Kilpailu 4.3.2012 A agilityrata, paikka Lohja, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 cavspa Lordi Oak`s Limousin Veera Laaksonen ERTTI 47,69 3,10 -1,31 0 -1,31  
2 3 popopk Ville Charope Do Vale Negro Kirsti Helje HSKK 48,73 3,04 -0,27 0 -0,27 SERT
3 7 boster Unna Uffelan Unna To Us Minka Nuutinen SIUNT 44,44 3,33 -4,56 10 10  
4 2 x-rotu Boris Boris Vera Hakala ATT 47,85 3,09 -1,15 15 15  
5 4 lanhee Dixie Jazz Skunk Funk Elina Rydman KOIVU 47,82 3,10 -1,18 30 30  
6 9 norfte Aksu Myrskytuuli Ashile Ace Mari Kymäläinen HI-HA 83,52 1,77 34,52 0 34,52  
  1 boster Heili Risingstars Gift From Above Eveliina Mildh SIUNT         HYL  
  5 parson Mocca Ninacan Gimmel Jaana Forsstedt PORSK         HYL  
  6 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         HYL  
  8 kääpin Severi Iitin Tiltun Salaneuvos Riikka Korkalainen TSAU         HYL  

Medi 1, kello 10:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 espves Asta Caraydan Galaxia Anne-Mari Tenhovalo KKK 32,67 4,53 -16,33 0 -16,33 SERT
2 14 shelam Viivi Starsong Kiss Of Thunder Susan Nuurtila SIUNT 48,93 3,03 -0,07 5 5  
3 23 parson Greta Radagast Gaurwaith Satu Pihlajamäki LÄGI 42,69 3,47 -6,31 10 10  
  11 pyrpap Minor Entre Nous Indigo Bleu Sinikka Nordman LÄGI         HYL  
  12 espves Nemi Solecria Bienamada Maija Pulkkanen I-HAH         HYL  
  13 espves Reima Caraydan Gustnado Johanna Suuronen ATT         HYL  
  16 shelam Taco Siniusvan Uskomaton Uni Tiina Korpela LÄGI         HYL  
  18 shelam Mauno Luonnikkaan Suurmies Hanna Heiska KKK         HYL  
  19 mittel Sulo Mintgarden's Argon Saara Laakko HSKH         HYL  
  20 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA         HYL  
  21 koohon Tiuku Freetain's Pubena Koofiniona Antti Rautell HAGI         HYL  
  22 x-rotu Balu Balu Mira Kalliovaara NU-PU         HYL  
  24 pyrpap Tikra Drole D´oiseau Cymbale Tigre Sinikka Nordman LÄGI         HYL  

Maksi 1, kello 10:50, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 28, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 95 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 auskel Binka Kengurukolon Deja Vu Jan Dahl HANKO 33,81 4,38 -15,19 5 5  
2 37 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 33,88 4,37 -15,12 5 5  
3 34 irlter Sinna Fardarrigh Dark Roast Kati Tarkiainen AST 37,29 3,97 -11,71 5 5  
4 42 novnou Helmi Trindy`s Easy Glamour Leena Paavola JAU 45,04 3,29 -3,96 5 5  
5 54 walspa Pipsa Jangas Easy Peasy Mika Avela HSKH 48,17 3,07 -0,83 5 5  
6 44 auspai Halla Tres Colores Usa True Choice Maarit Honkala LÄGI 53,42 2,77 4,42 5 9,42  
7 39 valpai Amor Gentle Miracle´s Amorous Heart Ahti Juuso HSKH 35,99 4,11 -13,01 10 10  
8 52 borcol Jäbä Frosty Field´s Floating Point Tarja Ivakko HSKH 47,84 3,09 -1,16 10 10  
9 35 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 55,97 2,64 6,97 5 11,97  
10 38 espves Nuno Beso Bocan Atrevimiento Ulla Virtanen AGRY 42,70 3,47 -6,30 15 15  
11 48 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 38,52 3,84 -10,48 20 20  
12 26 espves Viva Abigarrado Viva Del Tango Marjo Saarinen HI-HA 46,97 3,15 -2,03 20 20  
13 25 weimap Nella Wayfarer´s Dynamic Diana Johanna Fagerström TAMMI 56,14 2,64 7,14 15 22,14  
  27 pumi Elo Karvakorvan Elohiiri Terhi Wallin AST         HYL  
  28 auspai Dara Classicdream Riina Kostiainen HI-HA         HYL  
  29 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Emma Stenroos BAT         HYL  
  30 lyhcol Mette Dalimatas Action Mette Hanna Neuvonen KISA         HYL  
  31 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  33 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  36 shelam Romeo Rosebridge's Romeo Milla Pannimaa NU-PU         HYL  
  41 koohon Dimi Black Amiikos Dim Dagowin Saara Laakko HSKH         HYL  
  45 x-rotu Wiivi Wiivi Rinna Tervo IMPHA         HYL  
  46 engset Jengo Prihan Jengo Satu Ervasti FPUKO         HYL  
  47 parcol Pariisi Memorylane All Eyes On Me Reeta Kukkola RAUMA         HYL  
  49 borcol Vili Frau Fortuna From The Heart Sanna Laakkonen HSKK         HYL  
  50 lyhcol Ramses Fatikon Nappanahka Hanna Neuvonen KISA         HYL  
  51 borcol Lana Tammikallion Äxönlady Tomy Rontu HI-HA         HYL  
  55 borcol Kim Mawlch Kim Anne-Maria Riihimäki JAU         HYL  
  32 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto ATD         POIS  
  43 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen HI-HA         POIS  

Mini 2, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 67 jackru Sentti Rekileijonan Sentti Mari Sydänmaanlakka HSKH 47,93 3,46 -4,07 0 -4,07 LUVA
2 68 schipp Edi Valkohampaan Opus Dei Miia Laaksonen KKK 56,41 2,94 4,41 5 9,41  
3 63 shelam Lumi Käpäläkoplan O`no Pauliina Linna LÄGI 40,10 4,14 -11,90 10 10  
4 66 shelam Sissi Sissi Pia Valkama VEIKK 54,39 3,05 2,39 10 12,39  
  57 kleins Hedda Noblefamily's Haze Of Sun Vuokko Cumlander KKK         HYL  
  58 jackru Edi Terrmite`s Jet X Tiina Kontto ATT         HYL  
  59 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen TUUKK         HYL  
  60 schipp Hesko Bilgepump´s Hesko Minna Hallikainen TSAU         HYL  
  64 mittel Aida Mikälie Quurankukka Katri Kostiainen HI-HA         HYL  
  56 käävil Naomi Chamuel Naomi Sparkling Diamond Lotta Ravaska VEIKK         POIS  
  61 lägpys Kaapo Tulikäpälän Palomestari Kati Haapaniemi HAU         POIS  
  62 käävil Funny Yellowmellow Fifiastina Sabina Renwall TAMMI         POIS  
  65 shelam Ronja Cadinan Treasure Johanna Kondelin AGRY         POIS  

Medi 2, kello 14:00, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 9, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 38,89 4,27 -13,11 0 -13,11 LUVA
2 75 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 40,16 4,13 -11,84 0 -11,84 LUVA
3 69 cocspa Taica Bleper´s Tattoo Kristina Henriksson TAMMI 48,55 3,42 -3,45 5 5  
4 74 borter Kami Tigerlike Super Trouper Anu Luoto SIUNT 56,74 2,93 4,74 5 9,74  
5 76 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 42,69 3,89 -9,31 10 10  
  70 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  71 parson Sepe Kuivasalmen Severi Tuija Rankama AGRY         HYL  
  73 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Paula Häkkinen KKK         HYL  
  77 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU         HYL  
  78 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         POIS  

Maksi 2, kello 14:45, tuomari Anne Viitanen, koirakoita 14, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 auspai Nella Riekonhovin Cover Girl Nina Ölander HSKH 42,29 3,92 -9,71 0 -9,71 LUVA
2 88 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 39,46 4,21 -12,54 5 5  
3 80 x-rotu Nuusku Nuusku Mira Kalliovaara NU-PU 52,88 3,14 0,88 5 5,88  
4 89 doberm Qissa Ascomannis Qaili Tarja Ivakko HSKH 49,35 3,36 -2,65 10 10  
  79 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  81 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         HYL  
  82 borcol Laava Maple Yard First Of All Liisa Lehikoinen LÄGI         HYL  
  83 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse Kai Ahola HANKO         HYL  
  84 porves Siiri Gotcha Sleeping Beauty Sanna Kärnä KAT         HYL  
  86 irvspa Hertta Catanka Freelancer Marika Karjalainen HSKH         HYL  
  87 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  90 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  91 belpat Kämmi No-How Easy Reason Leif Skogberg HI-HA         HYL  
  53 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  
  92 irlter Vinski Fardarrigh Another Star Riikka Huttunen AST         POIS