Kilpailu 4.3.2012 B agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 cavspa Lordi Oak`s Limousin Veera Laaksonen ERTTI 43,16 3,36 -4,84 5 5  
2 8 kääpin Severi Iitin Tiltun Salaneuvos Riikka Korkalainen TSAU 49,22 2,95 1,22 5 6,22  
  1 boster Heili Risingstars Gift From Above Eveliina Mildh SIUNT         HYL  
  2 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT         HYL  
  4 lanhee Dixie Jazz Skunk Funk Elina Rydman KOIVU         HYL  
  5 parson Mocca Ninacan Gimmel Jaana Forsstedt PORSK         HYL  
  6 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         HYL  
  7 boster Unna Uffelan Unna To Us Minka Nuutinen SIUNT         HYL  
  9 norfte Aksu Myrskytuuli Ashile Ace Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  

Medi 1, kello 12:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU 42,13 3,44 -5,87 0 -5,87 LUVA
2 24 pyrpap Tikra Drole D´oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI 39,72 3,65 -8,28 5 5  
3 14 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder Susan Nuurtila SIUNT 49,27 2,94 1,27 5 6,27  
4 23 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 48,90 2,96 0,90 10 10,90  
  11 pyrpap Minor Entre Nous Indigo Bleu Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  12 espves Nemi Solecria Bienamada Maija Pulkkanen I-HAH         HYL  
  13 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  16 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  18 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK         HYL  
  19 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  20 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  21 koohon Tiuku Freetain's Pubena Koofiniona Antti Rautell HAGI         HYL  

Maksi 1, kello 12:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 28, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 espves Nuno Beso Bocan Atrevimiento Ulla Virtanen AGRY 33,20 4,37 -14,80 0 -14,80 LUVA
2 29 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Emma Stenroos BAT 34,36 4,22 -13,64 0 -13,64 LUVA
3 39 valpai Amor Gentle Miracle´s Amorous Heart Ahti Juuso HSKH 35,96 4,03 -12,04 0 -12,04 LUVA
4 36 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU 37,76 3,84 -10,24 5 5  
5 46 engset Jengo Prihan Jengo Satu Ervasti FPUKO 42,55 3,41 -5,45 5 5  
6 25 weimap Nella Wayfarer´s Dynamic Diana Johanna Fagerström TAMMI 46,12 3,14 -1,88 5 5  
7 37 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 33,35 4,35 -14,65 10 10  
8 48 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 37,41 3,88 -10,59 10 10  
9 52 borcol Jäbä Frosty Field´s Floating Point Tarja Ivakko HSKH 45,73 3,17 -2,27 10 10  
10 49 borcol Vili Frau Fortuna From The Heart Sanna Laakkonen HSKK 37,42 3,88 -10,58 20 20  
11 35 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 61,81 2,35 13,81 10 23,81  
  26 espves Viva Abigarrado Viva Del Tango Marjo Saarinen HI-HA         HYL  
  27 pumi Elo Karvakorvan Elohiiri Terhi Wallin AST         HYL  
  28 auspai Dara Classicdream Riina Kostiainen HI-HA         HYL  
  30 lyhcol Mette Dalimatas Action Mette Hanna Neuvonen KISA         HYL  
  31 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  33 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  34 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST         HYL  
  40 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  41 koohon Dimi Black Amiikos Dim Dagowin Saara Laakko HSKH         HYL  
  42 novnou Helmi Trindy`s Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  44 auspai Halla Tres Colores Usa True Choice Maarit Honkala LÄGI         HYL  
  45 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA         HYL  
  47 parcol Pariisi Memorylane All Eyes On Me Reeta Kukkola RAUMA         HYL  
  50 lyhcol Ramses Fatikon Nappanahka Hanna Neuvonen KISA         HYL  
  51 borcol Lana Tammikallion Äxönlady Tomy Rontu HI-HA         HYL  
  54 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH         HYL  
  55 borcol Kim Mawlch Kim Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  32 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         POIS  
  43 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen HI-HA         POIS  

Mini 2, kello 15:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 schipp Edi Valkohampaan Opus Dei Miia Laaksonen KKK 45,41 3,13 1,41 0 1,41  
2 66 shelam Sissi Sissi Pia Valkama VEIKK 49,22 2,88 5,22 10 15,22  
  3 popopk Ville Charope Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK         HYL  
  57 kleins Hedda Noblefamily's Haze Of Sun Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  58 jackru Edi Terrmite`s Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  59 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  60 schipp Hesko Bilgepump´s Hesko Minna Hallikainen TSAU         HYL  
  63 shelam Lumi Käpäläkoplan O`no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  64 mittel Aida Mikälie Quurankukka Katri Kostiainen HI-HA         HYL  
  67 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH         HYL  
  56 käävil Naomi Chamuel Naomi Sparkling Diamond Lotta Ravaska VEIKK         POIS  
  61 lägpys Kaapo Tulikäpälän Palomestari Kati Haapaniemi HAU         POIS  
  62 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         POIS  
  65 shelam Ronja Cadinan Treasure Johanna Kondelin AGRY         POIS  

Medi 2, kello 15:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 34,37 4,13 -9,63 0 -9,63 SERT
2 75 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 34,68 4,09 -9,32 0 -9,32 LUVA
3 73 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Paula Häkkinen KKK 44,24 3,21 0,24 0 0,24  
4 77 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU 49,46 2,87 5,46 15 20,46  
5 74 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 53,46 2,66 9,46 20 29,46  
  69 cocspa Taica Bleper´s Tattoo Kristina Henriksson TAMMI         HYL  
  71 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY         HYL  
  72 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  17 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK         POIS  
  78 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         POIS  

Maksi 2, kello 16:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 81 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 38,57 3,68 -5,43 5 5  
2 79 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 43,05 3,30 -0,95 10 10  
3 80 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU 50,11 2,83 6,11 5 11,11  
  82 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  83 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse Kai Ahola HANKO         HYL  
  84 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         HYL  
  85 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH         HYL  
  86 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  87 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  88 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH         HYL  
  89 doberm Qissa Ascomannis Qaili Tarja Ivakko HSKH         HYL  
  90 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  91 belpat Kämmi No-How Easy Reason Leif Skogberg HI-HA         HYL  
  53 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL