Kilpailu 3.3.2012 B agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:50, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 34, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 28,85 4,71 -11,15 0 -11,15  
2 17 stbter Lotta Hups´staff Justiina Mika Auvinen E-HKK 28,92 4,70 -11,08 0 -11,08  
3 6 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 29,74 4,57 -10,26 0 -10,26  
4 25 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan Heidi Pehkonen A-KOT 30,47 4,46 -9,53 0 -9,53  
5 26 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström BAT 30,56 4,45 -9,44 0 -9,44  
6 34 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 30,87 4,41 -9,13 0 -9,13  
7 9 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 31,10 4,37 -8,90 0 -8,90  
8 20 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 31,50 4,32 -8,50 0 -8,50  
9 15 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT 32,53 4,18 -7,47 0 -7,47  
10 16 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST 32,78 4,15 -7,22 0 -7,22  
11 1 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 32,86 4,14 -7,14 0 -7,14  
12 30 jackru Elli Vauhtihurtan Tellu Terhi Savonsaari LÄGI 33,81 4,02 -6,19 0 -6,19  
13 29 auster Aksu Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 33,93 4,01 -6,07 0 -6,07  
14 13 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK 34,56 3,93 -5,44 0 -5,44  
15 4 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 34,60 3,93 -5,40 0 -5,40  
16 31 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries Katri Soinne ATD 35,29 3,85 -4,71 0 -4,71  
17 21 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 35,32 3,85 -4,68 0 -4,68  
18 3 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA 37,48 3,63 -2,52 0 -2,52  
19 11 jackru Bobby Rabenschwartz Bobby Brown Maija Lindroth ATT 37,49 3,63 -2,51 0 -2,51  
20 14 lanhee Zeta Bovenop Zara The Heeler Kerttu Kalpio KKK 31,71 4,29 -8,29 5 5  
21 5 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 32,19 4,22 -7,81 5 5  
22 28 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK 33,66 4,04 -6,34 5 5  
23 19 jackru Jasu Chase Jonna Keskiaho HSKH 37,39 3,64 -2,61 5 5  
24 8 lanhee Nera Rantalaukan Habanera Vuokko Cumlander KKK 42,20 3,22 2,20 5 7,20  
25 18 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 30,38 4,48 -9,62 10 10  
26 32 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA 41,48 3,28 1,48 10 11,48  
27 23 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 43,54 3,12 3,54 10 13,54  
28 10 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK 40,67 3,34 0,67 15 15,67  
  2 jackru Teddy Jevil's Zodiac Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  7 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  12 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         HYL  
  22 cavspa Mandi Fireboy´s Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  27 schipp Niki Bilgepump`s Geisha Emma Ojala ATT         HYL  
  62 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         HYL  
  24 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         POIS  
  33 skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski VEIKK         POIS  

Medi 3, kello 11:40, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 19, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti AST 29,60 4,59 -10,40 0 -10,40 SERT-A
2 43 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU 30,50 4,46 -9,50 0 -9,50  
3 48 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 31,34 4,34 -8,66 0 -8,66  
4 54 cocspa Tessa Great Escape Merely Mine Miia Ristola KKK 34,37 3,96 -5,63 0 -5,63  
5 41 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY 35,59 3,82 -4,41 0 -4,41  
6 38 cocspa Garbo Nightlane´s Pretty Darling Kristina Henriksson TAMMI 35,61 3,82 -4,39 0 -4,39  
7 49 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 38,26 3,56 -1,74 5 5  
8 39 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 31,35 4,34 -8,65 10 10  
9 36 cocspa Manu Great Escape One Hit Wonder Miia Ristola KKK 32,72 4,16 -7,28 10 10  
10 45 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 35,13 3,87 -4,87 10 10  
11 40 parson Raine Ratkiller Frisky Hanna Häkkinen ATT 38,21 3,56 -1,79 10 10  
12 42 kääsna Luna Facilis Heather Kerttu Kalpio KKK 45,11 3,02 5,11 10 15,11  
13 44 tiiter Kasper La-Fon Fifty-Fifty Katri Soinne ATD 46,66 2,91 6,66 10 16,66  
  46 kesvil Hoksu Miracle Minx Cosmic Ray Tanja Rokkanen KAT         HYL  
  47 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  50 shelam Pinko Kilpop Bricilla Laura Uuksulainen HAU         HYL  
  51 shelam Vertti Littlelook Look Of Little Juha Ruokonen KKK         HYL  
  52 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  78 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  

Maksi 3, kello 15:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 36, ihanneaika 37 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 borcol Jösta Skogsvallarens Jim Mila Oravecz LAW 29,59 4,83 -7,41 0 -7,41  
2 76 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU 29,98 4,77 -7,02 0 -7,02  
3 64 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 32,04 4,46 -4,96 0 -4,96  
4 71 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 33,71 4,24 -3,29 0 -3,29  
5 90 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA 38,89 3,68 1,89 0 1,89  
6 81 auskel Kami Spinifex Kami Maija Rantala ATT 33,40 4,28 -3,60 5 5  
7 95 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 42,81 3,34 5,81 0 5,81  
8 88 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 38,51 3,71 1,51 5 6,51  
9 94 borcol Step Wildmagpie's Muffin Emmi Lavikka BAT 34,16 4,19 -2,84 10 10  
10 70 parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK 38,34 3,73 1,34 10 11,34  
11 92 espves Cara Leoncicakec De Ubrique Lauri Himanka ATT 37,94 3,77 0,94 15 15,94  
12 57 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 38,91 3,67 1,91 15 16,91  
13 60 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 43,23 3,31 6,23 15 21,23  
14 86 dalmat Hertta Marnellin Kind Of Magic Antti Peltola HI-HA 48,67 2,94 11,67 15 26,67  
  56 borcol Sara Moonlight Mania's Charisma Emmi Lavikka BAT         HYL  
  58 perunk Haltia Wanhan Wuoren Haltialaulu Maija Heimonen JAU         HYL  
  61 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK         HYL  
  62 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  63 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  65 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  66 auspai Sega Doing Collection Laura Lehtismäki ATT         HYL  
  67 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  68 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         HYL  
  69 isovil Viljo Siida´s Black Ag Go To Calie Tuula Koponen LÄGI         HYL  
  72 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  73 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen RIMA         HYL  
  74 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  77 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         HYL  
  78 lyhcol Veera Mustan Riiviön Helmi Katja Honkasalo ATT         HYL  
  80 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  82 auskel Nano Placo Dior Juha Ruokonen KKK         HYL  
  83 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  84 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  87 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  89 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  93 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU         HYL  
  59 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Laura Verkamo HAU         POIS  
  79 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         POIS  
  85 borcol Viuhka Astra Viuhka Saija Mustonen LAW         POIS  
  91 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT         POIS