Kilpailu 29.5.2014, paikka Nummela, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [A Medi 3] [A Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 35, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 36,33 4,49 -9,67 0 -9,67  
2 32 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 36,78 4,43 -9,22 0 -9,22  
3 9 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 37,02 4,40 -8,98 0 -8,98  
4 29 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 37,05 4,40 -8,95 0 -8,95  
5 28 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 38,38 4,25 -7,62 0 -7,62  
6 24 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 33,15 4,92 -12,85 5 5  
7 34 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 34,85 4,68 -11,15 5 5  
8 10 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 35,68 4,57 -10,32 5 5  
9 21 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna ACE 35,82 4,55 -10,18 5 5  
10 95 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB 36,67 4,45 -9,33 5 5  
11 18 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB 36,77 4,43 -9,23 5 5  
12 31 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 38,16 4,27 -7,84 5 5  
13 3 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,00 4,07 -6,00 5 5  
14 7 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 41,07 3,97 -4,93 5 5  
15 35 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 44,15 3,69 -1,85 5 5  
16 22 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 37,21 4,38 -8,79 10 10  
17 19 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK 42,06 3,88 -3,94 10 10  
18 37 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK 47,12 3,46 1,12 10 11,12  
19 11 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 47,28 3,45 1,28 10 11,28  
20 1 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 45,18 3,61 -0,82 15 15  
21 14 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI 56,17 2,90 10,17 25 35,17  
  4 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  6 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  8 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  12 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  13 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  15 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  16 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK         HYL  
  20 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  23 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  26 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  27 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA         HYL  
  39 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  41 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  5 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  2 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  
  17 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK         POIS  
  25 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA         POIS  
  36 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  40 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 11:10, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 35, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 64,00 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 28,64 5,34 -14,36 0 -14,36  
2 18 borcol Gaia Tending Kayo Anna Orenius CITYB 28,86 5,30 -14,14 0 -14,14  
3 5 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 29,17 5,24 -13,83 0 -13,83  
4 29 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 32,86 4,66 -10,14 0 -10,14  
5 9 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 34,59 4,42 -8,41 0 -8,41  
6 35 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 35,14 4,35 -7,86 0 -7,86  
7 4 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 35,19 4,35 -7,81 0 -7,81  
8 11 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 36,55 4,19 -6,45 0 -6,45  
9 21 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna ACE 30,47 5,02 -12,53 5 5  
10 22 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 31,85 4,80 -11,15 5 5  
11 31 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 32,94 4,64 -10,06 5 5  
12 3 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 34,61 4,42 -8,39 5 5  
13 27 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA 35,14 4,35 -7,86 5 5  
14 23 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 36,66 4,17 -6,34 5 5  
15 6 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 30,28 5,05 -12,72 10 10  
16 8 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 30,65 4,99 -12,35 10 10  
17 12 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 33,22 4,61 -9,78 10 10  
18 14 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI 36,99 4,14 -6,01 10 10  
19 16 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK 37,11 4,12 -5,89 10 10  
  1 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  7 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  13 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  15 borcol Roti Gelbie Satu Hilli KKK         HYL  
  19 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK         HYL  
  20 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  24 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  26 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  28 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  30 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  32 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  34 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  37 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  39 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  41 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  95 belpat Puuma Akatemian Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  2 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  
  10 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         POIS  
  17 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK         POIS  
  25 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA         POIS  
  36 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  40 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:30, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 26, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 52,50 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 27,56 5,19 -7,44 0 -7,44  
2 38 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 27,59 5,18 -7,41 0 -7,41  
3 10 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 28,39 5,04 -6,61 0 -6,61  
4 22 borcol Dao Glenda Jaakko Suoknuuti LAW 28,91 4,95 -6,09 0 -6,09  
5 24 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 28,96 4,94 -6,04 0 -6,04  
6 5 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 29,59 4,83 -5,41 0 -5,41  
7 20 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 29,72 4,81 -5,28 0 -5,28  
8 31 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 30,13 4,75 -4,87 0 -4,87  
9 35 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 33,11 4,32 -1,89 0 -1,89  
10 37 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK 35,28 4,05 0,28 0 0,28  
11 11 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 35,70 4,01 0,70 0 0,70  
12 1 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU 27,20 5,26 -7,80 5 5  
13 33 borcol Juju Decathlete's Gryffindor Veijo Koistinen RIMA 29,54 4,84 -5,46 5 5  
14 7 espves Elda Nadador Diosa De Las Flores Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 30,59 4,68 -4,41 5 5  
15 28 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 32,60 4,39 -2,40 5 5  
16 26 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 31,20 4,58 -3,80 10 10  
17 27 briard Pätkis Tosselin Ou-nou Haisuli Pia Pynnä IMPHA 35,00 4,09 0,00 20 20  
18 21 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna ACE 40,05 3,57 5,05 20 25,05  
  3 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  6 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  8 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  16 borcol Ralli Black Dynamite Sari Nissinen KSSK         HYL  
  23 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  29 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  32 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  15 borcol Roti Gelbie Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  2 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         POIS  
  13 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         POIS  
  17 auspai Dere Ardiente Luchador Justo Eila Alitupa KSSK         POIS  
  25 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA         POIS  
  30 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         POIS  
  36 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  39 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         POIS  
  40 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 58,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 35,71 4,06 -3,29 0 -3,29  
2 43 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 36,45 3,98 -2,55 0 -2,55  
3 49 shelam Nemo Funny Trick's Amazing Race Iiris Syrjälä HAU 38,06 3,81 -0,94 0 -0,94  
4 44 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 39,89 3,63 0,89 0 0,89  
5 57 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 40,88 3,55 1,88 0 1,88  
6 46 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 42,60 3,40 3,60 0 3,60  
7 62 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 34,82 4,16 -4,18 5 5  
8 47 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU 35,31 4,11 -3,69 5 5  
9 55 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE 36,36 3,99 -2,64 5 5  
10 56 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Nanna Mikalahti TSAU 44,08 3,29 5,08 15 20,08  
  42 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  45 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  48 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  51 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK         HYL  
  53 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         HYL  
  54 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK         HYL  
  59 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  60 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  64 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  65 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT         HYL  
  50 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         POIS  
  58 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 14:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 58,50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 89 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 35,94 4,03 -3,06 0 -3,06  
2 92 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 37,88 3,83 -1,12 0 -1,12 SERT-H
3 71 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 38,71 3,75 -0,29 0 -0,29  
4 73 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 38,95 3,72 -0,05 0 -0,05  
5 90 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA 39,41 3,68 0,41 0 0,41  
6 80 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 42,18 3,44 3,18 0 3,18  
7 91 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 35,02 4,14 -3,98 5 5  
8 87 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 35,99 4,03 -3,01 5 5  
9 70 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 47,80 3,03 8,80 0 8,80  
10 77 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Suvi Reini ATT 50,81 2,85 11,81 5 16,81  
  79 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA         HYL  
  66 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  67 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  69 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  72 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  74 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT         HYL  
  81 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  85 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  86 borter Tami Aukusti Leena Saarela BAT         HYL  
  88 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU         HYL  
  94 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  75 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila HSKH         POIS  
  84 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 22, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 37,33 3,96 -4,67 0 -4,67  
2 51 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 40,49 3,65 -1,51 0 -1,51  
3 44 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 43,30 3,42 1,30 0 1,30  
4 54 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK 44,68 3,31 2,68 0 2,68  
5 56 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Nanna Mikalahti TSAU 37,22 3,98 -4,78 5 5  
6 63 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 38,80 3,81 -3,20 5 5  
7 64 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 39,61 3,74 -2,39 5 5  
8 45 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 47,11 3,14 5,11 5 10,11  
9 65 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 44,51 3,33 2,51 10 12,51  
10 60 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT 37,88 3,91 -4,12 15 15  
  42 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  43 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT         HYL  
  46 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  47 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  48 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  49 shelam Nemo Funny Trick's Amazing Race Iiris Syrjälä HAU         HYL  
  52 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         HYL  
  53 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         HYL  
  55 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE         HYL  
  57 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK         HYL  
  59 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  62 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  50 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         POIS  
  58 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 27, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 63 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 76 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK 37,25 3,97 -4,75 0 -4,75  
2 72 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 37,63 3,93 -4,37 0 -4,37  
3 89 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 39,72 3,73 -2,28 0 -2,28  
4 67 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 40,05 3,69 -1,95 0 -1,95  
5 73 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 40,53 3,65 -1,47 0 -1,47  
6 71 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 41,30 3,58 -0,70 0 -0,70  
7 87 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 41,41 3,57 -0,59 0 -0,59  
8 86 borter Tami Aukusti Leena Saarela BAT 43,53 3,40 1,53 0 1,53  
9 80 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 46,13 3,21 4,13 0 4,13  
10 93 chihup Mini Merihelmen Tehotyttö Kirsi Mertala VIRTA 46,69 3,17 4,69 0 4,69  
11 94 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT 37,95 3,90 -4,05 5 5  
12 85 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 38,87 3,81 -3,13 5 5  
13 69 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 43,55 3,40 1,55 5 6,55  
14 78 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen ACE 43,67 3,39 1,67 5 6,67  
15 83 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH 50,75 2,92 8,75 0 8,75  
16 92 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 41,52 3,57 -0,48 10 10  
17 77 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Suvi Reini ATT 48,32 3,06 6,32 5 11,32  
18 66 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 43,69 3,39 1,69 10 11,69  
19 79 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 45,72 3,24 3,72 10 13,72  
20 82 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH 51,44 2,88 9,44 5 14,44  
  68 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  70 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  74 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT         HYL  
  81 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  88 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU         HYL  
  90 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  91 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  75 walter Kirppu Vicway Nirvana Terhi Kaitila HSKH         POIS  
  84 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 16:45, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 koohon Robi Tretex Kilroy Jari Laitinen KKK 38,60 4,28 -7,40 0 -7,40  
2 62 shelam Kani Dalimattas Lilla Victoria Emilia Välttilä VEIKK 38,76 4,26 -7,24 0 -7,24 SERT-A
3 55 engkte Veikko Twinstripe Heron Tiina Kovalainen ACE 39,66 4,16 -6,34 0 -6,34  
4 64 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 41,14 4,01 -4,86 0 -4,86  
5 54 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK 42,11 3,92 -3,89 0 -3,89  
6 46 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI 45,99 3,59 -0,01 0 -0,01  
7 52 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 46,23 3,57 0,23 0 0,23  
8 63 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 41,10 4,01 -4,90 5 5  
9 43 skette Miro Shoutinghill Sea Monkey Esa Lehdistö ATT 42,64 3,87 -3,36 5 5  
10 65 shelam Darcy Dreamhill Nearly Perfect Heidi Lehto ATT 44,10 3,74 -1,90 5 5  
11 57 manter Jolle Hilmanter's Jolly Roger Tiina Rantio JANKK 47,40 3,48 1,40 5 6,40  
  42 skette Sampo Texforrier Just Because Tanja Pitkänen RAUMA         HYL  
  44 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  45 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  47 espves Kiki Aquacrest Independent Woman Elisa Laine HAU         HYL  
  48 borter Into Heathberry's Never Say Never Heli Hildén BAT         HYL  
  53 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         HYL  
  56 shelam Hilma Villanillan Eternal Elaisa Nanna Mikalahti TSAU         HYL  
  59 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp Maria Nylander HI-HA         HYL  
  60 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  58 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 17:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 23, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 40,59 4,07 -5,41 0 -5,41 SERT-A
2 89 shelam Stella Shetwood Dazzling Lady Sonia Delatte ATT 41,92 3,94 -4,08 0 -4,08  
3 79 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 42,07 3,92 -3,93 0 -3,93  
4 67 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 42,32 3,90 -3,68 0 -3,68  
5 71 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 42,62 3,87 -3,38 0 -3,38  
6 87 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT 43,13 3,83 -2,87 0 -2,87  
7 78 borter Brando Grindstones Born To Be Wild Tiina Kovalainen ACE 46,82 3,52 0,82 0 0,82  
8 77 papill Nekku Honey-Pots Golden Geisha Suvi Reini ATT 49,43 3,34 3,43 0 3,43  
9 80 jackru Nassi Pieceof Fruitcake Nashi Jenni Pitkänen HI-HA 48,16 3,43 2,16 5 7,16  
10 70 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 55,68 2,96 9,68 5 14,68  
  66 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  68 parson Siru Frostwood Midnite Sun Laura Jaakola AST         HYL  
  69 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  72 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  73 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  81 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  82 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  83 borter Nedi Heathberry's Nevermind Kirsi Paasonen MAH         HYL  
  86 borter Tami Aukusti Leena Saarela BAT         HYL  
  90 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  91 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  93 chihup Mini Merihelmen Tehotyttö Kirsi Mertala VIRTA         HYL  
  94 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  76 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         POIS  
  84 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         POIS  
  88 kääpin Mini Bonzer's Sex Bomb Kirsi Kiljander-Aronen TASSU         POIS