Kilpailu 27.8.2011, paikka Lohja, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[B Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Maksi 3] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2]

B agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 22, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 belpat Taisto Eero Jessica Friberg BAT 32,00 4,16 -10,00 0 -10,00 LUVA
2 30 borcol Jedda Briskness Hole In One Katja Ruokolainen KAT 37,87 3,51 -4,13 0 -4,13 LUVA
3 28 parcol Pariisi Memorylane All Eyes On Me Reeta Kukkola RAUMA 38,90 3,42 -3,10 5 5  
4 42 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 39,25 3,39 -2,75 5 5  
5 38 borcol Bono Arttulan Lennokas Kaveri Heidi Mäki-Tulokas TASSU 46,57 2,86 4,57 5 9,57  
6 21 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 31,35 4,24 -10,65 10 10  
7 24 borcol Sälli Firestorm Reine Rinne KKK 39,22 3,39 -2,78 10 10  
8 43 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA 42,26 3,15 0,26 10 10,26  
9 19 pitcol Pate Karowi´s Mister Blue Päivi Granö ATT 43,82 3,04 1,82 10 11,82  
10 40 siphus Uska Seljankan Shemeikka Lauri Mansikkaniemi VEIKK 56,45 2,36 14,45 0 14,45  
11 20 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 35,15 3,78 -6,85 20 20  
  23 espves Ilpo Gotcha Gizmo Kari Heinonen LÄGI         HYL  
  25 auspai Rasmus Hazelmoor Kiefer King Antti Louhekari SIUNT         HYL  
  26 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  27 pitcol Rocky Snowpaw Grande Rocheuse Jenni Keskimäki AN         HYL  
  29 borcol Jaime Decathlete's Gallardo Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  33 sakpai Ira Hellraiser Irmi Nina Kujala SIUNT         HYL  
  34 walspa Pyry Llawen Vim And Vigor Hanna Salonen AGRY         HYL  
  35 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI         HYL  
  36 borcol Riki Tammikallion Xeriff Iira Hannula HI-HA         HYL  
  37 auskel Raivo Kengurukolon Cabdyking Alisa Kranni ÄETSÄ         HYL  
  39 belpat Kössi Bestseller Matata Hakuna Laura Kostiainen TAKUT         HYL  
  22 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 10:40, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 borter Taika Sähikäisen Usva Kati Moilanen TASSU 35,55 3,74 -6,45 0 -6,45 SERT
2 6 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI 36,76 3,62 -5,24 0 -5,24 LUVA
3 5 lägpys Kaapo Tulikäpälän Palomestari Kati Haapaniemi HAU 37,07 3,59 -4,93 0 -4,93 LUVA
4 2 boster Sylvi Barroco's Rose Queen Ritva Mikkonen LÄGI 40,33 3,30 -1,67 0 -1,67 LUVA
5 8 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola HSKK 47,17 2,82 5,17 0 5,17  
  3 borter Mango Gnomewood's Coco Pop Sini Monto HI-HA         HYL  
  4 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK       0 POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 10:40, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 36,03 3,69 -5,97 0 -5,97 LUVA
2 13 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI 48,78 2,73 6,78 10 16,78  
3 11 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Berit Wikström HANKO 43,86 3,03 1,86 15 16,86  
4 18 amecoc Ronja Schackmatt´s Bonne Chance Jenny Piesanen TAMMI 51,83 2,57 9,83 15 24,83  
5 10 kromfo Eppu Jettildan Bonn Roosa Lindholm SIUNT 64,43 2,06 22,43 10 32,43  
  12 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  15 amstaf Aida Lucky Rains Adorabelle Pirita Glumerus VEIKK         HYL  
  16 parson Toby Duoble Barrel´s White Tuxedo Affair Hanna Räty LÄGI         HYL  
  17 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  14 pyrpap Tikra Drole D´oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI p       POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 11:50, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 15, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 111 espves Deli Concurrido Fantasia Sanna Kobylin JAU 35,87 4,41 -9,13 0 -9,13  
2 107 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 35,89 4,40 -9,11 0 -9,11  
3 98 espves Rubi Concurrido Querencia Sanna Kobylin JAU 36,93 4,28 -8,07 0 -8,07  
4 103 shelam Venla Shet Up Trendy Touch Salla Saarinen ATT 40,04 3,95 -4,96 0 -4,96  
5 102 kromfo Svingi Jettildan Bielefeld Anne-Mari Piispanen ATT 41,02 3,85 -3,98 0 -3,98  
6 99 koohon Nemo Of Aura Mar-Lee Emiel Charisma Harry Ekman TSAU 45,78 3,45 0,78 10 10,78  
  100 pyrpap Dori Drole D´oiseau Mouche De Feu Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  104 parson Ada Carremumba´s Billabong Hanna Räty LÄGI         HYL  
  105 kromfo Riemu Krumme Furche Voulez-Vous Anna Alanen AST         HYL  
  106 espves Peso Bonachon Cafe Au Lait Anja Alanen WUH         HYL  
  108 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  109 borter Onni Heathberry`s Good Thinking Heli Hildén BAT         HYL  
  110 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  112 koohon Netta Midnight Joika's Trinet Tolina Harry Ekman TSAU         HYL  
  113 pyrpap Nemo Drole D´oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         HYL  
  101 borter Justus Heathberry's Bulletproof Tiina Kullberg BORTK         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 12:20, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 94 käävil Miska Kiribbo's Candy Man Juha Kujala TASSU 45,47 3,47 0,47 0 0,47  
2 72 parson Tilly Jackville Livia Ville Pirisjoki YLÖKK 36,86 4,29 -8,14 5 5  
3 71 parson Raivo Somerset Ticket To Ride Marju Kiri LÄGI 38,97 4,05 -6,03 5 5  
4 86 jackru Oiva Vauhti Vinhan Kliffa Niko Tolonen KKK 40,74 3,88 -4,26 5 5  
5 77 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 40,97 3,86 -4,03 5 5  
6 78 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 41,22 3,83 -3,78 5 5  
  73 borter Dino Borderott Dicentra Marika Käki AST         HYL  
  74 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TASSU         HYL  
  75 cavspa Elmo Oak's Big Apple Tiina Kuusisto LAW         HYL  
  76 käävil Bali Trucker`s Wicked Bitch Johanna Kulmala TSAU         HYL  
  79 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK         HYL  
  81 lakter Elkie Big Lady's Micro-Nonstop Mari Grönmark LÄGI         HYL  
  82 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  83 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         HYL  
  84 parson Tiri Tupla-Täplän Tirlittan Marju Kiri LÄGI         HYL  
  85 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  87 shelam Mini Kilpop Brita Jenna Kantola ATT         HYL  
  88 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Päivi Purra RIMA         HYL  
  89 shelam Bingley Sleepless Wizard Of Oz Heidi Lehto ATT         HYL  
  90 kääsna Peppi Argentonero Bella Stella Heli Nikander HI-HA         HYL  
  92 käävil Tyyne Sarahill Tell Me More Minna Kurttila HSKH         HYL  
  93 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  96 käävil Ulpu Flash Dancer`s Athene Johanna Kulmala TSAU         HYL  
  91 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 12:55, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 34, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 126 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Niina-Liina Linna LAW 34,78 4,54 -9,22 0 -9,22  
2 139 pitcol Vekki Purple Pearl´s Illusia Tiina Hasu JAU 38,86 4,07 -5,14 5 5  
3 144 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 38,79 4,07 -5,21 10 10  
4 149 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 42,48 3,72 -1,52 10 10  
  114 borcol Piru Tending Passionate Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  115 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  116 borcol Viuhka Astra Viuhka Saija Mustonen LAW         HYL  
  117 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  118 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  119 espves Elmo Gotcha Mahogny Kari Heinonen LÄGI         HYL  
  120 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU         HYL  
  121 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         HYL  
  122 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK         HYL  
  123 borcol Raija Tammikallion Ånly Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  125 pumi Tatu Fifikus Hiedelem Maria Nylander HI-HA         HYL  
  127 auskel Riia Kengurukolon Black Pearl Alisa Kranni ÄETSÄ         HYL  
  128 borcol Roihu Hakukaaren Leo Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  129 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT         HYL  
  130 borcol Orm Hakukaaren Lucky Marju Kiri LÄGI         HYL  
  131 dalmat Hertta Marnellin Kind Of Magic Antti Peltola HI-HA         HYL  
  132 belpam Riepu Tammikallion Eeden Saija Mustonen LAW         HYL  
  134 belpag Wicky Black Master's Wicked Beauty Christa Savolainen KKK         HYL  
  135 borcol Hero Nice Of You To Come Bye Yes Or No Jonna Palmu TSAU         HYL  
  136 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  137 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  140 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU         HYL  
  141 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  142 borcol Fun Kvarkin Eowyn Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  143 belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB         HYL  
  145 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TASSU         HYL  
  146 auskel D Smasher Satu Hilli KKK         HYL  
  147 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  148 belpam Maliina Giramin Baglis Saija Mustonen LAW         HYL  
  150 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna LAW         HYL  
  124 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Liisa Sarjanen KKK         POIS  
  138 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna LAW         POIS  

B agilityrata, mini 2, kello 15:00, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 7, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 44,54 3,21 2,54 0 2,54  
2 45 lägpys Sade Fennican Jadelyn Päivi Järvisalo KKK 53,40 2,68 11,40 0 11,40  
3 49 x-rotu Curro Curro Johanna Eskelinen TAMSK 54,14 2,64 12,14 0 12,14  
4 50 x-rotu Ulpu Ulpu Tiina Järvinen ATT 46,95 3,05 4,95 10 14,95  
5 1 käävil Reino Sarahill Plaisir D'amour Leila Ottelin HSKH 59,75 2,39 17,75 15 32,75  
6 46 wecope Emma Puksipuun Neitikaihomieli Saara Antila HSKK 66,72 2,14 24,72 10 34,72  
  48 borter Kiiwi Grindstones Sound Of Music Sini Monto HI-HA         HYL  
  47 shelam Sissi Sissi Pia Valkama VEIKK         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 15:00, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 3, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 espves Fami Concurrido Vivencia Sanna Kobylin JAU 41,87 3,41 -0,13 0 -0,13 LUVA
2 51 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI 50,04 2,86 8,04 10 18,04  
3 53 kääsna Bruno Juliuksen Bruno Moa Thors TAMMI 57,27 2,50 15,27 5 20,27  

B agilityrata, maksi 2, kello 15:20, tuomari Anne Tammiksalu, koirakoita 13, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 borcol Spiiku Tarawood´s I Feel Good Anne Maria Riihimäki JAU 37,14 3,85 -4,86 0 -4,86 LUVA
2 54 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU 37,79 3,78 -4,21 0 -4,21 LUVA
3 69 belpat Rambo Kuunsirpin Rebel Yell Jenna Puumalainen HAUHAU 40,50 3,53 -1,50 0 -1,50 SERT
4 56 hovawa Hiski Hofmarien Fooling Around Hanna Suominen NU-PU 48,12 2,97 6,12 0 6,12  
5 67 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 38,43 3,72 -3,57 10 10  
6 66 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 39,53 3,62 -2,47 10 10  
7 64 lyhcol Juuso Dandinas Next Pride Katja Parpala LÄGI 50,36 2,84 8,36 10 18,36  
8 61 airter Venni Ransun Vekkuli Venni Matti Siltala LÄGI 59,24 2,41 17,24 20 37,24  
9 65 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 73,74 1,94 31,74 10 41,74  
  58 belpam Karma Xilly's Hiawatha Maija Virolainen LÄGI         HYL  
  59 x-rotu Nana Nana Alisa Kranni ÄETSÄ         HYL  
  62 porves Vinski Driftwood's Floater Of Aguatelin Leila Ottelin HSKH         HYL  
  63 hovawa Hulda Huvimetsän Darleena Anna Alanen AST         HYL  
  57 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Mari Rissanen HI-HA         POIS  
  60 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU         POIS  
  70 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU         POIS