Kilpailu 21.1.2012 B hyppyrata, paikka Lohja, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 11:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 jackru Edi Terrmite`s Jet X Tiina Kontto ATT 37,07 4,24 -13,93 0 -13,93 SERT
2 3 lanhee Dixie Jazz Skunk Funk Elina Rydman KOIVU 48,27 3,25 -2,73 10 10  
3 7 schipp Keta Sengomar Taifuuni Tuula Puustinen KSSK 49,22 3,19 -1,78 10 10  
4 9 kääsna Sissi Zipdog's X-ception Xena Anna Kuvaja JAT 53,94 2,91 2,94 10 12,94  
5 14 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 55,82 2,81 4,82 15 19,82  
  1 cavspa Lordi Oak`s Limousin Veera Laaksonen ERTTI         HYL  
  2 x-rotu Taotao Tao-Tao Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  4 norfte Aksu Myrskytuuli Ashile Ace Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  
  6 käävil Hely Metunai Cafe De Mente Heidi Pehkonen A-KOT         HYL  
  8 boster Heili Risingstars Gift From Above Eveliina Mildh SIUNT         HYL  
  10 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  16 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  17 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen KAT         HYL  
  11 kleins Hedda Noblefamily's Haze Of Sun Vuokko Cumlander KKK         POIS  
  12 parson Neela Ratkiller Breaking The Rules Lilian Collin LÄGI         POIS  
  13 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK         POIS  
  15 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         POIS  

Medi 1, kello 12:05, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 36,63 4,29 -14,37 0 -14,37 LUVA
2 27 kromfo Eppu Jettildan Bonn Roosa Lindholm SIUNT 48,73 3,22 -2,27 0 -2,27 LUVA
3 28 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Berit Wikström HANKO 37,68 4,17 -13,32 5 5  
4 23 koohon Peter Cirtap`s Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA 38,25 4,11 -12,75 5 5  
5 22 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 50,53 3,11 -0,47 5 5  
6 30 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT 37,43 4,19 -13,57 10 10  
  18 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  19 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  21 kesvil Indy A'cot Luver's Shems Dheb Antti Jauho A-KOT         HYL  
  24 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  26 amecoc Ronja Schackmatt´s Bonne Chance Jenny Piesanen TAMMI         HYL  
  20 parson Tintin Tupla-Täplän Reidar Lilian Collin LÄGI            
  29 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA            

Maksi 1, kello 12:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 19, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 34,60 4,25 -16,40 0 -16,40  
2 47 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 47,19 3,12 -3,81 0 -3,81  
3 36 silnou Nero Samuli Mika Klimenko SIUNT 38,08 3,86 -12,92 5 5  
4 39 kulnou Lilli Snuffy's Lustiga Lilli Annika Lundell GR 39,05 3,76 -11,95 5 5  
5 43 engset Jengo Prihan Jengo Satu Ervasti FPUKO 41,20 3,57 -9,80 5 5  
6 44 dalmat Romeo Santakallio Roce-monde Annemari Suontakanen LÄGI 47,79 3,08 -3,21 5 5  
7 48 bokser Mymlan Riverflowers Amaryllis Gunilla Forsblom LÄGI 64,81 2,27 13,81 5 18,81  
8 50 borcol Lana Tammikallion Äxönlady Tomy Rontu HI-HA 46,89 3,13 -4,11 25 25  
  32 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         HYL  
  33 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  34 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  35 borcol Pinto Astra Pinto Sanna Friberg BAT         HYL  
  37 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI         HYL  
  38 belpag Remu Turkkiruhtinaan Boy Of Remus Lupin Minna Oksanen TASSU         HYL  
  41 borcol Nala Maccabee Faith In U Lea Taipaleenmäki TAMSK         HYL  
  45 belpag Eve Widemind Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  46 parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  49 amstaf Vilma Rice Crisp Puff And Blow Minna Hannula SIUNT         HYL  
  51 rhokoi Selma Harjaselän Neidonkello Titta Rantala KARKK         HYL  
  40 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  

Mini 3, kello 15:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 44,00 s, enimmäisaika 80,00 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 41,64 3,70 -2,36 0 -2,36 SERT-H
2 63 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK 44,18 3,49 0,18 5 5,18  
3 52 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 38,36 4,01 -5,64 10 10  
  53 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         HYL  
  55 schipp Jeppe Viekkaan Bridge Nina Markku Laaksonen KKK         HYL  
  57 wecoca Tärppä Big-Wood's My Woozle Katri Soini ATD         HYL  
  58 borter Sikke Grindstones Single Today Liisa Kopra AST         HYL  
  59 schipp Viuhka Picaro Agil Cougar Miia Laaksonen KKK         HYL  
  60 shelam Vivica Mutkis Ainoa Oikea Eija Pannimaa WECA         HYL  
  61 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK         HYL  
  62 käävil Sonic Canmoy's Visionary Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  64 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK         HYL  
  65 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA         HYL  
  66 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan Antti Jauho A-KOT         HYL  
  68 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  54 jackru Arttu Maanmainion Monet Terhi Savonsaari LÄGI         POIS  
  67 jackru Elli Vauhtihurtan Tellu Terhi Savonsaari LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 15:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 44,00 s, enimmäisaika 80,00 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 38,28 4,02 -5,72 0 -5,72 SERT-H
2 78 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 39,80 3,87 -4,20 0 -4,20  
3 87 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA 36,44 4,23 -7,56 5 5  
4 86 kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica Hanna Degerman TAKUT 38,49 4,00 -5,51 5 5  
5 81 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 45,10 3,41 1,10 15 16,10  
  70 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  71 kromfo Amanda Saranevan Aurora Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  72 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  74 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  75 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  77 borter Urho Flagstones Secret Garden Eeva Välilä ATT         HYL  
  79 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  83 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  84 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         HYL  
  85 espves Aida Aljaima De Almudeyne Jade Erkko BAT         HYL  
  73 cocspa Garbo Nightlane´s Pretty Darling Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  76 shelam Pinko Kilpop Bricilla Laura Uuksulainen HAU         POIS  

Maksi 3, kello 16:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 26, ihanneaika 44,00 s, enimmäisaika 80,00 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 92 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 32,37 4,76 -11,63 0 -11,63  
2 113 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK 36,53 4,22 -7,47 0 -7,47 SERT-H
3 102 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 37,25 4,13 -6,75 0 -6,75  
4 97 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD 39,40 3,91 -4,60 0 -4,60  
5 104 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 40,38 3,81 -3,62 0 -3,62  
6 88 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 34,05 4,52 -9,95 5 5  
7 90 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 36,90 4,17 -7,10 5 5  
8 99 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 37,72 4,08 -6,28 5 5  
9 106 porves Ella Elfstone Ambrose Maria Enckell-Aaltonen HAU 42,93 3,59 -1,07 10 10  
  89 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  91 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT         HYL  
  93 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  94 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  95 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song ville Liukka HAU         HYL  
  98 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         HYL  
  100 belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB         HYL  
  101 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         HYL  
  103 belpag Minni Ceres Minnie Pirjo Ritovuori CITYB         HYL  
  105 borcol Robbie Cabaroo Fiery Gust Pia Helander VEIKK         HYL  
  107 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  108 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST         HYL  
  109 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  110 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  111 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  112 x-rotu Rasmus Rasmus Senni Huotari VEIKK         HYL  
  114 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         HYL  
  96 borcol Manta Serica's Babette Heidi Pötry TAMSK         POIS  
  115 borcol Liina Myytin Tuulilukko Nanna Mikalahti AST         POIS