Kilpailu 19.8.2017, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut Hii-Hau ry

[A Mini 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Maksi 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 65 s, enimmäisaika 130 s, eteneminopeus 2,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  3 ranbul Cora Honeybee Jasmin Vesalainen LÄGI         HYL  
  4 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 65 s, enimmäisaika 130 s, eteneminopeus 2,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 41,55 3,61 -23,45 20 20  
2 5 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 43,12 3,48 -21,88 20 20  
  6 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  7 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  8 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  9 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 9:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 65 s, enimmäisaika 130 s, eteneminopeus 2,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 shelam Sam Käpäläkoplan Mars Tiina Linna LÄGI         HYL  
  3 ranbul Cora Honeybee Jasmin Vesalainen LÄGI         HYL  
  4 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 65 s, enimmäisaika 130 s, eteneminopeus 2,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA 39,91 3,76 -25,09 15 15  
  6 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         HYL  
  7 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  9 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  10 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  11 espves Nada Milla Marina Ensenada Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 10:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 ranbul Cora Honeybee Jasmin Vesalainen LÄGI 30,08 4,32 -17,92 5 5  
  1 mittel Nipsu Hulmukan Oili Mira Kalliovaara LÄGI         HYL  
  4 cavspa Noki Aprilmist Galliano Kati Liljeqvist BAT         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 10:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 4, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 2,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 borcol Perso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH 32,11 4,05 -15,89 5 5  
  7 valpai Riki Safe Guardian's Joyful Fellow Karoliina Niemelä HSKH         HYL  
  9 borcol Skisma Vinkeän Vauhtimimmi Ilari Heikkinen VEIKK         HYL  
  11 espves Nada Milla Marina Ensenada Pauliin Kuronen HI-HA         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 10:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 9, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 44,39 3,09 4,39 0 4,39  
2 14 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 49,16 2,79 9,16 0 9,16  
3 20 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK 33,47 4,09 -6,53 10 10  
4 18 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 29,08 4,71 -10,92 15 15  
  12 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  13 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  15 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  16 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  17 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 11:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 2, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 pyrpap Grainne Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 35,16 3,90 -4,84 0 -4,84  
  24 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  

C hyppyrata, mini 2, kello 11:05, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 kääsna Sulo Super Play's Roberto Elina Suoperä I-HAH 42,34 3,24 2,34 0 2,34  
2 31 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 54,09 2,53 14,09 0 14,09  
  26 prarot Neo Smísek Secure Power Taru Parviainen HSKK         HYL  
  27 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  29 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 11:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS 41,14 3,74 -4,86 5 5  
2 14 x-rotu Lulu Lulu Minna Sjöberg NU-PU 53,18 2,90 7,18 0 7,18  
3 19 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT 59,36 2,59 13,36 5 18,36  
  12 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  13 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  15 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  16 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  17 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  20 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 12:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 pyrpap Grainne Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 44,46 3,46 -1,54 0 -1,54 LUVA
2 23 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 39,94 3,86 -6,06 5 5  
3 21 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellén I-HAH 41,64 3,70 -4,36 10 10  
  24 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  25 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 12:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  26 prarot Neo Smísek Secure Power Taru Parviainen HSKK         HYL  
  27 parson Stella Scream Cracker's Cinnamon Toast Oona Mäntysaari ATT         HYL  
  28 kääsna Sulo Super Play's Roberto Elina Suoperä I-HAH         HYL  
  29 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  30 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  31 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 12:40, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Xam Maple Yard No Mercy Mira Pihlajamäki LÄGI 39,64 3,88 -6,36 5 5  
2 12 borcol Benji Astra Benji Jaana Tapiovuori HI-HA 37,04 4,16 -8,96 10 10  
3 20 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK 44,16 3,49 -1,84 10 10  
  13 borcol Tilli Coshagh Cappuccino Mika Väisänen TUUKK         HYL  
  15 auspai Ronda Ardiente Dorada Onda Elina Saartoala APK         HYL  
  16 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  18 borcol Trii Little Step's Vertigo Iris Kieme PAGIS         HYL  
  19 lagrom Otso Nuxo Funny Frog Kirsi Stenroos ATT         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 pyrpap Grainne Iwaz Bouquet D'anémone Taina Rantanen VEIKK 44,13 3,49 -1,87 0 -1,87 SERT
2 23 espves Fanni Ran-Plan Famousballad Eiri Suopanki HSKH 38,35 4,02 -7,65 5 5  
3 24 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 37,95 4,06 -8,05 10 10  
  21 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hellén I-HAH         HYL  
  25 espves Sofi Herman's Yin Yang Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 kääsna Sulo Super Play's Roberto Elina Suoperä I-HAH 54,81 2,81 8,81 0 8,81  
2 26 prarot Neo Smísek Secure Power Taru Parviainen HSKK 46,75 3,29 0,75 10 10,75  
3 31 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 63,02 2,44 17,02 0 17,02  
  29 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  30 caiter Boltti Old Pal Keep The Faith Tarja Jämsén RIMA         HYL