HiGi-kisat 22.8.2010 B agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borter Mango Gnomewood's Coco Pop Sini Monto HI-HA 36,89 4,18 -13,11 0 -13,11 LUVA
2 auster Laku Avocation Magic Of Moon Tuula Onkamo LÄGI 43,85 3,51 -6,15 0 -6,15 LUVA
3 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA 46,22 3,33 -3,78 0 -3,78 LUVA
4 shelam Riia Karvakedon Euforia Hannele Salomaa HAU 51,58 2,99 1,58 0 1,58  
5 shelam Milla Mistelin Milky Girl Pirjo Kupiainen ATT 52,40 2,94 2,40 0 2,40  
6 x-rotu Anouka Anouka Kati Erholtz HSKH 41,97 3,67 -8,03 5 5  
7 x-rotu Ulpu Ulpu Tiina Stormi ATT 44,81 3,44 -5,19 5 5  
8 norwte Pipsa Viivi Milla Karvinen ATT 55,04 2,80 5,04 0 5,04  
9 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta SVK 58,18 2,65 8,18 0 8,18  
10 toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA 47,23 3,26 -2,77 15 15  
  lanhee Pablo Jazz Milestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  cavspa Otto Crianza`s Golden Boy Katja Taskinen TASSU         HYL  
  cavspa Leevi Oak´s Georgia Peach Laura-Elina Halttu NU-PU         HYL  
  borter Reetu Junipermoor's Jubilee Mystery Matleena Hannikainen SIUNT         HYL  
  käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola TSAU         HYL  
  käävil Ulpu Flash Dancer`s Athene Johanna Kulmala TSAU         HYL  
  parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  shelam Siiri Pikikuonon Amanda Sirius Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         POIS  

Medi 1, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 35,50 4,34 -14,50 0 -14,50 SERT
2 shelam Dixie Dalimattas Lilla Ruffa Alexia Persons CITYB 37,78 4,08 -12,22 0 -12,22 LUVA
3 shelam Voitto Mei Dan Miele Anna Syvänen TSAU 39,00 3,95 -11,00 0 -11,00 SERT
4 shelam Cosmo Satulinnan Risto Reipas Marja Kujala ATT 39,11 3,94 -10,89 5 5  
5 shelam Turbo Morning Dew's Jupiter Outi Linjama TASSU 44,07 3,49 -5,93 5 5  
6 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Kajsa Lampén JAU 49,12 3,13 -0,88 10 10  
7 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI 35,92 4,29 -14,08 15 15  
8 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 63,32 2,43 13,32 15 28,32  
  pyrpap Minor Entre Nous Indigo Bleu Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  kääsna Arro Tmavi Knir Block-Buster Henna Koski ATD         HYL  
  borter Axu Junipermoor's High Life Matleena Hannikainen SIUNT         HYL  
  parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         HYL  
  kääsna Luna Facilis Heather Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  shelam Venla Shet Up Trendy Touch Salla Saarinen ATT         HYL  
  shelam Ransu Scandyline Golden Legatee Karoliina Tuomola HSKH         HYL  
  mudi Fisu Pilkkopimeän Punahilkka Noora Jantunen HAU         HYL  
  pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Minna Päivärinta HAU         HYL  
  kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD         HYL  
  pyrpap Tikra Drole D´oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  

Mini 2, kello 14:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 15, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borter Jurri Flagstones Happy Hooligan Kirsi Saastamoinen BAT 34,60 4,39 -14,40 0 -14,40 LUVA
2 shelam Usva Silimen Keijun Aamuusva Ari Kouvalainen P-HAU 40,24 3,78 -8,76 0 -8,76 SERT
3 borter Kiiwi Grindstones Sound Of Music Sini Monto HI-HA 41,56 3,66 -7,44 0 -7,44 LUVA
4 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 44,89 3,39 -4,11 0 -4,11  
5 borter Erin Heathberry's Greater Good Maija Makkonen BAT 45,54 3,34 -3,46 5 5  
6 wecoca Tärppä Big-Wood's My Woozle Katri Soini ATD 46,96 3,24 -2,04 5 5  
7 auster Dessi Terhierin Deja Vu Mari Rajala AST 52,26 2,91 3,26 10 13,26  
8 shelam Sissi Sissi Pia Valkama ERTTI 53,28 2,85 4,28 10 14,28  
9 wecoca Hedda Tyhjätaskun Ilopilleri Mona Liljegren JANKK 47,47 3,20 -1,53 15 15  
10 skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski ERTTI 51,53 2,95 2,53 15 17,53  
11 kääsna Iitu Jonkun Ingenium Iustus Nina Karhula SIUNT 65,08 2,34 16,08 10 26,08  
  jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA         HYL  
  parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Mononen KAT         HYL  
  caiter Sulo Leavenworth Sirius Soili Julie HI-HA         HYL  
  parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK         HYL  

Medi 2, kello 14:10, tuomari Henri Luomala, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 40,71 3,73 -8,29 0 -8,29 LUVA
2 shelam Siru Akiliinan All In Sini Tarkiainen LÄGI 41,26 3,68 -7,74 0 -7,74 LUVA
3 cocspa Manu Great Escape One Hit Wonder Miia Ristola KKK 41,35 3,68 -7,65 0 -7,65  
4 parson Iita Tupla-Täplän Zaida Jenni Liukkonen ATD 42,58 3,57 -6,42 0 -6,42  
5 x-rotu Bono Bono Niina Ryynälä HSKH 39,10 3,89 -9,90 5 5  
6 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 59,07 2,57 10,07 10 20,07  
  shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HSKH         HYL  
  isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK         HYL  
  parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA         POIS  

Maksi 2, kello 13:30, tuomari Henri Luomala, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka ATD 34,64 4,39 -14,36 0 -14,36 SERT
2 auspai Muru True Choice Angel´s Kiss Mariia Kornevits HSKH 41,02 3,71 -7,98 0 -7,98 SERT
3 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 43,82 3,47 -5,18 0 -5,18 SERT
4 isovil Viljo Siida´s Black Ag Go To Calie Tuula Koponen LÄGI 46,87 3,24 -2,13 0 -2,13 SERT
5 lappor Huima Lecibsin Peggi Virve Kivelä HEILU 47,90 3,17 -1,10 0 -1,10  
6 borcol Ziri Look Like Energic Erin Markku Vuorinen TSAU 34,92 4,35 -14,08 5 5  
7 parcol Tarmo Curiosity Coming Up Next Urpo Ikonen LÄGI 43,80 3,47 -5,20 5 5  
8 valpai Zuli Annspets Erzuli Janina Wallgren ATD 37,26 4,08 -11,74 15 15  
9 borcol Roihu Hakukaaren Leo Mari Grönmark LÄGI 38,99 3,90 -10,01 15 15  
10 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT 42,03 3,62 -6,97 15 15  
11 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI 38,63 3,93 -10,37 25 25  
  auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Ii Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  belpam Karma Xilly's Hiawatha Maija Virolainen LÄGI         HYL  
  kulnou Kössi Kultakedon Daemon Dominic Seija Vahtera TASSU         HYL  
  siphus Vinka Hukkavaaran Hilde Marika Piiroinen HSKH         HYL  
  borcol Lumi Demssin Power Dancer Jaana Tapiovuori HI-HA         HYL  
  pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  isovil Pulla Siida´s Black Magnifience Tuula Koponen LÄGI         HYL  
  auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  belpat Kämmi No-How Easy Reason Elina Skogberg HI-HA         POIS  
  espves Vinha Pevikan Jupiter Johanna Mattila HSKH         POIS  
  borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         POIS  
  borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström AGRY         POIS  
  belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU         POIS  
  borcol Kengu Piggyland's Aramis Elina Saartoala PAGIS         POIS  
  belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         POIS  
  pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS