Kilpailu 11.8.2012, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 4 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA 36,56 4,10 -10,44 0 -10,44 LUVA
2 2 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 39,71 3,78 -7,29 0 -7,29 SERT
3 3 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 50,11 2,99 3,11 0 3,11  
4 10 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 42,82 3,50 -4,18 5 5  
5 12 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT 41,84 3,59 -5,16 15 15  
6 8 x-rotu Lara Lara Mikko Harjola JAU 48,03 3,12 1,03 20 21,03  
  1 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY         HYL  
  5 x-rotu Heksu Hektor Hanna-Mari Metsänoja FORPK         HYL  
  6 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA         HYL  
  7 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  9 norfte Aksu Myrskytuuli Ashile Ace Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  
  11 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 37,09 4,04 -9,91 0 -9,91 LUVA
2 20 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling TAMSK 34,80 4,31 -12,20 5 5  
3 14 parson Nyrkki Ratkiller Tenthousandfist Annukka Korpijaakko AGRY 54,78 2,74 7,78 0 7,78  
  13 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  18 auspai Vii Popotin Biene Juha Koskinen RIMA         HYL  
  19 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  21 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  22 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  23 auspai Zuzu Popotin Bontje Päivi Täppinen JANKK         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 9:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 26, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT 36,58 4,10 -10,42 0 -10,42 LUVA
2 30 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 41,93 3,58 -5,07 0 -5,07 LUVA
3 52 borcol Astra Solvallarens Astra Katja Suominen TASSU 41,04 3,65 -5,96 5 5  
4 43 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA 32,80 4,57 -14,20 10 10  
5 40 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 43,82 3,42 -3,18 10 10  
6 27 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 46,03 3,26 -0,97 10 10  
7 32 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 47,26 3,17 0,26 10 10,26  
8 31 lyhcol Pinja Asandzan Charisma Sari Johanna Laurikkala JAU 49,06 3,06 2,06 10 12,06  
9 29 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU 39,57 3,79 -7,43 15 15  
10 50 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 55,92 2,68 8,92 10 18,92  
11 57 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 37,39 4,01 -9,61 20 20  
12 36 slapko Malla Lumiturpa Lapinlikka Emma Laukkanen TASSU 63,85 2,35 16,85 5 21,85  
  26 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  28 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         HYL  
  44 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  45 borcol Miilu Myytin Ennustaja Tiina Karhula KKK         HYL  
  46 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  47 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  48 borcol Lulu Www Aceofhearts Fi Essi Pöysti I-HAH         HYL  
  49 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK         HYL  
  51 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  54 auspai Hilla Namikiss In Gran Paradiso Tiitta Niemi HI-HA         HYL  
  55 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  58 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         HYL  
  59 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  60 kerter Olga Bright Spot Baile Brigin Laura Teerisuo HSKH         HYL  
  56 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 55,57 2,63 9,57 10 19,57  
2 6 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA 70,92 2,06 24,92 10 34,92  
  1 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY         HYL  
  4 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  7 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  8 x-rotu Lara Lara Mikko Harjola JAU         HYL  
  10 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  11 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  12 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 10:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 auspai Vii Popotin Biene Juha Koskinen RIMA 38,60 3,78 -7,40 0 -7,40 SERT
2 19 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 38,65 3,78 -7,35 0 -7,35 LUVA
3 15 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 40,98 3,56 -5,02 0 -5,02 SERT
4 16 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen JAU 42,09 3,47 -3,91 5 5  
5 14 parson Nyrkki Ratkiller Tenthousandfist Annukka Korpijaakko AGRY 60,11 2,43 14,11 0 14,11  
  17 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI         HYL  
  20 espves Åsa Tulimaan Onerva Emma Velling TAMSK         HYL  
  21 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  22 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  23 auspai Zuzu Popotin Bontje Päivi Täppinen JANKK         HYL  
  24 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 30, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 34,75 4,20 -11,25 0 -11,25 LUVA
2 46 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 39,39 3,71 -6,61 0 -6,61 SERT
3 51 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 40,21 3,63 -5,79 0 -5,79 LUVA
4 27 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 46,14 3,16 0,14 0 0,14  
5 43 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA 34,48 4,23 -11,52 5 5  
6 30 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 49,30 2,96 3,30 5 8,30  
7 50 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 53,74 2,72 7,74 5 12,74  
8 31 lyhcol Pinja Asandzan Charisma Sari Johanna Laurikkala JAU 39,64 3,68 -6,36 15 15  
9 57 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 40,35 3,62 -5,65 20 20  
  25 borcol Asta Ebba Päivi Heino ATT         HYL  
  26 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  28 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         HYL  
  29 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         HYL  
  33 auspai Nalle Karvakamun Peloton Poju Johanna Laikko JANKK         HYL  
  34 parcol Paavo Bristregal Point-Blank Piia Vaininen AST         HYL  
  35 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  39 rhokoi Selma Harjaselän Neidonkello Titta Rantala KARKK         HYL  
  40 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  41 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  42 afgaan Toivo Troxa Av Poppyfield Una-Piritta Jantunen VEIKK         HYL  
  44 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  45 borcol Miilu Myytin Ennustaja Tiina Karhula KKK         HYL  
  47 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  49 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK         HYL  
  53 borcol Astra Solvallarens Astra Emma Laukkanen TASSU         HYL  
  54 auspai Hilla Namikiss In Gran Paradiso Tiitta Niemi HI-HA         HYL  
  55 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  58 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         HYL  
  59 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK         HYL  
  60 kerter Olga Bright Spot Baile Brigin Laura Teerisuo HSKH         HYL  
  38 beauce Wilma Onks Toi Elviira Anna Sinervo VEIKK         POIS  
  48 borcol Lulu Www Aceofhearts Fi Essi Pöysti I-HAH         POIS  
  56 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 x-rotu Lara Lara Mikko Harjola JAU 33,96 4,01 -6,04 0 -6,04  
2 3 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 46,36 2,93 6,36 10 16,36  
3 4 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA 53,00 2,57 13,00 15 28,00  
  1 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY         HYL  
  6 kääpin Dani Grande Gremin's Daniamo Annika Tanskanen RIMA         HYL  
  10 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  11 kesvil Nukka Aigerillan Aurora Johanna Kauppinen I-HAH         HYL  
  12 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 12:30, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen JAU 29,21 4,66 -10,79 0 -10,79 LUVA
2 23 auspai Zuzu Popotin Bontje Päivi Täppinen JANKK 27,28 4,99 -12,72 5 5  
3 21 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU 47,12 2,89 7,12 10 17,12  
4 17 mittel Turri Mikälie Hoppatossu Sara Hagqvist LÄGI 59,16 2,30 19,16 5 24,16  
  13 shelam Taika Dolce And Gabbana Fulfilled Dream Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  22 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 13:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 27, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 auspai Hilla Namikiss In Gran Paradiso Tiitta Niemi HI-HA 32,56 4,18 -7,44 0 -7,44 LUVA
2 31 lyhcol Pinja Asandzan Charisma Sari Johanna Laurikkala JAU 33,16 4,10 -6,84 0 -6,84 LUVA
3 59 irvspa Saga Catanka Sticky And Sweet Sanna Porola TAMSK 39,61 3,43 -0,39 0 -0,39 LUVA
4 33 auspai Nalle Karvakamun Peloton Poju Johanna Laikko JANKK 39,74 3,42 -0,26 0 -0,26 LUVA
5 50 x-rotu Wookie Wookie Taina Rantanen VEIKK 41,07 3,31 1,07 0 1,07  
6 44 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 34,63 3,93 -5,37 5 5  
7 49 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK 35,19 3,87 -4,81 5 5  
8 37 espves Viva Abigarrado Viva Del Tango Marjo Saarinen HI-HA 35,75 3,80 -4,25 5 5  
9 35 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH 36,75 3,70 -3,25 5 5  
10 32 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,58 3,62 -2,42 10 10  
11 34 parcol Paavo Bristregal Point-Blank Piia Vaininen AST 38,37 3,54 -1,63 10 10  
12 26 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 32,38 4,20 -7,62 15 15  
13 58 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU 34,89 3,90 -5,11 15 15  
14 40 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 31,88 4,27 -8,12 20 20  
15 27 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 50,65 2,68 10,65 10 20,65  
16 51 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 53,68 2,53 13,68 15 28,68  
  28 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH         HYL  
  29 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         HYL  
  39 rhokoi Selma Harjaselän Neidonkello Titta Rantala KARKK         HYL  
  41 x-rotu Jeri Jeri Saija Kirjavainen TASSU         HYL  
  42 afgaan Toivo Troxa Av Poppyfield Una-Piritta Jantunen VEIKK         HYL  
  43 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  45 borcol Miilu Myytin Ennustaja Tiina Karhula KKK         HYL  
  47 borcol Vip Little Step's Viper Mia Taimi HI-HA         HYL  
  53 borcol Astra Solvallarens Astra Emma Laukkanen TASSU         HYL  
  55 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  60 kerter Olga Bright Spot Baile Brigin Laura Teerisuo HSKH         HYL  
  38 beauce Wilma Onks Toi Elviira Anna Sinervo VEIKK         POIS  
  48 borcol Lulu Www Aceofhearts Fi Essi Pöysti I-HAH         POIS  
  56 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 14:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KEKO 37,00 3,68 -1,00 0 -1,00 LUVA
2 65 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU 37,04 3,67 -0,96 10 10  
3 2 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 43,87 3,10 5,87 10 15,87  
4 63 borter Taika Sähikäisen Usva Kati Moilanen TASSU 43,91 3,10 5,91 10 15,91  
  61 käävil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK         HYL  
  64 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK         HYL  

C hyppyrata, medi 2, kello 14:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 10, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT 33,80 4,02 -4,20 5 5  
2 67 kääsna Topi Andalbagat Nertill Seija Arminen RIMA 44,56 3,05 6,56 0 6,56  
3 72 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY 46,62 2,92 8,62 5 13,62  
4 69 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 47,23 2,88 9,23 5 14,23  
5 68 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 49,96 2,72 11,96 10 21,96  
  18 auspai Vii Popotin Biene Juha Koskinen RIMA         HYL  
  73 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  74 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU         HYL  
  75 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA         HYL  
  76 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist (ESP)         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 14:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 23, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 102 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 30,66 4,44 -7,34 0 -7,34 SERT
2 95 auskel Gitte Maiskis Neveroo Noora Oikarinen VAU 32,17 4,23 -5,83 0 -5,83 SERT
3 100 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA 33,83 4,02 -4,17 0 -4,17 LUVA
4 81 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH 36,58 3,72 -1,42 0 -1,42 LUVA
5 80 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 38,32 3,55 0,32 0 0,32  
6 86 whippe Myski Pipsqueak It Is Magic Of Mysk Anna Varila KAT 40,82 3,33 2,82 0 2,82  
7 90 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY 41,42 3,28 3,42 0 3,42  
8 87 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB 42,84 3,17 4,84 0 4,84  
9 46 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 32,46 4,19 -5,54 5 5  
10 88 lappor Tikku Mikälie Silmätikku Sari Saari KARKK 44,30 3,07 6,30 0 6,30  
11 94 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK 36,82 3,69 -1,18 10 10  
12 101 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson KKK 45,63 2,98 7,63 5 12,63  
13 98 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA 42,39 3,21 4,39 10 14,39  
14 89 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK 37,00 3,68 -1,00 15 15  
15 92 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 48,41 2,81 10,41 5 15,41  
  78 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  
  79 borcol Puh Tending Crusader Annika Tuikkanen JAU         HYL  
  83 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  84 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  85 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  91 lappor Kuksa Tooma Katja Virtanen LÄGI         HYL  
  93 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  97 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 15:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 käävil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK 43,61 3,51 -1,39 0 -1,39 LUVA
2 64 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 49,81 3,07 4,81 0 4,81  
3 2 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 47,57 3,22 2,57 5 7,57  
  62 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  63 borter Taika Sähikäisen Usva Kati Moilanen TASSU         HYL  
  65 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         HYL  
  66 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KEKO         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 15:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 kääsna Topi Andalbagat Nertill Seija Arminen RIMA 49,32 3,10 4,32 0 4,32  
2 71 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenni Korhonen HSKH 43,40 3,53 -1,60 5 5  
3 72 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY 50,45 3,03 5,45 0 5,45  
4 69 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 52,47 2,92 7,47 0 7,47  
5 74 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 38,71 3,95 -6,29 10 10  
6 68 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 57,70 2,65 12,70 0 12,70  
  73 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  75 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA         HYL  
  76 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist (ESP)         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 16:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 22, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 39,42 3,88 -5,58 0 -5,58 LUVA
2 84 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 44,02 3,48 -0,98 0 -0,98 SERT
3 87 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB 45,34 3,38 0,34 0 0,34  
4 98 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA 47,72 3,21 2,72 0 2,72  
5 100 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA 40,37 3,79 -4,63 5 5  
6 97 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 45,80 3,34 0,80 5 5,80  
7 94 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK 38,50 3,97 -6,50 10 10  
8 92 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 51,48 2,97 6,48 5 11,48  
9 91 lappor Kuksa Tooma Katja Virtanen LÄGI 54,56 2,80 9,56 10 19,56  
10 101 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson KKK 55,39 2,76 10,39 10 20,39  
  78 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  
  79 borcol Puh Tending Crusader Annika Tuikkanen JAU         HYL  
  80 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         HYL  
  81 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  85 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  86 whippe Myski Pipsqueak It Is Magic Of Mysk Anna Varila KAT         HYL  
  88 lappor Tikku Mikälie Silmätikku Sari Saari KARKK         HYL  
  89 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK         HYL  
  90 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY         HYL  
  93 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  96 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  99 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  95 auskel Gitte Maiskis Neveroo Noora Oikarinen VAU         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 17:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 47,57 3,36 0,57 0 0,57  
2 63 borter Taika Sähikäisen Usva Kati Moilanen TASSU 52,05 3,07 5,05 10 15,05  
  61 käävil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK         HYL  
  62 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  65 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         HYL  
  66 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva KEKO         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 17:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 koohon Peter Cirtap's Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA 43,12 3,71 -3,88 0 -3,88 SERT
2 72 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY 48,85 3,28 1,85 0 1,85  
3 67 kääsna Topi Andalbagat Nertill Seija Arminen RIMA 49,39 3,24 2,39 0 2,39  
4 68 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 64,61 2,48 17,61 5 22,61  
5 69 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 69,24 2,31 22,24 5 27,24  
  71 shelam Nemo Peltsun Gilkos-Suzuki Jenni Korhonen HSKH         HYL  
  73 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  74 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU         HYL  
  76 shelam Fey Freudenbringer Josefine Stina Sandqvist (ESP)         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 17:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 lappor Kuksa Tooma Katja Virtanen LÄGI 42,92 3,73 -4,08 0 -4,08 SERT
2 80 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU 44,42 3,60 -2,58 0 -2,58 LUVA
3 89 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen KSSK 39,06 4,10 -7,94 5 5  
4 100 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA 40,83 3,92 -6,17 5 5  
5 98 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA 44,85 3,57 -2,15 5 5  
6 90 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY 45,51 3,52 -1,49 5 5  
7 87 auspai Ville Shepmate's Super Power Riikka Karinen CITYB 46,92 3,41 -0,08 5 5  
8 96 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH 49,78 3,21 2,78 5 7,78  
9 101 sakpai Nipsu Sonorian Barbarina Birgitta Johansson KKK 50,19 3,19 3,19 5 8,19  
10 99 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 52,08 3,07 5,08 5 10,08  
  78 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  
  79 borcol Puh Tending Crusader Annika Tuikkanen JAU         HYL  
  81 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  83 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  88 lappor Tikku Mikälie Silmätikku Sari Saari KARKK         HYL  
  92 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  93 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  94 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         HYL  
  97 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  84 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         POIS  
  95 auskel Gitte Maiskis Neveroo Noora Oikarinen VAU         POIS