Kilpailu 29.5.2016, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 11, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 33,30 4,14 -11,70 0 -11,70 LUVA
2 6 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK 34,08 4,05 -10,92 0 -10,92 SERT
3 9 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT 43,56 3,17 -1,44 0 -1,44 LUVA
4 8 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 36,33 3,80 -8,67 5 5  
5 11 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA 34,12 4,05 -10,88 10 10  
6 7 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 31,92 4,32 -13,08 20 20  
7 2 auspai Truly Grofter Holding's Truly Tarja Saarinen VEIKK       5 47,56  
  1 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT         HYL  
  3 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  10 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK         HYL  
  12 silnou Hertta Huntstars Tiffany Jenny Mänttäri KAT         HYL  
  13 x-rotu Haisuli Haisuli Susanna Boman HSKH         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 30,66 4,50 -14,34 10 10  
2 17 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 34,73 3,97 -10,27 15 15  
  14 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  18 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  20 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  21 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 10:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 35,57 3,88 -9,43 0 -9,43 SERT
2 23 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA 36,03 3,83 -8,97 0 -8,97 LUVA
3 29 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 41,02 3,36 -3,98 0 -3,98 SERT
4 28 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK 41,13 3,36 -3,87 0 -3,87 SERT
  26 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  27 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         HYL  
  25 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT 44,57 3,01 -0,43 0 -0,43 LUVA
2 2 auspai Truly Grofter Holding's Truly Tarja Saarinen VEIKK 44,72 3,00 -0,28 5 5  
3 8 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 50,64 2,65 5,64 15 20,64  
4 12 silnou Hertta Huntstars Tiffany Jenny Mänttäri KAT 51,73 2,59 6,73 15 21,73  
5 7 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 33,76 3,97 -11,24 25 25  
  3 borcol One Diolch Tegan Heli Kutvonen ATD         HYL  
  4 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB         HYL  
  9 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT         HYL  
  10 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK         HYL  
  11 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  13 x-rotu Haisuli Haisuli Susanna Boman HSKH         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 31,59 4,24 -13,41 5 5  
2 15 manter Tepa Hilmanter's Kiss Me Kate Kaarina Ostrow LÄGI 53,51 2,50 8,51 0 8,51  
  14 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  17 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH         HYL  
  18 shelam Baron New Spices Fennel`s Force Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  20 kromfo Rock'n Roll Jazzmo Gibson Tarja Moisio HAU         HYL  
  21 shelam Tomo Karhuveljen Anda Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  16 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Gummerus KAT         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU 36,51 3,67 -8,49 15 15  
  23 shelam Kaisa Pilvimarjan Hope-In Sirpa Arminen HI-HA         HYL  
  24 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH         HYL  
  26 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  25 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 belpat Karpo Off Line's Powerdose Noora Suolaniemi CITYB 27,19 4,60 -12,81 0 -12,81  
2 10 belpag Trombi Workaholic Garreth Ilkka Grof KKK 40,29 3,10 0,29 5 5,29  
3 8 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 40,61 3,08 0,61 5 5,61  
4 7 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 27,84 4,49 -12,16 10 10  
5 9 silnou Ilpo Flatout Google Play Riikka Hinkkanen KIRSUT 39 3,20 -1,00 10 10  
6 5 isovil Peppi Zanita`s Mystique Laura Honkanen HI-HA 41,04 3,05 1,04 10 11,04  
7 1 valpai Otto Mayhem Jonna Haapa KIRSUT 42,63 2,93 2,63 10 12,63  
  12 silnou Hertta Huntstars Tiffany Jenny Mänttäri KAT         HYL  
  13 x-rotu Haisuli Haisuli Susanna Boman HSKH         POIS  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 parson Poppi Kesäyön Päivänsäde Johanna Anttila I-HAH 25,43 4,91 -14,57 0 -14,57 SERT
2 17 pyrpap Festa Entre Nous Petite Camomille Kati Erholtz HSKH 36,98 3,38 -3,02 10 10  
  14 espves Tara Herman's Wii Anu Sarapaltio I-HAH         HYL  
  15 manter Tepa Hilmanter's Kiss Me Kate Kaarina Ostrow LÄGI         HYL  
  16 kesvil Ruuti Bigemina's No Skidmarks Laura Gummerus KAT         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 lägpys Jatsi Maiskis Secretariat Pirkka Virtanen HSKH 43,74 2,86 3,74 5 8,74  
2 26 caiter Vauhti Ärripurrin Salainen Agentti Kaarina Ostrow LÄGI 62,60 2,00 22,60 15 37,60  
  27 parson Ruuti Arbor Vitae Victoria Sanna Lyytinen JAU         HYL  
  25 volpin Lily Wishful Thinking Principessa Perlina Niina Murisoja HSKH         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA 34,43 4,41 -10,57 10 10  
2 6 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK 42,30 3,59 -2,70 10 10  
3 31 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 45,66 3,33 0,66 10 10,66  
4 32 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 41,83 3,63 -3,17 20 20  
  33 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK         HYL  
  34 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  37 auskel Veli Yacatis Coolabah-Stukova Sanna Kylmänen KAT         HYL  
  38 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH 32,32 4,70 -12,68 0 -12,68 LUVA
  42 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 43,89 3,46 -1,11 5 5  
  28 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK         HYL  
  44 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  45 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA 32,51 4,31 -9,49 0 -9,49 LUVA
2 6 auskel My Maiskis Kamyra Sari Hujanen KKK 35,86 3,90 -6,14 0 -6,14 LUVA
3 39 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK 38,28 3,66 -3,72 0 -3,72 SERT
4 40 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU 28,51 4,91 -13,49 5 5  
5 35 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK 41,43 3,38 -0,57 15 15  
6 33 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 41,30 3,39 -0,70 20 20  
7 31 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 55,18 2,54 13,18 10 23,18  
  30 belpam Nenne Xilly´s Hippie Nenne Hallman AGRY         HYL  
  32 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  34 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI         HYL  
  37 auskel Veli Yacatis Coolabah-Stukova Sanna Kylmänen KAT         HYL  
  38 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 13:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 2, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH 30,92 4,53 -11,08 0 -11,08 LUVA
  42 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW            

B agilityrata, mini 2, kello 13:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 kääsna Tiu Xtravaschnauza Isobel Anne Huotari LÄGI 43,37 3,23 1,37 0 1,37  
2 22 beagle Ruusu Hessin Osma Maria Ahlgren LÄGI 40,99 3,41 -1,01 5 5  
3 44 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU 49,76 2,81 7,76 15 22,76  
  28 tiiter Riia Ajannan Bisaja Anna Väänänen KKK         HYL  
  43 wecope Papu Allimac's Ups'n'downs Sanna Palonen HUITT         HYL  
  45 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 61,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Eija Valtari KKK 35,12 3,87 -5,88 5 5  
2 32 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA 40,48 3,36 -0,52 10 10  
3 31 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA 47,73 2,85 6,73 5 11,73  
4 30 belpam Nenne Xilly´s Hippie Nenne Hallman AGRY 39,65 3,43 -1,35 15 15  
5 34 airter Viiru Border Rock´s Betty Boop Matti Siltala LÄGI 58,51 2,32 17,51 0 17,51  
  35 x-rotu Reta Reta Anita Viitanen FORPK         HYL  
  36 novnou Jane Dragonflame's Miss Ma-r-ple Johanna Myllylä NOVA         HYL  
  37 auskel Veli Yacatis Coolabah-Stukova Sanna Kylmänen KAT         HYL  
  38 espves Rico Marikharon Topman Eeva Meittamo VESIK         HYL  
  40 borcol Grace Downforce Grace Heidi Karanko HAU         HYL  
  39 belpag Roihu Eloisa Roihu Laura Räsänen KKK         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 14:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 1, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 91,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  41 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  42 borcol MiG Aisknekht Vanquish Janita Leinonen LAW         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 14:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 91,50 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 wecope Papu Allimac's Ups'n'downs Sanna Palonen HUITT 43,79 3,11 2,79 5 7,79  
  44 pumi Bojo Karvakorvan Hedwig Helena Mattila HAU         HYL  
  45 tarupi Pulmu Yacatis Zigne Af Nordri Ossi Lehtinen HAU         HYL