Kilpailu, paikka Vihti, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [A Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [B Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Maksi 1] [C Maksi 2] [C Mini 2] [C Medi 2]

14.5.2011 A agilityrata, mini 1, kello 09:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 shelam Lumi Käpäläkoplan O`no Pauliina Linna LÄGI 37,44 4,54 -12,56 5 5  
2 3 lägpys Kaapo Tulikäpälän Palomestari Kati Haapaniemi HAU 49,24 3,45 -0,76 5 5  
3 4 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI 47,56 3,57 -2,44 15 15  
  1 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK         HYL  
  2 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK         HYL  
  5 toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA         HYL  
  6 jackru Roosa Deictic Gp Convallaria Anu Matsi I-HAH         HYL  
  7 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Kirsi Ojanen VEIKK         HYL  
  8 cavspa Leevi Oak´s Georgia Peach Laura-Elina Halttu NU-PU         HYL  

14.5.2011 A agilityrata, medi 1, kello 09:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 pyrpap Nemo Drole D´oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI 40,63 4,18 -9,37 0 -9,37 SERT
2 14 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 57,72 2,94 7,72 15 22,72  
  10 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  11 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi LÄGI         HYL  
  12 kromfo Eppu Jettildan Bonn Roosa Lindholm SIUNT         HYL  
  15 espves Venda Nadador Cafe Mocca Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  16 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI         HYL  
  17 borter Uuno Sähikäisen Maahinen Piia Hämäläinen TASSU         HYL  

14.5.2011 A agilityrata, maksi 1, kello 11:15, tuomari Martti Salonen, koirakoita 23, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 57 novnou Helmi Trindy`s Easy Glamour Leena Paavola JAU 52,01 3,27 2,01 5 7,01  
2 71 amstaf Aida Lucky Rains Adorabelle Pirita Glumerus VEIKK 46,63 3,65 -3,37 10 10  
3 52 porves Toto Pennydale Daredevil Hannele Kettunen E-HKK 51,95 3,27 1,95 15 16,95  
4 65 shelam Sulo Abudantia´s Whisper Of Love Sari Koskinen VAU 65,30 2,60 15,30 15 30,30  
  51 belpat Penny Kuunsirpin Unique Queen Tiina Linna LÄGI         HYL  
  53 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  54 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU         HYL  
  55 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI         HYL  
  56 borcol Astra Solvallarens Astra Katja Suominen TASSU         HYL  
  58 lyhcol Roki Mustan Riiviön Isto Eeva-Leena Niemi TSAU         HYL  
  59 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  60 pitcol Pate Karowi´s Mister Blue Päivi Granö ATT         HYL  
  61 slapko Minni Dunja Inkeri Vapalahti KARKK         HYL  
  62 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  63 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  64 pitcol Muru Woolmill`s Go-Go Gisell Jesse Ojanen VEIKK         HYL  
  66 borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA         HYL  
  67 belpam Sacu Salamantelin Centaurus Pia Hiitiö RIMA         HYL  
  68 espves Ludde Nadador Avispon Afanoso Leena Söderholm TAMMI         HYL  
  69 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru LAPPA         HYL  
  70 rhokoi Mila Mwabimba Mwanga Jamila Nina Kiuru HSKH         HYL  
  72 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU         HYL  
  73 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP         HYL  

14.5.2011 A agilityrata, maksi 2, kello 15:35, tuomari Martti Salonen, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU 52,52 3,24 2,52 5 7,52  
2 150 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT 54,22 3,13 4,22 5 9,22  
  151 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  152 auskel Kila Didaktic's Aurora Katariina Kovanen-Piippo KAT         HYL  
  153 novnou Tuikku Trindy´s Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK         HYL  
  154 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  155 borcol Hopsu Briskness Hocus Pocus Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  156 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  157 parcol Ozzy Curiosity Catch The Spell Anna Särkelä HAU         HYL  
  158 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  159 pitcol Polkka Dancingstar Minna Hakala VAU         HYL  
  160 slapko Tiitu Taivaannastan Diidasoabbi Eeva-Liisa Kuru LAPPA         HYL  
  163 engspa Miina Jasmine Kirsi Rusila HANKO         HYL  
  164 pyrpal Aulis Tottakai Pikku Pietari Veli-Pekka Suuronen ATT         HYL  
  165 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse Kai Ahola HANKO         HYL  
  162 novnou Edi Nackelsbyyn Ursa Minor Jenni Heini HSKK         POIS  

14.5.2011 A agilityrata, mini 2, kello 16:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 173 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST 44,77 3,80 -5,23 5 5  
2 167 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen MÄNTS 48,45 3,51 -1,55 5 5  
3 172 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander HI-HA 60,05 2,83 10,05 10 20,05  
  166 shelam Minni Homeponds Leonora Sari Sailas HI-HA         HYL  
  168 mittel Aida Mikälie Quurankukka Katri Kostiainen HI-HA         HYL  
  169 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  174 shelam Sissi Sissi Pia Valkama VEIKK         HYL  
  170 wecope Piitu Svarzekoks Born To Be Wild Katri Helttula ATT         POIS  
  171 caiter Sulo Leavenworth Sirius Soili Julie HI-HA         POIS  

14.5.2011 A agilityrata, medi 2, kello 16:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  175 kääsna Esko Gigabit Escudo Mikko Valle HI-HA         HYL  
  176 isllam Halla Rekikelin Heidi Anni-Elina Salli RIMA         HYL  
  177 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY         HYL  
  178 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  179 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  180 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  

14.5.2011 B agilityrata, mini 1, kello 09:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 9, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 lägpys Kaapo Tulikäpälän Palomestari Kati Haapaniemi HAU 41,71 3,84 -3,29 0 -3,29 LUVA
2 23 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 41,96 3,81 -3,04 0 -3,04 LUVA
3 24 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 47,29 3,38 2,29 0 2,29  
  18 toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA         HYL  
  19 cavspa Leevi Oak´s Georgia Peach Laura-Elina Halttu NU-PU         HYL  
  20 jackru Roosa Deictic Gp Convallaria Anu Matsi I-HAH         HYL  
  21 shelam Lumi Käpäläkoplan O`no Pauliina Linna LÄGI         HYL  
  22 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Kirsi Ojanen VEIKK         HYL  
  25 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  

14.5.2011 B agilityrata, medi 1, kello 09:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi LÄGI 43,54 3,67 -1,46 10 10  
2 27 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI 53,46 2,99 8,46 10 18,46  
3 29 kromfo Eppu Jettildan Bonn Roosa Lindholm SIUNT 72,79 2,20 27,79 10 37,79  
  30 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  31 schape Cassu Swifty´s Challenger Tuija Laurila VAU         HYL  
  32 espves Venda Nadador Cafe Mocca Tiina Nordlund HANKO         HYL  
  33 borter Uuno Sähikäisen Maahinen Piia Hämäläinen TASSU         HYL  
  35 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT         HYL  
  34 pyrpap Nemo Drole D´oiseau Moufle Mordore Soila Sabelström LÄGI         POIS  

14.5.2011 B agilityrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Martti Salonen, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 shelam Sulo Abudantia´s Whisper Of Love Sari Koskinen VAU 54,54 2,93 4,54 0 4,54  
2 77 novnou Helmi Trindy`s Easy Glamour Leena Paavola JAU 45,81 3,49 -4,19 5 5  
3 82 espves Ludde Nadador Avispon Afanoso Leena Söderholm TAMMI 54,38 2,94 4,38 5 9,38  
4 94 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT 44,09 3,63 -5,91 10 10  
5 80 borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA 51,81 3,09 1,81 10 11,81  
6 74 slapko Minni Dunja Inkeri Vapalahti KARKK 52,44 3,05 2,44 10 12,44  
7 90 pitcol Jacky Suvituikun Jacky-Bear Johanna Kuusi FPUKO 57,60 2,78 7,60 5 12,60  
8 89 pitcol Muru Woolmill`s Go-Go Gisell Jesse Ojanen VEIKK 55,15 2,90 5,15 10 15,15  
9 81 rhokoi Mila Mwabimba Mwanga Jamila Nina Kiuru HSKH 58,30 2,74 8,30 10 18,30  
10 75 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK 58,47 2,74 8,47 15 23,47  
11 97 pitcol Pate Karowi´s Mister Blue Päivi Granö ATT 50,19 3,19 0,19 25 25,19  
  76 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU         HYL  
  78 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU         HYL  
  83 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP         HYL  
  84 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  85 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru LAPPA         HYL  
  86 porves Toto Pennydale Daredevil Hannele Kettunen E-HKK         HYL  
  87 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI         HYL  
  88 borcol Astra Solvallarens Astra Katja Suominen TASSU         HYL  
  91 lyhcol Roki Mustan Riiviön Isto Eeva-Leena Niemi TSAU         HYL  
  92 belpat Penny Kuunsirpin Unique Queen Tiina Linna LÄGI         HYL  
  93 amstaf Aida Lucky Rains Adorabelle Pirita Glumerus VEIKK         HYL  
  95 belpam Sacu Salamantelin Centaurus Pia Hiitiö RIMA         HYL  
  96 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  98 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  

14.5.2011 B agilityrata, maksi 2, kello 14:50, tuomari Martti Salonen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 novnou Edi Nackelsbyyn Ursa Minor Jenni Heini HSKK 41,82 4,07 -8,18 0 -8,18 SERTI
2 140 auskel Kila Didaktic's Aurora Katariina Kovanen-Piippo KAT 43,69 3,89 -6,31 0 -6,31 LUVA
3 134 engspa Miina Jasmine Kirsi Rusila HANKO 49,87 3,41 -0,13 0 -0,13 LUVA
4 147 pitcol Polkka Dancingstar Minna Hakala VAU 64,16 2,65 14,16 0 14,16  
5 144 novnou Tuikku Trindy´s Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK 48,98 3,47 -1,02 15 15  
6 145 silnou Nappi Flat Garden's Arthur Xii Barbara Komsi HI-HA 59,38 2,86 9,38 15 24,38  
7 136 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 67,88 2,50 17,88 10 27,88  
  133 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  135 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  137 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse Kai Ahola HANKO         HYL  
  138 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  139 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         HYL  
  141 parcol Ozzy Curiosity Catch The Spell Anna Särkelä HAU         HYL  
  142 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  143 pyrpal Aulis Tottakai Pikku Pietari Veli-Pekka Suuronen ATT         HYL  
  146 slapko Tiitu Taivaannastan Diidasoabbi Eeva-Liisa Kuru LAPPA         HYL  
  149 borcol Hopsu Briskness Hocus Pocus Nina Saarentaa TSAU         HYL  

14.5.2011 B agilityrata, mini 2, kello 16:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 185 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST 39,71 4,28 -10,29 0 -10,29 LUVA
2 189 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander HI-HA 50,23 3,38 0,23 0 0,23  
3 188 mittel Aida Mikälie Quurankukka Katri Kostiainen HI-HA 44,51 3,82 -5,49 5 5  
4 187 shelam Minni Homeponds Leonora Sari Sailas HI-HA 49,65 3,42 -0,35 5 5  
  181 shelam Sissi Sissi Pia Valkama VEIKK         HYL  
  183 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen MÄNTS         HYL  
  184 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  182 caiter Sulo Leavenworth Sirius Soili Julie HI-HA         POIS  
  186 wecope Piitu Svarzekoks Born To Be Wild Katri Helttula ATT         POIS  

14.5.2011 B agilityrata, medi 2, kello 16:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  190 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY         HYL  
  191 isllam Halla Rekikelin Heidi Anni-Elina Salli RIMA         HYL  
  192 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  193 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  194 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK         HYL  
  195 kääsna Esko Gigabit Escudo Mikko Valle HI-HA         HYL  

14.5.2011 C hyppyrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 6, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 engkte Elli Great Bernina's Easy Ella Taru Huju KKK 34,89 3,87 -10,11 0 -10,11 LUVA
2 36 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 35,05 3,85 -9,95 0 -9,95 SERT
3 40 jackru Roosa Deictic Gp Convallaria Anu Matsi I-HAH 36,17 3,73 -8,83 5 5  
  37 toyvil Blondi Trucker's Beating Soul Mia Taimi HI-HA         HYL  
  38 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  39 lägpys Kaapo Tulikäpälän Palomestari Kati Haapaniemi HAU         HYL  

14.5.2011 C hyppyrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 8, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 39,64 3,41 -5,36 5 5  
2 48 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 52,25 2,58 7,25 5 12,25  
3 46 kromfo Eppu Jettildan Bonn Roosa Lindholm SIUNT 64,29 2,10 19,29 10 29,29  
  42 pyrpap Tikra Drole D´oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  43 auskel Mila Ahmakulman Agnes Elina Lammi LÄGI         HYL  
  45 cocspa Kuura Frosty Morning's Mireia Terhi-Marie Väinänen LÄGI         HYL  
  47 schape Cassu Swifty´s Challenger Tuija Laurila VAU         HYL  
  49 borter Uuno Sähikäisen Maahinen Piia Hämäläinen TASSU         HYL  
  50 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Sinikka Nordman LÄGI         POIS  

14.5.2011 C hyppyrata, maksi 1, kello 13:10, tuomari Martti Salonen, koirakoita 22, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 103 borcol Ronja Tronic Diamondica Paula Kohvakka HI-HA 33,99 3,97 -11,01 0 -11,01 LUVA
2 113 espves Ludde Nadador Avispon Afanoso Leena Söderholm TAMMI 35,12 3,84 -9,88 0 -9,88 SERT
3 119 pitcol Muru Woolmill`s Go-Go Gisell Jesse Ojanen VEIKK 36,51 3,70 -8,49 0 -8,49 LUVA
4 102 shelam Sulo Abudantia´s Whisper Of Love Sari Koskinen VAU 40,73 3,32 -4,27 0 -4,27 LUVA
5 106 borcol Victoria Läpiajo Petteri Väinänen LÄGI 32,72 4,13 -12,28 5 5  
6 117 amstaf Aida Lucky Rains Adorabelle Pirita Glumerus VEIKK 33,35 4,05 -11,65 5 5  
7 108 slapko Minni Dunja Inkeri Vapalahti KARKK 41,36 3,26 -3,64 5 5  
8 107 slapko Nuka Taivaannastan Wappuzhampanja Eeva-Liisa Kuru LAPPA 51,03 2,65 6,03 20 26,03  
  99 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  100 pitcol Pate Karowi´s Mister Blue Päivi Granö ATT         HYL  
  101 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  104 katpai Rinja Lähderinteen Arianna Sanna Karonen VEIKK         HYL  
  105 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  109 dalmat Seppo Aboensis Comas Sola Liisa Ikonen HSKK         HYL  
  110 borcol Astra Solvallarens Astra Katja Suominen TASSU         HYL  
  112 pitcol Jacky Suvituikun Jacky-Bear Johanna Kuusi FPUKO         HYL  
  114 pitcol Kajsa Zinnia's Ghea Catalina Arja Sirén-Bäckman PORVP         HYL  
  115 lyhcol Roki Mustan Riiviön Isto Eeva-Leena Niemi TSAU         HYL  
  116 porves Toto Pennydale Daredevil Hannele Kettunen E-HKK         HYL  
  118 espves Ville Hapibergs Björn Stefan Finnbäck JAU         HYL  
  120 novnou Helmi Trindy`s Easy Glamour Leena Paavola JAU         HYL  
  121 belpam Sacu Salamantelin Centaurus Pia Hiitiö RIMA         HYL  
  111 silnou Basco Bruno Nemunas Barbara Komsi HI-HA         POIS  

14.5.2011 C hyppyrata, maksi 2, kello 14:10, tuomari Martti Salonen, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 123 novnou Edi Nackelsbyyn Ursa Minor Jenni Heini HSKK 32,90 4,26 -7,10 0 -7,10 LUVA
2 124 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 35,78 3,91 -4,22 0 -4,22  
3 129 novnou Tuikku Trindy´s Quick Dancer Minna-Maria Lindholm HSKK 37,28 3,76 -2,72 5 5  
4 130 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI 32,10 4,36 -7,90 10 10  
5 131 parcol Ozzy Curiosity Catch The Spell Anna Särkelä HAU 37,67 3,72 -2,33 15 15  
  122 pitcol Polkka Dancingstar Minna Hakala VAU         HYL  
  125 slapko Tiitu Taivaannastan Diidasoabbi Eeva-Liisa Kuru LAPPA         HYL  
  126 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  127 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  128 borcol Hopsu Briskness Hocus Pocus Nina Saarentaa TSAU         HYL  
  132 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         HYL  

14.5.2011 C hyppyrata, mini 2, kello 17:15, tuomari Martti Salonen, koirakoita 7, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 197 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST 30,25 4,79 -14,75 0 -14,75 LUVA
2 200 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen MÄNTS 37,87 3,83 -7,13 0 -7,13 LUVA
3 201 mittel Aida Mikälie Quurankukka Katri Kostiainen HI-HA 38,67 3,75 -6,33 10 10  
4 196 shelam Sissi Sissi Pia Valkama VEIKK 49,52 2,93 4,52 15 19,52  
  198 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander HI-HA         HYL  
  199 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  203 shelam Minni Homeponds Leonora Sari Sailas HI-HA         HYL  
  202 wecope Piitu Svarzekoks Born To Be Wild Katri Helttula ATT         POIS  

14.5.2011 C hyppyrata, medi 2, kello 17:15, tuomari Martti Salonen, koirakoita 4, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 kääsna Esko Gigabit Escudo Mikko Valle HI-HA 35,78 4,05 -9,22 0 -9,22 LUVA
2 204 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 37,45 3,87 -7,55 0 -7,55  
3 206 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY 42,94 3,38 -2,06 0 -2,06  
4 205 shelam Goldie Sunsweet Golden Globe Emilia Välttilä VEIKK 40,62 3,57 -4,38 5 5