Kilpailu, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Mini 3] [A Medi 3] [A Maksi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [C Mini 3] [C Medi 3] [C Maksi 3] [D Mini 3] [D Medi 3] [D Maksi 3] [A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Maksi 2]

18.5.2013 A agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 19, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE 36,16 4,07 -7,84 0 -7,84  
2 4 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 36,48 4,03 -7,52 0 -7,52  
3 1 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström BAT 39,24 3,75 -4,76 0 -4,76  
4 16 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 44,84 3,28 0,84 0 0,84  
5 20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT 35,04 4,20 -8,96 5 5  
6 2 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 41,82 3,52 -2,18 5 5  
7 17 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST 47,17 3,12 3,17 5 8,17  
8 11 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Katariina Göös TAKUT 44,28 3,32 0,28 10 10,28  
9 27 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Ninni Takala TUUKK 50,16 2,93 6,16 5 11,16  
10 5 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 45,98 3,20 1,98 10 11,98  
  6 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  13 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  14 cavspa Otto Crianza's Golden Boy Katja Taskinen KISA         HYL  
  18 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA         HYL  
  19 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  21 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  23 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA         HYL  
  24 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  26 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  25 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         POIS  

18.5.2013 A agilityrata, medi 3, kello 9:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 36,49 4,03 -7,51 0 -7,51  
2 48 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 37,41 3,93 -6,59 0 -6,59  
3 41 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 45,30 3,24 1,30 0 1,30  
4 30 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH 33,90 4,34 -10,10 5 5  
5 42 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 40,71 3,61 -3,29 5 5  
6 51 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 49,14 2,99 5,14 0 5,14  
7 54 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 36,74 4,00 -7,26 10 10  
8 45 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 38,75 3,79 -5,25 20 20  
  29 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Emilia Helminen VAU         HYL  
  31 lakter Ninni Big Lady's Micro-Peanut Tuomas Routa KKK         HYL  
  32 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  39 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  47 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  49 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  50 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  52 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  44 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         POIS  
  46 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  

18.5.2013 A agilityrata, maksi 3, kello 17:35, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 33, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 34,77 4,49 -9,23 0 -9,23  
2 98 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 36,44 4,28 -7,56 0 -7,56  
3 70 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 36,49 4,28 -7,51 0 -7,51  
4 69 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA 36,60 4,26 -7,40 0 -7,40  
5 92 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 36,84 4,24 -7,16 0 -7,16  
6 90 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 36,87 4,23 -7,13 0 -7,13  
7 68 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 37,05 4,21 -6,95 0 -6,95  
8 77 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 38,45 4,06 -5,55 0 -5,55  
9 89 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 38,62 4,04 -5,38 0 -5,38  
10 94 auskel D Smasher Satu Hilli KKK 39,68 3,93 -4,32 0 -4,32  
11 101 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA 40,83 3,82 -3,17 0 -3,17  
12 80 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH 41,43 3,77 -2,57 0 -2,57  
13 87 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 43,02 3,63 -0,98 0 -0,98  
14 75 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH 45,92 3,40 1,92 0 1,92  
15 58 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 35,98 4,34 -8,02 5 5  
16 57 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 36,83 4,24 -7,17 5 5  
17 83 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA 37,69 4,14 -6,31 5 5  
18 79 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU 39,79 3,92 -4,21 5 5  
19 63 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 35,10 4,44 -8,90 10 10  
20 95 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 39,68 3,93 -4,32 10 10  
21 55 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 53,52 2,91 9,52 5 14,52  
22 66 airter Rymy Energetics Donnerwetter Eerika Pasanen HAU 41,59 3,75 -2,41 15 15  
23 85 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 40,14 3,89 -3,86 20 20  
24 97 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 38,48 4,05 -5,52 25 25  
  56 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  61 novnou Tuikku Trindy's Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK         HYL  
  67 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  78 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  81 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  84 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  91 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  100 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         HYL  
  102 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  60 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         POIS  

18.5.2013 B hyppyrata, mini 3, kello 10:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 23, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA 34,57 3,90 -3,43 0 -3,43 SERT-H
2 28 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 34,25 3,94 -3,75 5 5  
3 17 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST 40,18 3,36 2,18 5 7,18  
4 11 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Katariina Göös TAKUT 41,46 3,26 3,46 5 8,46  
5 21 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 42,76 3,16 4,76 5 9,76  
6 14 cavspa Otto Crianza's Golden Boy Katja Taskinen KISA 47,27 2,86 9,27 5 14,27  
  2 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA         HYL  
  4 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  5 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  6 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  7 skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski VEIKK         HYL  
  8 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  10 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  12 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  13 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  15 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  16 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT         HYL  
  18 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA         HYL  
  19 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  24 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  26 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  27 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Ninni Takala TUUKK         HYL  

18.5.2013 B hyppyrata, medi 3, kello 10:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 23, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 52 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 30,31 4,45 -7,69 0 -7,69  
2 54 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 31,06 4,35 -6,94 0 -6,94  
3 29 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Emilia Helminen VAU 33,92 3,98 -4,08 0 -4,08  
4 32 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 30,53 4,42 -7,47 5 5  
5 49 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 33,20 4,07 -4,80 5 5  
6 41 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 50,76 2,66 12,76 10 22,76  
  30 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  31 lakter Ninni Big Lady's Micro-Peanut Tuomas Routa KKK         HYL  
  33 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  34 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU         HYL  
  35 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  37 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  38 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         HYL  
  39 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  40 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  42 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  43 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  44 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  45 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  47 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  48 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU         HYL  
  50 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  51 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  46 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  

18.5.2013 B hyppyrata, maksi 3, kello 16:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 40, ihanneaika 37 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 33,65 4,16 -3,35 0 -3,35  
2 58 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 33,92 4,13 -3,08 0 -3,08 SERT-H
3 57 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 34,06 4,11 -2,94 0 -2,94  
4 63 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 34,54 4,05 -2,46 0 -2,46  
5 92 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 35,99 3,89 -1,01 0 -1,01  
6 70 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 36,56 3,83 -0,44 0 -0,44  
7 61 novnou Tuikku Trindy's Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK 37,67 3,72 0,67 0 0,67  
8 95 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 35,17 3,98 -1,83 5 5  
9 87 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 37,63 3,72 0,63 5 5,63  
10 66 airter Rymy Energetics Donnerwetter Eerika Pasanen HAU 38,14 3,67 1,14 5 6,14  
11 56 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI 38,84 3,61 1,84 5 6,84  
12 59 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 41,98 3,34 4,98 5 9,98  
13 73 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 36,74 3,81 -0,26 10 10  
14 82 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU 47,15 2,97 10,15 0 10,15  
  55 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY         HYL  
  62 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  64 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA         HYL  
  65 espves Mocca Zorrazo Granada Nina Marjamäki KKK         HYL  
  68 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  69 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  74 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  75 pinser Herkko Ceriinan Ivar Marika Asikainen HSKH         HYL  
  77 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  78 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  79 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  80 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  81 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  83 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         HYL  
  84 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  85 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  88 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  89 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  90 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  91 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  94 auskel D Smasher Satu Hilli KKK         HYL  
  97 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  99 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  100 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         HYL  
  101 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA         HYL  
  102 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  60 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         POIS  
  76 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         POIS  
  93 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         POIS  

18.5.2013 C hyppyrata, mini 3, kello 11:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 21, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 skette Emma Texforrier Meant To Be Päivi Katajakoski VEIKK 42,23 3,43 1,23 0 1,23  
2 16 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 42,71 3,39 1,71 0 1,71  
3 22 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 37,92 3,82 -3,08 5 5  
  3 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         HYL  
  4 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  6 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  8 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE         HYL  
  9 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  10 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  11 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Katariina Göös TAKUT         HYL  
  12 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi Anniina Simola PRT         HYL  
  13 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  15 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  17 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  18 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA         HYL  
  19 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  21 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  23 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA         HYL  
  24 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  26 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  

18.5.2013 C hyppyrata, medi 3, kello 12:15, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 24, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH 31,53 4,60 -9,47 0 -9,47 SERT-H
2 38 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 39,23 3,70 -1,77 0 -1,77  
3 49 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 33,73 4,30 -7,27 5 5  
4 54 espves Sera Zorrazo Riosa Sanna Lehtonen HSKH 37,77 3,84 -3,23 5 5  
5 39 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 41,74 3,47 0,74 5 5,74  
  29 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Emilia Helminen VAU         HYL  
  30 espves Saaga Caraydan Diosa Furiosa Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  32 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  33 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  34 kromfo Noita Atsalean Aura Minna Päivärinta HAU         HYL  
  35 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU         HYL  
  36 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  37 perunk Meeko Wanhan Wuoren Hitti On Paras Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  40 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         HYL  
  41 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  43 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  44 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  45 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  47 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  48 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU         HYL  
  50 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  51 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI         HYL  
  52 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  53 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU         HYL  
  46 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  

18.5.2013 C hyppyrata, maksi 3, kello 15:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 39, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 32,00 4,44 -6,00 0 -6,00  
2 78 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA 33,04 4,30 -4,96 0 -4,96  
3 59 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 34,44 4,12 -3,56 0 -3,56 SERT-H
4 77 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 35,62 3,99 -2,38 0 -2,38  
5 64 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 35,82 3,96 -2,18 0 -2,18  
6 87 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 38,73 3,67 0,73 0 0,73  
7 66 airter Rymy Energetics Donnerwetter Eerika Pasanen HAU 39,46 3,60 1,46 0 1,46  
8 95 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 33,61 4,22 -4,39 5 5  
9 57 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 34,34 4,14 -3,66 5 5  
10 68 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 35,80 3,97 -2,20 5 5  
11 88 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA 35,99 3,95 -2,01 5 5  
12 55 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 43,61 3,26 5,61 0 5,61  
13 63 belpag Mendez Je M'appelle Mendez Petri Mannonen TSAU 35,94 3,95 -2,06 10 10  
14 91 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 39,00 3,64 1,00 10 11,00  
15 90 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU 41,25 3,44 3,25 10 13,25  
16 93 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK 34,10 4,16 -3,90 15 15  
17 65 espves Mocca Zorrazo Granada Nina Marjamäki KKK 35,33 4,02 -2,67 15 15  
  56 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  58 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  61 novnou Tuikku Trindy's Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK         HYL  
  62 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  69 borcol Fidzi Tammikallion Vempula Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  70 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  71 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  73 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU         HYL  
  74 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  76 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK         HYL  
  79 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  81 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  83 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         HYL  
  84 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  85 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  86 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  92 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA         HYL  
  94 auskel D Smasher Satu Hilli KKK         HYL  
  96 belpag Numbe Dark Joy Number One Petri Mannonen TSAU         HYL  
  97 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  100 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         HYL  
  102 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  

18.5.2013 D agilityrata, mini 3, kello 13:10, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 17, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 parson Nekku Gwragged Annwn Hufflepuff Anu Saikku-Bäckström BAT 37,71 3,66 -3,29 0 -3,29  
2 21 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 45,81 3,01 4,81 0 4,81  
3 8 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä ACE 41,82 3,30 0,82 5 5,82  
4 24 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 43,86 3,15 2,86 5 7,86  
5 16 auster AKSU Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 44,20 3,12 3,20 5 8,20  
6 4 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 46,36 2,98 5,36 10 15,36  
  3 parson Elmo Green Perry's Boomer Annina Myllyaho JAU         HYL  
  6 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  9 borter Akki Aquila Kham-Mi Maarit Niemelä BAT         HYL  
  11 lägpys Piru Cimillan Mina Monsuuni Katariina Göös TAKUT         HYL  
  13 schipp Missy Valkohampaan Nomen Est Omen Sonja Holopainen HAU         HYL  
  17 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  18 kääsna Max Top Target Maestro Sini Tikkaniemi IMPHA         HYL  
  19 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  20 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  22 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  26 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  25 borter Väinö Foo Fighters Fan Mail Katri Näppä ACE         POIS  

18.5.2013 D agilityrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 espves Esso Caraydan Extasis Ville Liukka HAU 31,53 4,38 -9,47 0 -9,47  
2 35 espves Ronja Caraydan Felucia Ville Liukka HAU 35,57 3,88 -5,43 0 -5,43  
3 49 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 37,26 3,70 -3,74 0 -3,74  
4 41 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 48,83 2,83 7,83 0 7,83  
5 52 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 39,59 3,49 -1,41 10 10  
6 39 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 41,57 3,32 0,57 10 10,57  
7 50 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 41,74 3,31 0,74 10 10,74  
8 51 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama LÄGI 60,51 2,28 19,51 5 24,51  
  29 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Emilia Helminen VAU         HYL  
  32 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  36 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  43 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  45 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         HYL  
  47 pyrpap Vissa Entre Nous Camomille Bleue Kati Erholtz HSKH         HYL  
  40 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS         POIS  
  42 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  
  46 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  

18.5.2013 D agilityrata, maksi 3, kello 14:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 34, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 34,98 4,26 -7,02 0 -7,02  
2 99 borcol Poppa Oakmeadow Dazzling Diamond Liisa Lehikoinen LÄGI 35,26 4,23 -6,74 0 -6,74  
3 59 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 35,58 4,19 -6,42 0 -6,42  
4 89 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 36,55 4,08 -5,45 0 -5,45  
5 92 espves Niza Gotcha Baliza Hanna Toivola HI-HA 37,14 4,01 -4,86 0 -4,86  
6 94 auskel D Smasher Satu Hilli KKK 37,59 3,96 -4,41 0 -4,41  
7 64 auskel Rico Royal Coctail Lucky Bringer Marika Heikkinen HI-HA 37,81 3,94 -4,19 0 -4,19  
8 84 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 46,83 3,18 4,83 0 4,83  
9 68 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI 35,34 4,22 -6,66 5 5  
10 85 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 37,70 3,95 -4,30 5 5  
11 57 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA 37,84 3,94 -4,16 5 5  
12 76 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 39,16 3,81 -2,84 5 5  
13 77 auspai Sumu Capricole Final Fantasy Sirkka Aro HI-HA 40,04 3,72 -1,96 5 5  
14 71 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 40,53 3,68 -1,47 5 5  
15 56 borcol Bea Oakmeadow Heather Hanna Haveri LÄGI 42,47 3,51 0,47 5 5,47  
16 55 belpag Zeni Black Master's Young Lady Juha Alenius AGRY 51,80 2,88 9,80 0 9,80  
17 83 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA 37,74 3,95 -4,26 10 10  
18 100 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT 43,85 3,40 1,85 10 11,85  
19 98 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 38,39 3,88 -3,61 15 15  
  58 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  62 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  65 espves Mocca Zorrazo Granada Nina Marjamäki KKK         HYL  
  66 airter Rymy Energetics Donnerwetter Eerika Pasanen HAU         HYL  
  70 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  72 borcol Lumo Sizzling High In Spirit Timo Eskola KKK         HYL  
  78 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas Jenni Piirto IMPHA         HYL  
  79 borcol Donna Divining Rod's All Over Me Anja Savikko HAU         HYL  
  81 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  82 pinser Zira Of Leijliden Ophelia Laura Verkamo HAU         HYL  
  86 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  87 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO         HYL  
  90 auskel Koodi Placo Fia Eerika Pasanen HAU         HYL  
  91 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  93 auspai Duffy Ardiente Leone Kiara Kati Immonen KKK         HYL  

19.5.2013 A agilityrata, mini 1, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK 34,80 4,31 -15,20 0 -15,20 SERT
2 7 borter Maisa Junipermoor's Odi Et Amo Marjaana Salo BAT 42,60 3,52 -7,40 0 -7,40 LUVA
3 14 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 36,93 4,06 -13,07 5 5  
4 13 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 38,28 3,92 -11,72 5 5  
5 10 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY 46,93 3,20 -3,07 5 5  
6 4 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT 52,36 2,87 2,36 5 7,36  
7 16 wecope Papu Allimac's Ups'n'downs Sanna Palonen HSKK 40,68 3,69 -9,32 10 10  
8 12 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FORPK 58,62 2,56 8,62 10 18,62  
  2 bicfri Atte Leon Princess Fantaghiro Maria Perälä 11004840         HYL  
  3 sakmet Simba Tammitörmän Smaragdi Katri Lehmonen HI-HA         HYL  
  11 caiter Nelli Heckler's More Than That Elina Mauno TUUKK         HYL  
  15 kkkämä Maxim Hodja's Kozzakk Mari Lahtinen KAT         HYL  

19.5.2013 A agilityrata, medi 1, kello 9:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY 39,65 3,78 -10,35 0 -10,35 SERT
2 29 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD 40,77 3,68 -9,23 0 -9,23 LUVA
3 20 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD 41,30 3,63 -8,70 0 -8,70 SERT
4 23 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 42,89 3,50 -7,11 5 5  
5 19 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 50,33 2,98 0,33 5 5,33  
6 25 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Puolakka I-HAH 40,16 3,73 -9,84 15 15  
7 18 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA 83,13 1,80 33,13 10 43,13  
  24 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus KAT         HYL  
  28 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta AST         HYL  

19.5.2013 A agilityrata, maksi 1, kello 9:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 43 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 38,50 3,90 -11,50 0 -11,50 LUVA
2 51 hovawa Unna Kuonomäen Unna Maija Nousiainen NU-PU 45,61 3,29 -4,39 0 -4,39 LUVA
3 35 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 33,14 4,53 -16,86 5 5  
4 49 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 36,99 4,05 -13,01 5 5  
5 48 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 37,19 4,03 -12,81 5 5  
6 31 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 44,62 3,36 -5,38 5 5  
7 52 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA 44,86 3,34 -5,14 5 5  
8 50 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 36,65 4,09 -13,35 10 10  
9 40 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten SIUNT 39,14 3,83 -10,86 10 10  
10 36 borcol Zero Tronic Davis Lea Rentsch HSKH 39,52 3,80 -10,48 10 10  
11 33 borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA 42,12 3,56 -7,88 10 10  
12 30 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH 51,29 2,92 1,29 10 11,29  
13 34 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK 52,48 2,86 2,48 10 12,48  
14 96 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 40,66 3,69 -9,34 15 15  
15 42 porves Leia Pennydale Eowyn Laura Nakari HSKH 51,56 2,91 1,56 15 16,56  
  32 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  39 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  41 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI         HYL  
  45 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo KANAV         HYL  
  46 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  47 borcol Ruippa Roy Sanna Hyytiäinen RIIHI         HYL  
  53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  44 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         POIS  

19.5.2013 A agilityrata, mini 2, kello 14:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT 49,20 2,85 6,20 0 6,20  
2 59 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU 45,50 3,08 2,50 5 7,50  
3 54 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 54,23 2,58 11,23 0 11,23  
  56 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH         HYL  
  58 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä VEIKK         HYL  
  60 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  

19.5.2013 A agilityrata, medi 2, kello 14:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 41,23 3,40 -1,77 0 -1,77 LUVA
2 69 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH 51,17 2,74 8,17 5 13,17  
3 71 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 52,17 2,68 9,17 5 14,17  
4 67 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 52,34 2,67 9,34 5 14,34  
5 27 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH 59,23 2,36 16,23 10 26,23  
  61 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  62 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         HYL  
  65 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         HYL  
  66 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Sanna Lehtonen HSKH         HYL  
  70 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  68 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen MÄNTS         POIS  

19.5.2013 A agilityrata, maksi 2, kello 15:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 20, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 33,70 4,15 -9,30 0 -9,30 LUVA
2 82 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 40,72 3,44 -2,28 0 -2,28 LUVA
3 89 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 44,46 3,15 1,46 0 1,46  
4 84 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI 39,66 3,53 -3,34 5 5  
5 73 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 40,82 3,43 -2,18 5 5  
6 76 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA 41,41 3,38 -1,59 5 5  
7 92 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU 46,07 3,04 3,07 5 8,07  
8 72 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 47,21 2,96 4,21 5 9,21  
9 95 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 33,28 4,21 -9,72 10 10  
10 75 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 39,03 3,59 -3,97 10 10  
11 90 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 40,48 3,46 -2,52 10 10  
12 77 irlter Tedi Teddy Van Irish Red Päivi Ronkanen SIT RY. 48,88 2,86 5,88 15 20,88  
  74 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH         HYL  
  78 auskel Ledi Smart Working Arramagong Maija Rantala ATT         HYL  
  83 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  86 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  88 belpag Esa Nallehukan Caesar Merja Aapalahti RIIHI         HYL  
  91 snauts Seri Jettyspoofs Black Little Erja Luoma HSKK         HYL  
  93 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  94 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  80 belpat Rio Newstory Orion Leena Kappinen LÄGI         POIS  
  81 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         POIS  
  85 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         POIS  

19.5.2013 B agilityrata, mini 1, kello 10:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 14, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 borter Maisa Junipermoor's Odi Et Amo Marjaana Salo BAT 37,86 3,75 -7,14 0 -7,14 SERT
2 16 wecope Papu Allimac's Ups'n'downs Sanna Palonen HSKK 40,52 3,50 -4,48 0 -4,48 LUVA
3 6 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 38,16 3,72 -6,84 5 5  
4 10 parson Hilde Jackville Mimosa Milja Silvasti AGRY 45,48 3,12 0,48 10 10,48  
5 14 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 53,07 2,68 8,07 5 13,07  
6 8 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice Erja Luoma HSKK 67,20 2,11 22,20 0 22,20  
7 4 borter Siiri Heathberry's You Never Know Anni Vakkila BAT 71,98 1,97 26,98 15 41,98  
  2 bicfri Atte Leon Princess Fantaghiro Maria Perälä 11004840         HYL  
  3 sakmet Simba Tammitörmän Smaragdi Katri Lehmonen HI-HA         HYL  
  5 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT         HYL  
  11 caiter Nelli Heckler's More Than That Elina Mauno TUUKK         HYL  
  12 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FORPK         HYL  
  13 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT         HYL  
  15 kkkämä Maxim Hodja's Kozzakk Mari Lahtinen KAT         HYL  
  1 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         POIS  
  17 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU         POIS  

19.5.2013 B agilityrata, medi 1, kello 10:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD 41,62 3,41 -3,38 5 5  
2 23 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 37,91 3,75 -7,09 10 10  
3 18 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA 78,04 1,82 33,04 10 43,04  
  19 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  21 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT         HYL  
  25 shelam Manu Foxitar Discoreipas Mariel Puolakka I-HAH         HYL  
  28 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta AST         HYL  
  24 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus KAT            

19.5.2013 B agilityrata, maksi 1, kello 11:40, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 23, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 31 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 38,15 3,72 -6,85 0 -6,85 LUVA
2 33 borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA 38,32 3,71 -6,68 0 -6,68 SERT
3 49 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 36,42 3,90 -8,58 5 5  
4 43 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 41,87 3,39 -3,13 5 5  
5 96 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 42,44 3,35 -2,56 5 5  
6 37 auspai Rasa Ozahula Xara Katariina Koskinen RIIHI 45,33 3,13 0,33 5 5,33  
7 38 x-rotu Luru Luru Cecilia Hedeman TAMMI 50,89 2,79 5,89 0 5,89  
8 47 borcol Ruippa Roy Sanna Hyytiäinen RIIHI 36,22 3,92 -8,78 10 10  
9 40 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten SIUNT 41,03 3,46 -3,97 10 10  
10 42 porves Leia Pennydale Eowyn Laura Nakari HSKH 43,73 3,25 -1,27 10 10  
11 30 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH 48,48 2,93 3,48 10 13,48  
12 48 borcol Guess Tulitähden Only The Brave Harri Westerlund IMPHA 39,33 3,61 -5,67 20 20  
13 52 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA 54,41 2,61 9,41 15 24,41  
  32 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  34 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK         HYL  
  35 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  36 borcol Zero Tronic Davis Lea Rentsch HSKH         HYL  
  39 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  41 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI         HYL  
  45 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo KANAV         HYL  
  46 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  50 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  51 hovawa Unna Kuonomäen Unna Maija Nousiainen NU-PU         HYL  
  44 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         POIS  
  53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         POIS  

19.5.2013 B agilityrata, mini 2, kello 16:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen HI-HA 38,69 3,72 -6,31 0 -6,31 LUVA
2 56 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH 46,15 3,12 1,15 0 1,15  
3 54 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 50,85 2,83 5,85 0 5,85  
  57 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara Anniina Simola PRT         HYL  
  58 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä VEIKK         HYL  
  59 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  60 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  
  9 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK         POIS  

19.5.2013 B agilityrata, medi 2, kello 16:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 12, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW 38,09 3,78 -6,91 0 -6,91 LUVA
2 63 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 41,60 3,46 -3,40 0 -3,40 LUVA
3 69 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH 42,70 3,37 -2,30 0 -2,30 LUVA
4 26 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY 45,57 3,16 0,57 0 0,57  
5 66 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Sanna Lehtonen HSKH 35,50 4,06 -9,50 5 5  
6 70 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 37,57 3,83 -7,43 5 5  
7 27 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH 47,12 3,06 2,12 5 7,12  
8 71 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 44,56 3,23 -0,44 10 10  
9 67 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 56,97 2,53 11,97 5 16,97  
10 64 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 53,85 2,67 8,85 10 18,85  
  61 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  65 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK         HYL  
  20 tiiter Loty Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Elisa Nevalainen ATD         POIS  
  68 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen MÄNTS         POIS  

19.5.2013 B agilityrata, maksi 2, kello 16:55, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 21, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI 40,65 3,54 -4,35 0 -4,35 LUVA
2 73 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 42,58 3,38 -2,42 0 -2,42 LUVA
3 76 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA 42,90 3,36 -2,10 0 -2,10 SERT
4 92 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU 48,68 2,96 3,68 0 3,68  
5 78 auskel Ledi Smart Working Arramagong Maija Rantala ATT 32,24 4,47 -12,76 5 5  
6 93 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 32,31 4,46 -12,69 5 5  
7 88 belpag Esa Nallehukan Caesar Merja Aapalahti RIIHI 35,13 4,10 -9,87 5 5  
8 79 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK 46,48 3,10 1,48 5 6,48  
9 86 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA 47,14 3,06 2,14 5 7,14  
10 95 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK 35,60 4,05 -9,40 10 10  
11 75 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 39,71 3,63 -5,29 10 10  
12 91 snauts Seri Jettyspoofs Black Little Erja Luoma HSKK 49,45 2,91 4,45 10 14,45  
13 74 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH 38,32 3,76 -6,68 15 15  
14 77 irlter Tedi Teddy Van Irish Red Päivi Ronkanen SIT RY. 65,02 2,21 20,02 10 30,02  
  72 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  82 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK         HYL  
  83 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  87 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT         HYL  
  89 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA         HYL  
  90 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH         HYL  
  94 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  80 belpat Rio Newstory Orion Leena Kappinen LÄGI         POIS  
  81 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         POIS  
  85 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         POIS  

19.5.2013 C hyppyrata, mini 1, kello 12:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 koohon Nena Bullbenz Kooi Nena Sade Satu Siltanen HSKH 22,88 4,89 -12,12 0 -12,12 LUVA
2 13 shelam Rela Kiljuiita Jenna Kantola ATT 25,53 4,39 -9,47 0 -9,47  
3 14 cavspa Sani Magnumin Xtra Sun Katja Taskinen KISA 27,91 4,01 -7,09 0 -7,09 SERT
4 5 kleins Hulda Super Upee Juurakon Hulda Pamela Vahalahti ATT 33,23 3,37 -1,77 0 -1,77 SERT
5 12 x-rotu Ella Ella Timo Latovehmas FORPK 57,35 1,95 22,35 0 22,35  
  3 sakmet Simba Tammitörmän Smaragdi Katri Lehmonen HI-HA         HYL  
  8 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice Erja Luoma HSKK         HYL  
  1 yorter Urho Atlas Heikki Kallio LAGU         POIS  
  17 kääpin Doris Briatzan Ambrocia Heikki Kallio LAGU         POIS  

19.5.2013 C hyppyrata, medi 1, kello 12:45, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 7, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta AST 25,64 4,37 -9,36 0 -9,36 LUVA
2 24 shelam Roihu Uneksijan Sininen Uni Laura Gummerus KAT 28,56 3,92 -6,44 0 -6,44  
3 29 shelam Luke Kilpop Åskar Juha Heikkinen ATD 29,23 3,83 -5,77 0 -5,77 SERT
4 21 pyrpap Sani Calins Nounours Sans Nuages Tiina Mäkinen SIUNT 36,46 3,07 1,46 0 1,46  
5 19 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 30,72 3,65 -4,28 10 10  
6 18 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA 48,94 2,29 13,94 5 18,94  
  22 jappys Yuki Agrarium Razan Ryoko-san Leena Kääriä AGRY         HYL  
  23 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         POIS  

19.5.2013 C hyppyrata, maksi 1, kello 13:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 18, ihanneaika 35 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA 21,97 5,10 -13,03 0 -13,03 LUVA
2 39 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH 23,88 4,69 -11,12 0 -11,12 SERT
3 45 auspai Kida Bordetella's X-Aida Maija Piippo KANAV 26,10 4,29 -8,90 0 -8,90 SERT
4 31 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 27,37 4,09 -7,63 0 -7,63 SERT
5 41 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RIIHI 28,19 3,97 -6,81 0 -6,81 LUVA
6 30 pirset Wilma Marjakarhun Cultahippu Johanna Kakko I-HAH 32,25 3,47 -2,75 0 -2,75 SERT
7 34 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK 35,15 3,19 0,15 0 0,15  
8 35 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 24,66 4,54 -10,34 5 5  
9 32 lyhcol Minni Willowby She's The One Sanna Piironen I-HAH 26,02 4,30 -8,98 5 5  
10 96 borcol Touko Promillen Diablo Laura Leppänen MÄNTS 26,89 4,16 -8,11 5 5  
11 42 porves Leia Pennydale Eowyn Laura Nakari HSKH 36,30 3,09 1,30 5 6,30  
12 36 borcol Zero Tronic Davis Lea Rentsch HSKH 28,62 3,91 -6,38 15 15  
  37 auspai Rasa Ozahula Xara Katariina Koskinen RIIHI         HYL  
  38 x-rotu Luru Luru Cecilia Hedeman TAMMI         HYL  
  40 novnou Chili Ainstainin Bitti Vinossa Marita Ehrnsten SIUNT         HYL  
  46 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola LÄGI         HYL  
  47 borcol Ruippa Roy Sanna Hyytiäinen RIIHI         HYL  
  51 hovawa Unna Kuonomäen Unna Maija Nousiainen NU-PU         HYL  
  44 borcol Isak Tronic Jax Saara Kattainen HSKH         POIS  
  53 borcol Troya Tammikallion Termiitti Karoliina Koskinen HI-HA         POIS  

19.5.2013 C hyppyrata, mini 2, kello 17:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 6, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 shelam Prinssi Pikkuprinssi Suvi Kaipainen HI-HA 33,81 3,73 -5,19 5 5  
2 59 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU 36,53 3,45 -2,47 10 10  
3 56 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH 39,03 3,23 0,03 10 10,03  
4 54 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 48,52 2,60 9,52 10 19,52  
  58 lägpys William Fennican William Tiina Mäkelä VEIKK         HYL  
  60 jackru Nassi Pieceof Fruitcake's Nashi Jenni Pitkänen HI-HA         HYL  

19.5.2013 C hyppyrata, medi 2, kello 17:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Sanna Lehtonen HSKH 28,15 4,48 -10,85 0 -10,85  
2 63 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 33,22 3,79 -5,78 0 -5,78 SERT
3 65 schipp Aslan Riemukas Aitoyllätys Pirjo Riekkola KKK 33,41 3,77 -5,59 0 -5,59  
4 67 isllam Trixi Titlingur Mika Harinen HSKH 39,04 3,23 0,04 0 0,04  
5 71 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 40,72 3,09 1,72 0 1,72  
6 70 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa Kirsi Rusila HANKO 35,64 3,54 -3,36 5 5  
7 64 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 37,52 3,36 -1,48 10 10  
8 26 shelam Roope New Spices Chili Con Carne Katariina Kuiro POKS RY 39,92 3,16 0,92 10 10,92  
  62 shelam Siiri Luonnikkaan Hurmaava Hymy Mari Rastas LAW         HYL  
  68 espves Nunna Concurrido Real Reverencia Tuula Rasilainen MÄNTS         POIS  

19.5.2013 C hyppyrata, maksi 2, kello 18:30, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 15, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 novnou Nelli Megwe'g Clorian Maiju Grönholm KAT 33,53 3,76 -5,47 0 -5,47 SERT
2 90 vehter Tahvo Fromzero Hector Saana Talonen I-HAH 34,81 3,62 -4,19 0 -4,19 LUVA
3 74 borcol Lotto Tronic Junex Johanna Mankinen HSKH 30,41 4,14 -8,59 5 5  
4 94 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 30,66 4,11 -8,34 5 5  
5 75 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 31,57 3,99 -7,43 5 5  
6 82 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 35,26 3,57 -3,74 5 5  
7 84 bokser Minni Riverflowers Caprice Sonja Forsblom LÄGI 37,25 3,38 -1,75 10 10  
8 87 borcol Riesa Bearpon`s Via Verrari Nina Saarentaa ATT 31,10 4,05 -7,90 15 15  
9 93 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 33,38 3,78 -5,62 20 20  
10 89 suusna Olga Giteas Domenica Birgitta Harju IMPHA 47,02 2,68 8,02 15 23,02  
  72 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  78 auskel Ledi Smart Working Arramagong Maija Rantala ATT         HYL  
  79 dalmat Medi Daluki Maybach Maija Summa EKK         HYL  
  86 auspai Ensio Real Sugar Macciato Mette Vainio KISA         HYL  
  95 borcol Taco Sanmar Tex Willer Susanna Niiranen KKK         HYL  
  80 belpat Rio Newstory Orion Leena Kappinen LÄGI         POIS  
  85 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         POIS