Kilpailu 21.1.2012 A agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 kleins Hedda Noblefamily's Haze Of Sun Vuokko Cumlander KKK 41,58 3,44 -5,42 0 -5,42 SERT
2 12 parson Neela Ratkiller Breaking The Rules Lilian Collin LÄGI 45,40 3,15 -1,60 0 -1,60 SERT
3 8 boster Heili Risingstars Gift From Above Eveliina Mildh SIUNT 52,54 2,72 5,54 0 5,54  
4 1 cavspa Lordi Oak`s Limousin Veera Laaksonen ERTTI 48,67 2,94 1,67 5 6,67  
5 5 jackru Edi Terrmite`s Jet X Tiina Kontto ATT 43,87 3,26 -3,13 10 10  
6 4 norfte Aksu Myrskytuuli Ashile Ace Mari Kymäläinen HI-HA 74,67 1,91 27,67 5 32,67  
  2 x-rotu Taotao Tao-Tao Heli Saukkola NU-PU         HYL  
  3 lanhee Dixie Jazz Skunk Funk Elina Rydman KOIVU         HYL  
  9 kääsna Sissi Zipdog's X-ception Xena Anna Kuvaja JAT         HYL  
  10 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  14 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         HYL  
  16 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH         HYL  
  17 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen KAT         HYL  
  13 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK         POIS  
  15 shelam Ramses Sensusan Pin Code Sari Juva HAU         POIS  

Medi 1, kello 10:25, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RIMA 40,38 3,54 -6,62 0 -6,62 LUVA
2 29 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Säde Tuoreniemi HI-HA 41,62 3,44 -5,38 0 -5,38 SERT
3 24 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 56,14 2,55 9,14 5 14,14  
4 26 amecoc Ronja Schackmatt´s Bonne Chance Jenny Piesanen TAMMI 57,85 2,47 10,85 15 25,85  
  18 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  19 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  20 parson Tintin Tupla-Täplän Reidar Lilian Collin LÄGI         HYL  
  23 koohon Peter Cirtap`s Unique Peter Van Unika-K Anne Trygg RAUMA         HYL  
  27 kromfo Eppu Jettildan Bonn Roosa Lindholm SIUNT         HYL  
  28 shelam Zorro Akiliinan Fast To Impress Berit Wikström HANKO         HYL  
  30 espves Gimma Marikharon Naramig Taru Ruohonen ATT         HYL  

Maksi 1, kello 10:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 18, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 34,62 4,13 -12,38 0 -12,38 LUVA
2 47 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 50,70 2,82 3,70 0 3,70  
3 31 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 36,05 3,97 -10,95 5 5  
4 43 engset Jengo Prihan Jengo Satu Ervasti FPUKO 42,81 3,34 -4,19 5 5  
5 34 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,32 3,55 -6,68 10 10  
6 41 borcol Nala Maccabee Faith In U Lea Taipaleenmäki TAMSK 45,57 3,14 -1,43 10 10  
7 36 silnou Nero Samuli Mika Klimenko SIUNT 40,18 3,56 -6,82 15 15  
8 32 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 62,11 2,30 15,11 10 25,11  
9 39 kulnou Lilli Snuffy's Lustiga Lilli Annika Lundell GR 59,30 2,41 12,30 15 27,30  
10 49 amstaf Vilma Rice Crisp Puff And Blow Minna Hannula SIUNT 44,50 3,21 -2,50 45 45  
  35 borcol Pinto Astra Pinto Sanna Friberg BAT         HYL  
  42 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  44 dalmat Romeo Santakallio Roce-monde Annemari Suontakanen LÄGI         HYL  
  45 belpag Eve Widemind Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  46 parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  48 bokser Mymlan Riverflowers Amaryllis Gunilla Forsblom LÄGI         HYL  
  50 borcol Lana Tammikallion Äxönlady Tomy Rontu HI-HA         HYL  
  51 rhokoi Selma Harjaselän Neidonkello Titta Rantala KARKK         HYL  
  40 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  

Mini 3, kello 13:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 50,00 s, enimmäisaika 100,00 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 käävil Minja A´cot Luver´s Tirlittan Antti Jauho A-KOT 43,52 3,81 -6,48 0 -6,48  
2 69 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 45,49 3,65 -4,51 15 15  
3 65 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA 64,32 2,58 14,32 10 24,32  
  52 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  53 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         HYL  
  55 schipp Jeppe Viekkaan Bridge Nina Markku Laaksonen KKK         HYL  
  57 wecoca Tärppä Big-Wood's My Woozle Katri Soini ATD         HYL  
  60 shelam Vivica Mutkis Ainoa Oikea Eija Pannimaa WECA         HYL  
  61 kääsna Rosso Beries Frosty Grant Minna Viitanen KKK         HYL  
  62 käävil Sonic Canmoy's Visionary Jenni Vaaksio KAT         HYL  
  63 kleins Sinda Noblefamily`s Prairie Rose Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  64 shelam Yocu Snowglow's Quirk Of Fate Pia Helander VEIKK         HYL  
  68 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  54 jackru Arttu Maanmainion Monet Terhi Savonsaari LÄGI         POIS  
  67 jackru Elli Vauhtihurtan Tellu Terhi Savonsaari LÄGI         POIS  

Medi 3, kello 13:55, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 50,00 s, enimmäisaika 100,00 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  70 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  71 kromfo Amanda Saranevan Aurora Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  72 shelam Senni Black Shepard's Go Very Fast Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  74 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  75 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  77 borter Urho Flagstones Secret Garden Eeva Välilä ATT         HYL  
  78 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  79 parson Ville Whisky Ollie V.D. Elshof Farm Juha Alenius AGRY         HYL  
  80 koohon Urho Wishdecoy Phoenix Nicole Sanna Mäkinen HAU         HYL  
  81 beagle Bronson Daragoj Far From Heaven Christina Råstedt TAMMI         HYL  
  82 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  83 shelam Lucky Snowpaw Sir Lancelot Elina Kukkasjärvi NU-PU         HYL  
  84 pumi Sade Metsänneidon Asterina Sussi Backman TAMMI         HYL  
  87 shelam Fanny Homeponds Irini Ari Kuparinen RIMA         HYL  
  73 cocspa Garbo Nightlane´s Pretty Darling Kristina Henriksson TAMMI         POIS  
  76 shelam Pinko Kilpop Bricilla Laura Uuksulainen HAU         POIS  

Maksi 3, kello 14:20, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 25, ihanneaika 50,00 s, enimmäisaika 100,00 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 x-rotu Rasmus Rasmus Senni Huotari VEIKK 42,54 3,90 -7,46 0 -7,46 SERT-A
2 104 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 45,93 3,61 -4,07 0 -4,07  
3 100 belpag Mindy Blackmaster's Widemind Heart Daniela Roms CITYB 47,16 3,52 -2,84 5 5  
4 88 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 37,76 4,40 -12,24 10 10  
  89 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  90 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  91 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT         HYL  
  92 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  93 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  94 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  95 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Ville Liukka HAU         HYL  
  98 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         HYL  
  99 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK         HYL  
  101 samoje Pepsi Helminauhan Löylyn Tuoksu Tiina Alikoski HAU         HYL  
  102 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA         HYL  
  103 belpag Minni Ceres Minnie Pirjo Ritovuori CITYB         HYL  
  105 borcol Robbie Cabaroo Fiery Gust Pia Helander VEIKK         HYL  
  106 porves Ella Elfstone Ambrose Maria Enckell-Aaltonen HAU         HYL  
  107 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  108 holpal Jola Nambygo Jumping Jolanda Pia Hellsten AST         HYL  
  109 borcol Fleet Tammikallion Zaguero Petri Mannonen TSAU         HYL  
  110 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  111 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  113 mudi Miro Saunatytön Belmiro Anne Juntunen KKK         HYL  
  114 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA         HYL  
  96 borcol Manta Serica's Babette Heidi Pötry TAMSK         POIS  
  115 borcol Liina Myytin Tuulilukko Nanna Mikalahti AST         POIS