HiGi-kisat 22.8.2010 C hyppyrata, paikka Lohja, j_rjest_j_ L_nsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 12, ihanneaika 42 s, enimm_isaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s

Sija

Rotu

Nimi

Virallinen nimi

Ohjaaja

Seura

Aika

Nopeus

AV

RV

Tulos

Muuta

1

x-rotu

Ulpu

Ulpu

Tiina Stormi

ATT

30,49

4,23

-11,51

0

-11,51

LUVA

2

shelam

Riia

Karvakedon Euforia

Hannele Salomaa

HAU

35,62

3,62

-6,38

0

-6,38

LUVA

3

k?_vil

Ulpu

Flash Dancer`s Athene

Johanna Kulmala

TSAU

29,76

4,34

-12,24

5

5

 

4

auster

Laku

Avocation Magic Of Moon

Tuula Onkamo

L_GI

33,36

3,87

-8,64

5

5

 

5

shelam

Milla

Mistelin Milky Girl

Pirjo Kupiainen

ATT

35,94

3,59

-6,06

5

5

 

6

lanhee

Pablo

Jazz Milestone

Tiina Sundholm

L_GI

37,14

3,47

-4,86

5

5

 

7

borter

Mango

Gnomewood's Coco Pop

Sini Monto

HI-HA

32,32

3,99

-9,68

10

10

 

8

k?_vil

Risto

Yamit Muskat Rozamur

Johanna Markola

TSAU

32,78

3,93

-9,22

10

10

 

9

k?_vil

Ruuti

Zebec She Smiles

Susanna Korhonen

HI-HA

33,64

3,84

-8,36

10

10

 

10

toyvil

Blondi

Trucker's Beating Soul

Mia Taimi

HI-HA

42,99

3,00

0,99

10

10,99

 

 

k?_vil

Milli

Anamarie

Petra Pihlaja-Kiviranta

SVK

 

 

 

 

HYL

 

 

x-rotu

Anouka

Anouka

Kati Erholtz

HSKH

 

 

 

 

HYL

 

 

shelam

Siiri

Pikikuonon Amanda Sirius

Eerika Kurkinen-Koskensalmi

HSKH

 

 

 

 

POIS

 

Medi 1, kello 10:25, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 42 s, enimm_isaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s

Sija

Rotu

Nimi

Virallinen nimi

Ohjaaja

Seura

Aika

Nopeus

AV

RV

Tulos

Muuta

1

shelam

Jazz

Bosom Buddy's Look At Me

Rosanna Silander

HSKH

27,06

4,77

-14,94

0

-14,94

LUVA

2

shelam

Ransu

Scandyline Golden Legatee

Karoliina Tuomola

HSKH

28,65

4,50

-13,35

0

-13,35

LUVA

3

parson

Orion

Jacks Wild Siriusly Orion

Tia-Marie Pietik_inen

L_GI

29,78

4,33

-12,22

0

-12,22

LUVA

4

shelam

Voitto

Mei Dan Miele

Anna Syv_nen

TSAU

30,37

4,25

-11,63

0

-11,63

LUVA

5

k?_sna

Arro

Tmavi Knir Block-Buster

Henna Koski

ATD

34,42

3,75

-7,58

0

-7,58

LUVA

6

pyrpap

Tikra

Drole D_oiseau Cymbale Tigre

Sinikka Nordman

L_GI

25,25

5,11

-16,75

5

5

 

7

shelam

Siru

Akiliinan All In

Sini Tarkiainen

L_GI

30,66

4,21

-11,34

5

5

 

8

shelam

Dixie

Dalimattas Lilla Ruffa

Alexia Persons

CITYB

31,58

4,09

-10,42

5

5

 

9

k?_sna

Jure

Trixer Trafalgar

Vesa Yli-Lepp_l_

ATD

33,95

3,80

-8,05

5

5

 

10

shelam

Turbo

Morning Dew's Jupiter

Outi Linjama

TASSU

36,35

3,55

-5,65

5

5

 

11

shelam

Taco

Siniusvan Uskomaton Uni

Tiina Korpela

L_GI

43,92

2,94

1,92

10

11,92

 

12

borter

Kami

Tigerlike Super Trouper

Anu Luoto

SIUNT

49,32

2,62

7,32

10

17,32

 

 

pyrpap

Minor

Entre Nous Indigo Bleu

Sinikka Nordman

L_GI

 

 

 

 

HYL

 

 

parson

Vili

P_rr_liini

Tia-Marie Pietik_inen

L_GI

 

 

 

 

HYL

 

 

shelam

Tiuku

Nappulavaaran Tosi Nopee

Kajsa Lamp_n

JAU

 

 

 

 

HYL

 

 

k?_sna

Luna

Facilis Heather

Kerttu Kalpio

KKK

 

 

 

 

HYL

 

 

shelam

Venla

Shet Up Trendy Touch

Salla Saarinen

ATT

 

 

 

 

HYL

 

Maksi 1, kello 11:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 30, ihanneaika 42 s, enimm_isaika 84 s, eteneminopeus 3,1 m/s

Sija

Rotu

Nimi

Virallinen nimi

Ohjaaja

Seura

Aika

Nopeus

AV

RV

Tulos

Muuta

1

x-rotu

Nana

Nana

Alisa Kranni

_ETS_

27,28

4,73

-14,72

0

-14,72

 

2

belpat

Yava

Yava Du Ch_teau Royal

Nina Frantsi

SBPKY

27,53

4,69

-14,47

0

-14,47

LUVA

3

doberm

Nomi

A`dreams Gisele

Terhi Ketola

ATT

27,68

4,66

-14,32

0

-14,32

 

4

dalmat

Seppo

Aboensis Comas Sola

Liisa Ikonen

HYVSK

29,17

4,42

-12,83

0

-12,83

LUVA

5

holpal

Nootti

Nambygo Miss Nonstop

Pia Hellsten

AST

29,46

4,38

-12,54

0

-12,54

LUVA

6

belpat

Kiva

Kuunsirpin Obvious Queen

Jukka H_ls_

L_GI

31,66

4,07

-10,34

0

-10,34

LUVA

7

siphus

Nome

Arctic Soul Navarro

Antti Kiij_rvi

L_GI

32,76

3,94

-9,24

0

-9,24

LUVA

8

shelam

Romeo

Rosebridge's Romeo

Milla Pannimaa

NU-PU

33,71

3,83

-8,29

0

-8,29

LUVA

9

parcol

Bellman

Oldbear Stargazer

Maijaliisa Valkonen

L_GI

34,57

3,73

-7,43

0

-7,43

LUVA

10

kksaks

Ruffe

Hanhiaavan K_p_l_

Nina K_lli

TAMMI

36,72

3,51

-5,28

0

-5,28

LUVA

11

borcol

Maximus

Felltop Maximus

Karoliina Finnil_

TSAU

27,64

4,67

-14,36

5

5

 

12

borcol

Ronja

Tronic Diamondica

Paula Kohvakka

HI-HA

32,58

3,96

-9,42

5

5

 

13

pitcol

Roosa

Mist Spinner's Love At First Feel

Anna-Reetta R_ntil_

ATT

32,92

3,92

-9,08

5

5

 

14

siphus

Witsi

Arctic Soul Witch

Anne Kiij_rvi

L_GI

35,26

3,66

-6,74

5

5

 

15

x-rotu

Nuusku

Nuusku

Mira Kalliovaara

NU-PU

39,82

3,24

-2,18

5

5

 

16

borcol

Kurumi

Oakmeadow Ask For Dance

Eve Taipale

TSAU

28,07

4,60

-13,93

10

10

 

17

borcol

Etta

Nice Try Electric Etta

Anna Klingenberg

HANKO

38,96

3,31

-3,04

10

10

 

18

pitcol

Pate

Karowi_s Mister Blue

P_ivi Gran_

ATT

38,05

3,39

-3,95

20

20

 

 

borcol

Astra

Solvallarens Astra

Katja Suominen

TASSU

 

 

 

 

HYL

 

 

kulnou

Nelli

Majik Norma

Annika Lundell

GR

 

 

 

 

HYL

 

 

parcol

Saimi

Hippuliinan Dejavu Deluxe

Mirka Pekkalainen

ATT

 

 

 

 

HYL

 

 

irlter

Vinski

Fardarrigh Another Star

Riikka Huttunen

AST

 

 

 

 

HYL

 

 

borcol

Ruuti

Serica_s Bamir

Tiia H_m_l_inen

AST

 

 

 

 

HYL

 

 

isovil

Boris

Siida_s Black Boris

Riikka Paasikivi

AGRY

 

 

 

 

HYL

 

 

silnou

Nero

Samuli

Mika Klimenko

SIUNT

 

 

 

 

HYL

 

 

auspai

Naava

Ardiente Flor De Jazmin

Niina Rissanen

HU-PU

 

 

 

 

HYL

 

 

x-rotu

Luca

Luca

Enni Lehtovaara

ATD

 

 

 

 

HYL

 

 

belpat

Pinkki

Flammeus Get Up

Susan Suojanen

TSAU

 

 

 

 

HYL

 

 

auspai

Halla

Tres Colores Usa True Choice

Maarit Honkala

L_GI

 

 

 

 

HYL

 

 

borcol

Gaia

Tending Kayo

Juha Orenius

CITYB

 

 

 

 

HYL

 

 

amstaf

Aida

Lucky Rains Adorabelle

Pirita Glumerus

VEIKK

 

 

 

 

POIS

 

 

slapko

Rafi

Vehkaliinan S_rm_kuisma

Nina Santaharju

KOIVU

 

 

 

 

POIS

 

 

pitcol

Hitti

Finn Arrow Headline Hit

Siiri Virtanen

SCY

 

 

 

 

POIS

 

 

whippe

Viima

Chosen Tricks Feeling High

Sanna Koski

AST

 

 

 

 

POIS

 

 

parcol

Svensson

Jazz Hello Spaceboy

Maijaliisa Valkonen

L_GI

 

 

 

 

POIS

 

 

parcol

Taffy

Jazz Life On Mars

David Reeves

L_GI

 

 

 

 

POIS

 

 

Mini 2, kello 15:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 12, ihanneaika 35 s, enimm_isaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija

Rotu

Nimi

Virallinen nimi

Ohjaaja

Seura

Aika

Nopeus

AV

RV

Tulos

Muuta

1

parson

Flora

Gwragged Annwn Thunderbolt

Jari Helin

YL_KK

30,68

3,91

-4,32

0

-4,32

LUVA

2

borter

Erin

Heathberry's Greater Good

Maija Makkonen

BAT

31,39

3,82

-3,61

0

-3,61

LUVA

3

caiter

Sulo

Leavenworth Sirius

Soili Julie

HI-HA

33,03

3,63

-1,97

0

-1,97

LUVA

4

shelam

Sissi

Sissi

Pia Valkama

ERTTI

35,61

3,37

0,61

0

0,61

 

5

parson

Redi

Gwragged Annwn Red Hot Vixen

Johanna Mononen

KAT

29,07

4,13

-5,93

5

5

 

6

borter

Jurri

Flagstones Happy Hooligan

Kirsi Saastamoinen

BAT

32,82

3,66

-2,18

5

5

 

7

borter

Kiiwi

Grindstones Sound Of Music

Sini Monto

HI-HA

34,47

3,48

-0,53

5

5

 

8

auster

Dessi

Terhierin Deja Vu

Mari Rajala

AST

36,33

3,30

1,33

5

6,33

 

9

k?_sna

Iitu

Jonkun Ingenium Iustus

Nina Karhula

SIUNT

45,83

2,62

10,83

5

15,83

 

 

wecoca

Hedda

Tyhj_taskun Ilopilleri

Mona Liljegren

JANKK

 

 

 

 

HYL

 

 

jackru

Gilda

Tricksy Rogue's Devil's Dance

P_ivi Purra

RIMA

 

 

 

 

HYL

 

 

wecoca

T_rpp_

Big-Wood's My Woozle

Katri Soini

ATD

 

 

 

 

HYL

 

 

shelam

Usva

Silimen Keijun Aamuusva

Ari Kouvalainen

P-HAU

 

 

 

 

POIS

 

Medi 2, kello 15:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 7, ihanneaika 35 s, enimm_isaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s

Sija

Rotu

Nimi

Virallinen nimi

Ohjaaja

Seura

Aika

Nopeus

AV

RV

Tulos

Muuta

1

x-rotu

Bono

Bono

Niina Ryyn_l_

HSKH

28,93

4,15

-6,07

0

-6,07

LUVA

2

parson

Iita

Tupla-T_pl_n Zaida

Jenni Liukkonen

ATD

32,29

3,72

-2,71

0

-2,71

SERT

3

isllam

H_tti

Rekikelin Hroi H_ttur

Elina Hynninen

KKK

36,41

3,30

1,41

5

6,41

 

 

shelam

Figo

Trouble-Free Anakin

Anni Kelkka

HSKH

 

 

 

 

HYL

 

 

cocspa

Manu

Great Escape One Hit Wonder

Miia Ristola

KKK

 

 

 

 

HYL

 

 

shelam

Lucky

Snowpaw Sir Lancelot

Elina Kukkasj_rvi

NU-PU

 

 

 

 

HYL

 

 

koohon

Wimma

Bullbenz Kooi Ulri Geri

Mika Kallio

KKK

 

 

 

 

HYL

 

 

Maksi 2, kello 15:00, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 43 s, enimm_isaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s

Sija

Rotu

Nimi

Virallinen nimi

Ohjaaja

Seura

Aika

Nopeus

AV

RV

Tulos

Muuta

1

pyrpal

Louhi

Tottakai Louhetar

Saija Niemi

HAU

29,46

4,82

-13,54

0

-13,54

LUVA

2

belpat

Tessa

Kuunsirpin Orient Express

Robert Veihola

ERTTI

30,30

4,69

-12,70

0

-12,70

 

3

borcol

Ziri

Look Like Energic Erin

Markku Vuorinen

TSAU

31,06

4,57

-11,94

0

-11,94

LUVA

4

belpat

Capo

Kuunsirpin Red Pepper

Taina Pennanen

L_GI

31,74

4,47

-11,26

0

-11,26

 

5

auspai

Assi

No Field's Bordadura

Paula Collin-Olkkonen

HURHA

33,73

4,21

-9,27

0

-9,27

 

6

kulnou

K_ssi

Kultakedon Daemon Dominic

Seija Vahtera

TASSU

35,58

3,99

-7,42

0

-7,42

 

7

borcol

Roihu

Hakukaaren Leo

Mari Gr_nmark

L_GI

31,56

4,50

-11,44

5

5

 

8

lyhcol

Veera

Mustan Riivi_n Helmi

Katja Honkasalo

ATT

33,76

4,21

-9,24

5

5

 

9

isovil

Pulla

Siida_s Black Magnifience

Tuula Koponen

L_GI

37,78

3,76

-5,22

5

5

 

10

parcol

Tarmo

Curiosity Coming Up Next

Urpo Ikonen

L_GI

38,14

3,72

-4,86

5

5

 

 

auskel

Eevi

Cefeus Oxalis Acetosella Ii

Kirsi Lehtinen

P-HAU

 

 

 

 

HYL

 

 

belpam

Karma

Xilly's Hiawatha

Maija Virolainen

L_GI

 

 

 

 

HYL

 

 

lappor

Huima

Lecibsin Peggi

Virve Kivel_

HEILU

 

 

 

 

HYL

 

 

siphus

Vinka

Hukkavaaran Hilde

Marika Piiroinen

HSKH

 

 

 

 

HYL

 

 

borcol

Lumi

Demssin Power Dancer

Jaana Tapiovuori

HI-HA

 

 

 

 

HYL

 

 

belpat

K_mmi

No-How Easy Reason

Elina Skogberg

HI-HA

 

 

 

 

POIS

 

 

valpai

Zuli

Annspets Erzuli

Janina Wallgren

ATD

 

 

 

 

POIS

 

 

isovil

Viljo

Siida_s Black Ag Go To Calie

Tuula Koponen

L_GI

 

 

 

 

POIS

 

 

espves

Vinha

Pevikan Jupiter

Johanna Mattila

HSKH

 

 

 

 

POIS

 

 

borcol

Cheena

Tammikallion Xena

Sari Thil

HI-HA

 

 

 

 

POIS

 

 

borcol

Yra

Cabaroo The Mirage

Maria Qvickstr_m

AGRY

 

 

 

 

POIS

 

 

borcol

Kengu

Piggyland's Aramis

Elina Saartoala

PAGIS

 

 

 

 

POIS

 

 

belpat

Halli

Dujoiedevie Haldir

Jonna Judin

KKK

 

 

 

 

POIS

 

 

pitcol

Wintus

Carlos

Siiri Virtanen

SCY

 

 

 

 

POIS

 

 

borcol

Step

Wildmagpie's Muffin

Emmi Lavikka

ATD

 

 

 

 

POIS

 

 

auspai

Fendi

Coppercreek_s Good Luck Charm

Kristiina Henriks_n

HAU

 

 

 

 

POIS