HiGi-kisat 22.8.2010 A agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Länsi-Uudenmaan Agilityharrastajat ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:50, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 15, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 norwte Pipsa Viivi Milla Karvinen ATT 55,94 2,81 3,94 0 3,94  
2 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 40,34 3,89 -11,66 5 5  
3 lanhee Pablo Jazz Milestone Tiina Sundholm LÄGI 54,47 2,88 2,47 10 12,47  
  shelam Riia Karvakedon Euforia Hannele Salomaa HAU         HYL  
  käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta SVK         HYL  
  cavspa Otto Crianza`s Golden Boy Katja Taskinen TASSU         HYL  
  cavspa Leevi Oak´s Georgia Peach Laura-Elina Halttu NU-PU         HYL  
  borter Reetu Junipermoor's Jubilee Mystery Matleena Hannikainen SIUNT         HYL  
  x-rotu Ulpu Ulpu Tiina Stormi ATT         HYL  
  käävil Risto Yamit Muskat Rozamur Johanna Markola TSAU         HYL  
  shelam Milla Mistelin Milky Girl Pirjo Kupiainen ATT         HYL  
  toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA         HYL  
  borter Mango Gnomewood's Coco Pop Sini Monto HI-HA         HYL  
  käävil Ulpu Flash Dancer`s Athene Johanna Kulmala TSAU         HYL  
  käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  

Medi 1, kello 11:15, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 17, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 38,80 4,05 -13,20 0 -13,20 LUVA
2 shelam Siru Akiliinan All In Sini Tarkiainen LÄGI 41,92 3,74 -10,08 0 -10,08 SERT
3 shelam Dixie Dalimattas Lilla Ruffa Alexia Persons CITYB 46,27 3,39 -5,73 5 5  
4 mudi Fisu Pilkkopimeän Punahilkka Noora Jantunen HAU 48,52 3,24 -3,48 5 5  
5 kääsna Luna Facilis Heather Kerttu Kalpio KKK 53,42 2,94 1,42 5 6,42  
6 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Kajsa Lampén JAU 55,85 2,81 3,85 5 8,85  
7 parson Orion Jacks Wild Siriusly Orion Tia-Marie Pietikäinen LÄGI 43,81 3,58 -8,19 10 10  
8 shelam Cosmo Satulinnan Risto Reipas Marja Kujala ATT 46,83 3,35 -5,17 15 15  
9 shelam Turbo Morning Dew's Jupiter Outi Linjama TASSU 49,81 3,15 -2,19 25 25  
  kääsna Arro Tmavi Knir Block-Buster Henna Koski ATD         HYL  
  borter Axu Junipermoor's High Life Matleena Hannikainen SIUNT         HYL  
  parson Vili Pörröliini Tia-Marie Pietikäinen LÄGI         HYL  
  shelam Venla Shet Up Trendy Touch Salla Saarinen ATT         HYL  
  shelam Ransu Scandyline Golden Legatee Karoliina Tuomola HSKH         HYL  
  pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Minna Päivärinta HAU         HYL  
  kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD         HYL  
  shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 10:00, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 36, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 auspai Naava Ardiente Flor De Jazmin Niina Rissanen HU-PU 37,86 4,15 -14,14 0 -14,14 LUVA
2 belpat Yava Yava Du Château Royal Nina Frantsi SBPKY 40,55 3,87 -11,45 0 -11,45 LUVA
3 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 34,09 4,61 -17,91 5 5  
4 x-rotu Nana Nana Alisa Kranni ÄETSÄ 37,66 4,17 -14,34 5 5  
5 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU 45,64 3,44 -6,36 5 5  
6 siphus Geea Moonrun´s Gemini Antti Kiijärvi LÄGI 49,61 3,16 -2,39 5 5  
7 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Ella Karhula SIUNT 51,50 3,05 -0,50 5 5  
8 isovil Olivia Brammarps Olivia Henrik Lemberg TAMMI 53,55 2,93 1,55 5 6,55  
9 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU 46,58 3,37 -5,42 10 10  
10 x-rotu Luca Luca Enni Lehtovaara ATD 45,69 3,44 -6,31 15 15  
11 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU 55,15 2,85 3,15 15 18,15  
12 borcol Etta Nice Try Electric Etta Anna Klingenberg HANKO 50,04 3,14 -1,96 20 20  
13 kulnou Bella Guldgårdens Pretty Princess Leena Paavola JAU 42,83 3,67 -9,17 25 25  
14 isovil Boris Siida´s Black Boris Riikka Paasikivi AGRY 45,87 3,42 -6,13 25 25  
  belpat Kiva Kuunsirpin Obvious Queen Jukka Hölsö LÄGI         HYL  
  auspai Leevi Tres Colores Imperial Luz Katja Haapakoski LÄGI         HYL  
  espves Nuno Beso Bocan Atrevimiento Ulla Virtanen AGRY         HYL  
  borcol Astra Solvallarens Astra Katja Suominen TASSU         HYL  
  holpal Nootti Nambygo Miss Nonstop Pia Hellsten AST         HYL  
  dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HYVSK         HYL  
  kulnou Nelli Majik Norma Annika Lundell GR         HYL  
  parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  doberm Nomi A`dreams Gisele Terhi Ketola ATT         HYL  
  bokser Mymlan Riverflowers Amaryllis Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA         HYL  
  borcol Ruuti Serica´s Bamir Tiia Hämäläinen AST         HYL  
  hovawa Hiski Hofmarien Fooling Around Hanna Suominen NU-PU         HYL  
  borcol Maximus Felltop Maximus Karoliina Finnilä TSAU         HYL  
  silnou Nero Samuli Mika Klimenko SIUNT         HYL  
  weimal Arttu Mimmtrix Arthur Pia Hakala HSKH         HYL  
  borcol Kurumi Oakmeadow Ask For Dance Eve Taipale TSAU         HYL  
  siphus Witsi Arctic Soul Witch Anne Kiijärvi LÄGI         HYL  
  belpat Pinkki Flammeus Get Up Susan Suojanen TSAU         HYL  
  borcol Skippy Mustan Magian Satu Pasi Kangas HAGI         HYL  
  auspai Halla Tres Colores Usa True Choice Maarit Honkala LÄGI         HYL  
  whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         POIS  
  parcol Svensson Jazz Hello Spaceboy Maijaliisa Valkonen LÄGI         POIS  
  parcol Taffy Jazz Life On Mars David Reeves LÄGI         POIS  

Mini 2, kello 13:30, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 parson Flora Gwragged Annwn Thunderbolt Jari Helin YLÖKK 33,49 4,57 -14,51 0 -14,51 LUVA
2 shelam Usva Silimen Keijun Aamuusva Ari Kouvalainen P-HAU 37,54 4,08 -10,46 0 -10,46 LUVA
3 wecoca Tärppä Big-Wood's My Woozle Katri Soini ATD 44,89 3,41 -3,11 0 -3,11 LUVA
4 skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski ERTTI 40,85 3,74 -7,15 5 5  
5 kääsna Iitu Jonkun Ingenium Iustus Nina Karhula SIUNT 53,32 2,87 5,32 0 5,32  
6 borter Jurri Flagstones Happy Hooligan Kirsi Saastamoinen BAT 36,68 4,17 -11,32 10 10  
7 bichav Idefix Mimarcon Emporio Armani Marja Kujala ATT 39,86 3,84 -8,14 10 10  
8 borter Kiiwi Grindstones Sound Of Music Sini Monto HI-HA 51,61 2,96 3,61 15 18,61  
9 wecoca Hedda Tyhjätaskun Ilopilleri Mona Liljegren JANKK 47,83 3,20 -0,17 30 30  
  jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA         HYL  
  parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Mononen KAT         HYL  
  bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  caiter Sulo Leavenworth Sirius Soili Julie HI-HA         HYL  

Medi 2, kello 13:30, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 parson Pena Akiina´s Knight Simo Kerkelä IMPHA 34,63 4,42 -13,37 0 -13,37 SERT
2 koohon Wimma Bullbenz Kooi Ulri Geri Mika Kallio KKK 38,38 3,99 -9,62 0 -9,62 LUVA
3 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 41,33 3,70 -6,67 0 -6,67  
4 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 51,53 2,97 3,53 0 3,53  
5 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Elina Kukkasjärvi NU-PU 38,79 3,94 -9,21 5 5  
6 parson Iita Tupla-Täplän Zaida Jenni Liukkonen ATD 43,21 3,54 -4,79 5 5  
7 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HSKH 47,24 3,24 -0,76 5 5  
8 x-rotu Bono Bono Niina Ryynälä HSKH 38,14 4,01 -9,86 10 10  
9 cocspa Manu Great Escape One Hit Wonder Miia Ristola KKK 48,29 3,17 0,29 10 10,29  

Maksi 2, kello 14:10, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 14, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 valpai Zuli Annspets Erzuli Janina Wallgren ATD 35,41 4,32 -12,59 0 -12,59 SERT
2 siphus Vinka Hukkavaaran Hilde Marika Piiroinen HSKH 41,48 3,69 -6,52 0 -6,52 LUVA
3 kulnou Kössi Kultakedon Daemon Dominic Seija Vahtera TASSU 42,41 3,61 -5,59 0 -5,59 LUVA
4 belpam Karma Xilly's Hiawatha Maija Virolainen LÄGI 31,00 4,93 -17,00 5 5  
5 borcol Lumi Demssin Power Dancer Jaana Tapiovuori HI-HA 33,31 4,59 -14,69 5 5  
6 borcol Ziri Look Like Energic Erin Markku Vuorinen TSAU 35,05 4,36 -12,95 5 5  
7 parcol Tarmo Curiosity Coming Up Next Urpo Ikonen LÄGI 51,10 2,99 3,10 5 8,10  
8 isovil Pulla Siida´s Black Magnifience Tuula Koponen LÄGI 44,34 3,45 -3,66 15 15  
  auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Ii Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         HYL  
  belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  belpat Kämmi No-How Easy Reason Elina Skogberg HI-HA         POIS  
  isovil Viljo Siida´s Black Ag Go To Calie Tuula Koponen LÄGI         POIS  
  espves Vinha Pevikan Jupiter Johanna Mattila HSKH         POIS  
  borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         POIS  
  borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström AGRY         POIS  
  belpam Tilli Aktivistin Silkki Jonna Markkanen P-HAU         POIS  
  borcol Kengu Piggyland's Aramis Elina Saartoala PAGIS         POIS  
  belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         POIS  
  pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         POIS  
  borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka ATD         POIS  
  auspai Muru True Choice Angel´s Kiss Mariia Kornevits HSKH         POIS  
  auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         POIS