Hiiden Haukut iltakisa 27.5.2014, paikka Nummela, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 18:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 33, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen BORTK 31,66 4,80 -11,34 0 -11,34  
2 10 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 31,97 4,75 -11,03 0 -11,03  
3 1 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 32,47 4,68 -10,53 0 -10,53  
4 23 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 32,62 4,66 -10,38 0 -10,38  
5 2 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 33,66 4,52 -9,34 0 -9,34  
6 32 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 34,32 4,43 -8,68 0 -8,68  
7 26 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 34,60 4,39 -8,40 0 -8,40  
8 27 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 34,86 4,36 -8,14 0 -8,14  
9 3 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 36,41 4,18 -6,59 0 -6,59  
10 24 auspai Nessa Windedos After Eight Riikka Karinen CITYB 38,47 3,95 -4,53 0 -4,53  
11 12 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 38,73 3,92 -4,27 0 -4,27  
12 13 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Vilja Kämppi HI-HA 39,71 3,83 -3,29 0 -3,29  
13 4 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 31,75 4,79 -11,25 5 5  
14 34 belpat Yava Yava Du Château Royal Anniina Anttila HSKH 38,91 3,91 -4,09 5 5  
15 9 borcol Duran Rosmak Blue Quail Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 43,20 3,52 0,20 5 5,20  
16 35 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 43,66 3,48 0,66 5 5,66  
17 40 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 43,93 3,46 0,93 5 5,93  
18 21 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 44,52 3,41 1,52 5 6,52  
19 28 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 35,75 4,25 -7,25 10 10  
20 19 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 37,82 4,02 -5,18 10 10  
21 8 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 41,83 3,63 -1,17 10 10  
22 33 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT 37,07 4,10 -5,93 15 15  
23 17 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 37,54 4,05 -5,46 15 15  
24 15 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 41,43 3,67 -1,57 15 15  
25 38 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 43,25 3,51 0,25 15 15,25  
  5 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  6 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  14 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK         HYL  
  16 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  22 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  30 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  31 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  37 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  7 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  11 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB         POIS  
  20 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         POIS  
  25 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         POIS  
  29 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  
  36 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         POIS  
  39 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 19:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 32, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 35,56 4,50 -8,44 0 -8,44  
2 17 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 35,94 4,45 -8,06 0 -8,06  
3 32 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA 36,75 4,35 -7,25 0 -7,25 SERT-A
4 19 lyhcol Elmo Koiruuksien Jätkä On Eläin Hanna Miettinen TSAU 38,71 4,13 -5,29 0 -5,29  
5 15 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 39,16 4,09 -4,84 0 -4,84  
6 40 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 46,72 3,42 2,72 0 2,72  
7 10 borcol Rico Decathlete's Comet Heidi Karanko ATT 35,72 4,48 -8,28 5 5  
8 31 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 38,03 4,21 -5,97 5 5  
9 16 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 39,23 4,08 -4,77 5 5  
10 30 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 41,52 3,85 -2,48 5 5  
11 8 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 37,27 4,29 -6,73 10 10  
12 14 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 42,87 3,73 -1,13 10 10  
13 12 lappor Rhoo Hallanevan Lumijäkkärä Aino-Liisa Mutka I-HAH 49,06 3,26 5,06 5 10,06  
14 35 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 46,25 3,46 2,25 10 12,25  
15 21 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 55,95 2,86 11,95 10 21,95  
16 3 belpat Fiu Hukkarullan Fiksu Hanna Vitikainen JAU 43,81 3,65 -0,19 25 25  
  1 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  4 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  5 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  6 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  9 borcol Duran Rosmak Blue Quail Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  13 belpam Hippie Hippie Du Hameau St-Blaise Vilja Kämppi HI-HA         HYL  
  18 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen BORTK         HYL  
  22 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  24 auspai Nessa Windedos After Eight Riikka Karinen CITYB         HYL  
  26 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  27 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  
  28 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  33 borcol Ei-No Pikkupaimenen True Magic Julia Pitkäranta ATT         HYL  
  34 belpat Yava Yava Du Château Royal Anniina Anttila HSKH         HYL  
  37 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  38 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  7 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW         POIS  
  11 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB         POIS  
  20 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         POIS  
  23 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  25 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         POIS  
  29 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  
  36 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         POIS  
  39 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB         POIS