 -4,08 0 -4,08  
3 45 mittel Edi Kujeen Edvin Sara Hagqvist LÄGI 39,75 3,72 -2,25 0 -2,25  
4 52 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 42,19 3,51 0,19 0 0,19  
5 53 borter Didi Eysha Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 32,05 4,62 -9,95 5 5  
6 55 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 42,77 3,46 0,77 5 5,77  
7 51 käävil Kiero Yellowmellow Not Just A Doll Vesa Kunttu HAU 45,62 3,24 3,62 5 8,62  
  42 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  43 shelam Wii Pilvimarjan Vidor Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  48 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL