Kilpailu 16.8.2014, paikka Nummela, järjestäjä Hiiden Haukut ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 8 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 44,03 3,43 -7,97 0 -7,97 SERT
2 9 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH 48,00 3,15 -4,00 5 5  
3 4 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice Erja Luoma HSKK 64,27 2,35 12,27 5 17,27  
4 10 shelam Iitu Starsong Infinite Dream Mari Kymäläinen HI-HA 63,83 2,37 11,83 10 21,83  
  1 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT         HYL  
  2 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  3 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  5 volpin Chiara Wishful Thinking Barbie Girl Niina Murisoja HSKH         HYL  
  7 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI         HYL  
  11 borter Zumm Heathberry's Lound And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  6 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK 39,43 3,83 -12,57 0 -12,57 LUVA
2 14 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA 57,42 2,63 5,42 0 5,42  
3 13 x-rotu Tiikeri Tiiker Viola Lydman KEKO 52,74 2,86 0,74 5 5,74  
4 17 borcol Ronja Simaro Avril Lavigne Suvi Erola IMPHA 52,77 2,86 0,77 5 5,77  
5 12 pon Tia Riposta Dla Flinkbein Kontekst Taija Tuohilampi HURHA 65,10 2,32 13,10 5 18,10  
  19 novnou Torsti Wildanas Hot Rum Toddy Johanna Pesola HSKK         HYL  
  20 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         HYL  
  15 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         POIS  
  18 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         POIS  

A agilityrata, maksi 1, kello 10:45, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 10, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH 46,93 3,22 -5,07 0 -5,07 LUVA
2 21 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 49,68 3,04 -2,32 5 5  
3 22 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 41,13 3,67 -10,87 15 15  
  23 koohon Miko Estaika's Deliverance Suvi Tyynismaa I-HAH         HYL  
  24 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  25 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA         HYL  
  26 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  27 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI         HYL  
  30 borcol Tara Tarantella Tanja Jämsä HI-HA         HYL  
  31 borcol Muusa Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  28 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  29 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 11:20, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kääpin Ässä Didaktic's Supernova Katja Nieminen ATT 41,39 2,63 -11,61 0 -11,61 SERT
2 4 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice Erja Luoma HSKK 56,61 1,92 3,61 5 8,61  
3 7 kääsna Kaxen Trixer Gary Glitter Moa Thors TAMMI 83,16 1,31 30,16 0 30,16  
  2 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI         HYL  
  3 käävil Alicia Froggies Just Call Her Ally Leena Syväoja SIUNT         HYL  
  5 volpin Chiara Wishful Thinking Barbie Girl Niina Murisoja HSKH         HYL  
  9 borter otto Millitallin Wauhtiwiljo Jussi Kuisma I-HAH         HYL  
  10 shelam Iitu Starsong Infinite Dream Mari Kymäläinen HI-HA         HYL  
  11 borter Zumm Heathberry's Lound And Clear Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  6 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         POIS  
  8 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 1, kello 11:20, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Ronja Simaro Avril Lavigne Suvi Erola IMPHA 47,70 2,29 -5,30 0 -5,30 LUVA
2 14 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks Petra Skogberg HI-HA 52,07 2,09 -0,93 0 -0,93 LUVA
3 12 pon Tia Riposta Dla Flinkbein Kontekst Taija Tuohilampi HURHA 64,27 1,70 11,27 5 16,27  
  16 cocspa Ofi Frosty Morning's Ophelia Evita Siekkinen PORSK         HYL  
  20 pon Nukke Flinkbein Laleczka Taija Tuohilampi HURHA         HYL  
  15 espves Cara Concurrido Zarzuela Laura Hänninen HSKH         POIS  
  18 parson Lukas Gwragged Annwn Son Of Merlin Outi Malinen VAU         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 47,54 2,29 -5,46 0 -5,46 SERT
2 22 labnou Hugo Strongline's Vagabond Kreeta Holopainen KKK 43,27 2,52 -9,73 5 5  
3 33 pirset Panda Entice Hailstorm Kaisa Urbanus HSKH 50,35 2,16 -2,65 10 10  
  23 koohon Miko Estaika's Deliverance Suvi Tyynismaa I-HAH         HYL  
  24 belpam Profi Tammikallion Profi Essi Sirola HEILU         HYL  
  25 isovil Ginny Zanita`s Ginny Weasley Laura Honkanen HI-HA         HYL  
  26 borcol Myy Borderiinan Hulda Huoleton Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  
  27 auskel Laser Walkabout Laser Heli Nikander LÄGI         HYL  
  30 borcol Tara Tarantella Tanja Jämsä HI-HA         HYL  
  31 borcol Muusa Peatdigger Bute Senni Huotari VEIKK         HYL  
  28 borcol Sade Cabaroo The Aftershock Jenni Piirto IMPHA         POIS  
  29 borcol Kiss Darleyfalls Finn Chise Elina Jänesniemi LAW         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 12:50, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 3, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Anne Sarajärvi MÄNTS 44,52 4,00 -9,48 5 5  
2 34 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 82,02 2,17 28,02 5 33,02  
  35 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH         HYL  
  36 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  38 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 12:50, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST 51,88 3,43 -2,12 0 -2,12 LUVA
2 42 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH 58,87 3,02 4,87 0 4,87  
3 41 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK 49,02 3,63 -4,98 5 5  
  40 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen PRT         HYL  
  43 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 12:50, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 108 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 x-rotu Fauna Sarafias Cassandra Robin Lundell KAT 57,63 3,09 3,63 5 8,63  
  32 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT         HYL  
  44 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  45 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU         HYL  
  46 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  47 belpam Raisa Kutinan Nappula Piia Rantala HSKH         HYL  
  48 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  49 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:40, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Anne Sarajärvi MÄNTS 39,38 4,16 -10,62 0 -10,62 LUVA
2 35 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Niina Murisoja HSKH 90,82 1,81 40,82 5 45,82  
  34 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         HYL  
  36 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         POIS  
  38 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 13:40, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  39 stbter Gina Of Greenline Heartmender Irmeli Westermarck AST         HYL  
  40 parson Milou Olpesa As Amilo Anne Rantanen PRT         HYL  
  41 espves Alma Vivaracho Bonito Alma Jarno Puranen KKK         HYL  
  42 kääsna Paavo Xtravaschnauza Cypher Karoliina Mäkelä I-HAH         HYL  
  43 pyrpap Skip Entre Nous Merde Du Diable Päivi Purra RIMA         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:40, tuomari Heidi Viitaniemi, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 auskel Cinta Maiskis Marunda Mira Kangas TASSU 39,90 4,11 -10,10 0 -10,10 SERT
2 50 x-rotu Fauna Sarafias Cassandra Robin Lundell KAT 65,50 2,50 15,50 15 30,50  
  32 pitcol Kira Lion Blend Family Fault Päivi Granö ATT         HYL  
  44 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  46 borcol Hui Pythagoraan Forever Keke Sini Lindroos SIUNT         HYL  
  47 belpam Raisa Kutinan Nappula Piia Rantala HSKH         HYL  
  48 borcol Pyry Little Step's Vroom Sari Sailas HI-HA         HYL  
  49 borcol Ruska Tammikallion Ruska Hanna Toivola HI-HA         HYL